redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Napoleon
Napoleon Hot
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 08, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.2
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Tabakierka
Na pewno jedna z ładniejszych jakie widziałem. Z bardzo praktyczną zasuwką. Mimo, że plastykowa to solidna i nie trąci jarmarczną tandetą. Pudełeczko bije w oczy prostotą...bogatą prostotą. Znać zatem szlacheckiego ducha. Wymagać od tej tabakiery jakichś modernistycznych wzorów czy papuziej wielobarwności, byłoby równie głupie jak ubrać napoleońskich żołdaków w stroje Dody Elektrody - "to nie licuje", jak powiedziałby Stanisław Anioł...

Forma
Jako, że Napoleon do "Zielonych" nie należał, a i sam - podobno - używał pistoletu tabacznego, pozwolę sobie użyć na określenie formy tej tabaki słowa "śrutówka": średnio mielona, lubiąca się zbijać w grudki. Jest dosyć wilgotna, tłusta, jednak nie aż tak jak schmalzlery (np. "Dopellaroma"). No i kolor - poezja: piękny prawdziwy ziemisty brąz. Warto nim nacieszyć oczy, chwilę przed zażyciem.

Treść

Czego szukam i będę szukał w tabakach? Szczerości, tradycji, prostoty i charakteru. To właśnie oferuje mi tabaka ze stajni Bernarda. Wspaniały aromat czystego tytoniu bez żadnych zbędnych dodatków. Wbrew niektórym opisom, żadnego mentolu w tej tabace nie ma i nie powinno być. Aromat ma jeszcze jedną właściwość - przenosi w czasie. Jeśli ktoś chce przenieść się w epokę Empire, nie musi już szukać - jak brat Napoleona (sic!) Dynamite - na Allegro wehikułu czasu. Wystarczy lektura Łysiaka, "Uwertura" 1812" i właśnie szczypta "Napoleona". Kilka lat upłynęło od napisania tej recenzji i samego zażywania "Napoleona", ciągle jednak ciepło wspominam tę tabakę. Teraz wiem, że jednak trochę jej brakuje jej np. "Gekachalter" czy "Feinster Kownoer". Pomimo tego uważam ją za pomost, do przejścia z czegoś takiego jak "Loeweny" czy "Gawithy" na wspomniane wyżej tabaki.

Łysiak napisał, że francuscy chłopi zamawiając wino, prosili o dodatkową szklankę z tym trunkiem dla Napoleona. Amatorzy tabaki powinni chyba zacząć robić ponownie - dziękując, w naszym przypadku, tabace "Napoleon".

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Dla początkujących to zachęta do podróży w świat prawdziwych tabak
Minusy Tabaki
- Dla starych tabaczników może być to tylko tabaką solidną, codzienną
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or