redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Zwiefacher Schmalzler
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Dzieciństwo, i jego smak w tabace...

Ahh, tabaka Zwiefacher. Mógłbym się nad nią dłuugo rozpisywać. Nie tak poetycznie czy rozwięzle jak niektórzy artyści pióra którzy mają zaszczyt gościć na tej stronie, jednak po swojemu. Ale dobra - koniec tego biadolenia, pora na opis właściwy.
Zwiefacher jest wyborną tabaką. Gdy ją pierwszy raz zobaczyłem, miałem pewność że będzie dobra - bowiem trzeba Wam wiedzieć iż mam tendencję do kupna w ciemno. Ale jak na razie dobrze na tym wychodzę.
Opakowanie jest bardzo ładne. Przedstawia malowniczy pejzaż górski z zieloną łąką oraz tańczącymi na niej, ubranymi w ludowe stroje mieszkańców zacnej krainy jaką jest Bawaria. Ma stonowane kolory, uspokaja człowieka i powoli zmusza do konsternacji i odprężenia ciała.
Smak. Tak. A więc ja najpierw czułem tam niezidentyfikowany smak z dzieciństwa. Gdy w zimowe wieczory przyprowadzało się do domu kolegę, i piło się przy kaloryferze ciepłe mleko i kakao. Ale następnie sprecyzowałem się - to z pewnością musi być słodkie mleko! Jednak po kolejnym zażyciu, odkryłem coś innego... Kakao? Tak! Wyczułem kakao. Lecz chwile później przybyło coś innego... Coś o czym marzyłem. Śliwka. Pyszna, czekolada z suszonymi śliwkami. To były me wyobrażenia. Lecz nadal niepokoju dostarczał mi pewien aromat... Nie mówię tu o tytoniu, czy o lekko mdłym cieple. Mówię o czymś dzięki czemu zmieniłem i ugruntowałem swą opinię. Tak tu otrzymacie werdykt ostateczny drodzy czytelnicy. Nie z nikąd wzięła się nazwa mojego konta. Domyśliliście się? A więc werdykt ostateczny to słodki piernik kakaowy, nadziewany lekko ususzonymi śliwkami, zanurzony w pyszniutkim słodkim mleku. Kontrowesyjne, czyż nie? :)
Tak więc według mnie ta tabaka jest bardzo dobrym shmalzerem dla początkujących. Nie jest nim w zupełności i mocy bezwzględnego tytoniu, a raczej jest ona wymieszana z Poshlowymi klimatami. Jak dla mnie ta tabaka osiągnęła złoty środek pomiędzy tymi firmami, i figuruje w pierwszej trójce mych ulubionych tabak. Polecam każdemu, zwłaszcza na spróbowanie shmalzerów. :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Ohh, smak jak z dzieciństwa...
-Miłe, słodkie mleko, cieplutki piernik kakaowy ze śliwkami,
-Piękne opakowanie ujmujące piękno gór i elemnent ludowy - tańczący w strojach ludowych chłopi,
-Brak minusów to też plus :)
Minusy Tabaki
-Brak minusów,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Lifter Napisane przez Lifter
Grudzień 16, 2011
ja tam tez mowilem, ze czuc piernik. :)
Pier Napisane przez Pier
Grudzień 16, 2011
Tak, myślałem czy się do tego odnieść, i po przeczytaniu Twojego opisu skojarzyłem co mi ten aromat przypomina. Wielkie dzięki :)
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2