redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Polar Prise
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 24, 2014)
Ocena ogólna 

4.2
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

5.0

Polar Prise

Polar Prise to jeden z typów tabak, za którym niespecjalnie przepadam. Z jednej strony halbschmalzlery są smaczne, ale z drugiej strony mnie w jakiś sposób irytują. Firma Bernard Tabak nie odwala byle jakiej roboty, używają dobrych składników - to pewnie dlatego ten typ wyrobów jest smaczny. To, dlaczego mnie drażnią to chyba tylko mój gust i preferencje. Można to dostrzec, jeżeli wziąć pod uwagę, że wystawiłem zaledwie (?) 3,5 dla Jubilaums Snuff mimo szeregu piątek, jaki otrzymała przed opublikowaniem mojej recenzji.
Nie lubię tego niezdecydowania: ani to schmalzler, ani jakaś typowa mentolówka. A jeszcze do tego dochodzi kamfora - ta w ww. produkcie tylko mi przeszkadzała, tak jak "pałętający się" aromat "wędzonego" (fermentowanego) tytoniu.

Zanim jednak... Zachowajmy konwencję - tabakierka.
Występują dwa rodzaje opakowania w jakim Polar Prise jest [jeszcze] rozprowadzany, które różnią się trochę etykietką. Pierwszy - nieprodukowany - ma etykietkę z... hm. Jakiś lodowiec za zimną wodą na tle - także zimnego - nieba. Biorąc pod uwagę jak ozdobiono pudełeczko i nazwę powinno być nie chłodno, a wręcz mroźnie - nos powinien niemal drętwieć.
Druga, obecnie wytwarzana, wersja jest z misiem... No nie - nie misiem. Niedźwiedziem polarnym przechadzającym się po śnieżnym wybrzeżu. Tuż za nim jest woda i - domyśleć się można - niebo. Bardzo podobnie, choć odcienie bieli i niebieskiego są weselsze. Napisy także napawają większym optymizmem - możnaby wyczekiwać jakiegoś przytulnego zakątka w tym nieprzyjaznym człowiekowi środowisku.

Jakbym miał osądzać, czy słusznie zmieniono wygląd nalepki, to odpowiedziałbym, że tak. Można się przy tej tabace zmienić w niedźwiadka, takiego małego w jakiejś ciepłej norce wykopanej w śniegu.

Po wysypaniu mamy to, co nie zdziwi nikogo, kto miał styczność z halbschmalzlerem: brązowa, wilgotna i średniego zmielenia lepki proszek. Potrafi się zbijać w grudki, choć przy wygładzeniu go zaokrąglonym narożnikiem plastikowej tabakierki można odnieść wrażenie, że użyliśmy do tego pacy, czy innego budowlanego narzędzia.

Polar Prise ma konsystencję, która jest przyjemna dla nosa.
Tuż po zażyciu czujemy mentol, który zostaje po chwili złagodzony przez kamforę, która ostatecznie zaczyna dominować i pozostaje już do końca.
Rozgrzewa jak futro niedźwiedzia, choć nie ma tu tej słodkości, jaką znalazłem, np. w ["plastikowym"] Kendal Brown od Samuel'a Gawith'a. Może to nie kamfora, a jakiś inny specyfik? Ale słodycz jest - jakaś dziwna, której można posmakować w Zwiefacherze... Prawdopodobnie ta aksamitna słodycz jest wynikiem przygotowywania tytoniu i czegoś jeszcze. Jest trochę mleczna, ale nie śmietankowa - delikatna i towarzyszy nam chwilę. Mniej więcej w tym samym czasie - ale to bywa różnie - w większości znika z nosa i możemy cieszyć się (lub nie) wrażeniem podniesionej w nozdrzach temperatury.
Czasami ta słodycz daje jeszcze o trochę bardziej sobie znać.
Ogólnie rzecz biorąc nie chciałbym regularnie obcować z tą tabaką, bo czasami mam ochotę schłodzić nos tym mentolem, który jest wyczuwalny na początku. Oczywiście to błędne koło, ale można się czasami napędzić i pochłonąć spore ilości w krótkim czasie.
...Jednakże, jeżeli ktoś wrzuci tabakierkę w kąt to może o niej zapomnieć, jeżeli przypadkowo nie natknie się na nią.
Tabaka dość nudna - może męczyć i być mdła, ale od czasu do czasu to znów miła odmiana, gdzie nie ma jakichś zbędnych "ulepszaczy". Tylko... Trzeba właśnie o niej pamiętać.
Reasumując... Po małej dawce mentolu i przyjemnej słodyczy zacznie nas rozgrzewać.

Etykietka może być troszkę myląca, choć w jakiś sposób udało mi się tego misiaka zinterpretować. W poszukiwaniu chłodu lepiej sięgnąć po produkt innego producenta - nie ma co się szczypać. ;)

PS Słyszałem, że to odpowiedź na Gletscher Prise od Poeschl Tabak - jeżeli tak, to zdecydowanie udana.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- rozgrzewa
- miła dla nosa kompozycja
- dobrej jakości składniki
- można ją zażywać bezmyślnie
- obie etykietki mi się podobają
Minusy Tabaki
- można ją zażywać bezmyślnie
- etykietka sugeruje silniejszy mentol
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or