redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Amostrinha
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Marzec 26, 2014)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Wielka orkiestra

Po Aecht Altbayerischer, Amostrinha jest kolejną tabaką w czarno-złotej tabakierze, jakby Bernard chciał nam dać do zrozumienia, że najlepsze tabaki wypuszcza w takiej szacie. I oczywiście można by podpisać się pod taką teorią, gdyż Amostrinha jest niesamowita, bardzo złożona i tak samo perfekcyjna jak wspomniany AAS.

Obie tabaki znacznie różnią się od siebie, ale nie o różnicach będzie mowa. Po świetnej video recenzji jaką uraczył nas kolega Bisewski i kilku recenzjach na forum nie pozostało mi nic innego jak tylko jej spróbować, więc kiedy pojawiła się w moim sklepie, bez zastanowienia niczym sroka poleciałem na złote napisy.

To co można poczuć po otworzeniu tej zacnej tabakierki to przede wszystkim wędzonka i dobrej jakości tytoń, ale to co można poczuć po zażyciu to już istna poezja, można by rzec, kobieta z charakterem i to określenie by pasowało, gdyby wziąć pod uwagę jak wiele zalet w sobie posiada i jak potrafi się zmieniać w zależności od warunków w których zażywamy, nie możemy też zapomnieć o złożoności jej aromatów.

Po pierwsze mentol, który jest jak strażnik otwierający przed nami skarbnice z zapachami, przygotowuje nasz nos na długą podróż. Nie jest on nachalny, świetnie oczyszcza nasze drogi oddechowe i pobudza zmysły do działania. Kolejną rzeczą jaką poczujemy to wędzonka, nie taka sama jak w AAS, tutaj przywołuje mi wspomnienia z ognisk czy wędzarni, gdzie czuć zapachy palonego drewna, ogniskowego dymu to nadaje surowości tej tabace. A w tle...? Tu już możemy "usłyszeć" orkiestrę,która gra w zależności od tego czy znajdujemy się na zewnątrz czy w środku, są to łagodzące i słodkie posmaki, czekolady, lekkiej nuty wanilii, delikatnego anyżu, który zazwyczaj czuje na świeżym powietrzu, zastanawiam się też czy nie dodano też eukaliptusa bo często czuć takie kojące działanie jak w jego przypadku ale to co najbardziej w niej lubię to surowość tej wędzonki, która sprawia że odpoczywam po słodszych wyrobach Bernarda.

Brązowa, średnio zmielona i wilgotna, doskonale odświeżająca i ułatwiająca oddychanie, bardzo charakterystyczna i moim zdaniem przyjemna w odbiorze, jednak chyba nie dla każdego, ale na pewno warto ją poznać. Z pewnością nie da się przejść koło niej obojętnie. Zawsze po nią sięgam, kiedy mam ochotę na tabakę a nie mogę się zdecydować, którą zażyć, wtedy ona rozwiewa wszystkie moje wątpliwości co do wyboru i daje wszystko czego oczekuje od tabaki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Niesamowita złożoność aromatów
Wędzonka
Stylowa czarna tabakierka ze złotymi napisami
Mocne orzeźwienie
Dobry tytoń
Długo utrzymuje się w nozdrzach
Surowa
Minusy Tabaki
Brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or