redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Magic Moments (black)
Bernard Tabak
by Pablo     Czerwiec 23, 2012    
Ocena ogólna 

4.2
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

5.0

Smak dzieciństwa

Magiczne Chwile Bernarda. Tak z języka angielskiego można przetłumaczyć nazwę omawianej tabaki niemieckiego producenta. Nie wiadomo dlaczego nie jest ona napisana w języku niemieckim. Podejrzewam, że jest to ukłon w stronę odbiorców nie gustujących w wyrobach "tradycyjnych", które są specjalnością bawarskiej wytwórni.

Na szczęście ustępstwa na rzecz nowoczesności nie dotyczą tabakierki i etykiety, które zachowały styl do jakiego przyzwyczaiła nas firma Bernard. Dziesięciogramowa tabakierka z czarnego plastiku to standardowe opakowanie tego producenta. Natomiast etykieta, będąca być może reprodukcją jakiejś reklamy tabaki z pierwszej połowy XX wieku, jest jednocześnie stylowa i oryginalna. Widnieje na niej sierp księżyca z twarzą na tle nocnego nieba, a na nim siedzi kobieta i częstuje księżyc szczyptą tabaki. Bardzo mi się podoba ten obrazek. Jeśli ktoś kolekcjonuje tabakierki, to Magic Moments powinna się znaleźć w każdej kolekcji.

Czas sprawdzić co kryje się pod niecodzienną powierzchownością tabakierki. Za pierwszym razem okazało się to trudnym zadaniem - z otworu nic nie chciało wypaść! Czyżby prosty i dobrze mi znany mechanizm suwaczka zawiódł? Może sprzedawczyni w trafice też chciała przeżyć "magiczne chwile" i wszystko wysznupała? Rozmontowałem tabakierę i okazało się, że jest pełna tabaki zbitej i sklejonej w jedną twardą bryłę, którą musiałem rozbić. Tabaka ma konsystencję wilgotną i średnie zmielenie i gdyby nie lepkość skutkująca zbrylaniem się tytoniu w mniejsze i większe grudki, byłaby bardzo łatwa w zażywaniu.

Pozostało jeszcze jedno pytanie. Jaki zapach wybrał producent dla "magicznych momentów"? Nazwa ani etykieta niczego nie sugerują. Aromat z tabakierki jest słodki i truskawkowy. Przypomina słodycze o smaku tych pysznych owoców, a nie świeże owoce. Nie byłbym w stanie go zidentyfikować, gdybym nigdy nie miał styczności z truskawkowymi lodami i cukierkami. Pierwsze zażycie (i każde kolejne) przywołało z pamięci smak moich ulubionych cukierków "Mister Ron", z nadzieniem truskawkowo-śmietankowym w mlecznej czekoladzie. Jeśli ktoś zna ten smak, temu dodatkowy opis tej tabaki jest zbędny. W tabace mogę wyróżnić trzy wymieszane ze sobą nuty smakowe: truskawek, wanilii (albo śmietanki) i czekolady. W tej właśnie kolejności. Tabaka jest słodka ale nie mdląca. Ze względu na niewielką ilość nikotyny można zapomnieć, że jest zrobiona z tytoniu. W mojej ocenie wyrób ten jest przeznaczony raczej dla początkujących tabaczarzy. Odbieram ją jako próbę poszerzenia oferty firmy Bernard Tabak o pozycję bardziej przystępną dla niewprawionego nosa. Dobrze, że producent nie sugeruje nazwą ani etykietą jaki smak powinna mieć Magic Moments, bo wywołało by to niepotrzebny dysonans.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ smak truskawkowych słodyczy
+ łatwa i przyjemna w zażywaniu
+ ładna tabakierka
Minusy Tabaki
- wyjątkowo podatna na zbrylanie się
- mało tytoniowy aromat
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or