redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Zwiefacher Schmalzler Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.6 (25)
49950   0   1   0   0   7

Recenzje użytkowników

7 reviews with 4 stars

25 reviews

 
(17)
 
(7)
 
(1)
2 stars
 
(0)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.6
 
4.6  (25)
 
4.3  (25)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
7 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2  
Sortowanie 
 
(Updated: Marzec 05, 2012)
Ocena ogólna 
 
3.8
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Bawarskie pląsy

Przy jednym z zamówień postanowiłem nie kupować tabak wybiórczo, tylko po kolei z rankingu top25. W ten sposób do rąk moich trafił Zwiefacher - kolejne dzieło braci Bernard (precyzująć - czwarte) z którym przyszło mi mieć do czynienienia. Zdaje mi się iż do moich rąk trafił egzemplarz zwietrzały, ale cóż... bywa. Zwiefacher to nic innego jak ludowy, folklorystyczny taniec bawarski. Charakteryzuje się szybkim tempem. I oto na tabakierce, która jest standardową bernardówką, we wszystkich wersjach graficznych widzimy żwawo tańcującą parę w ludowych strojach.
Wyrób ten nie jest schmalzlerem, choć przeczy temu napis na opakowaniu. Jest jaśniejszy niż Aecht czy BDF, aczkolwiek i tak można by uznać jego kolor za ciemny brąz. Jest też dokładniej przemielony (dlatego trzeba uważać, gdyż przyzwyczajony do BDF otworzyłem tabakierkę i nią 'trzepnąłem' wypadł mi na rękę dość pokaźnych rozmiarów kopczyk) i średnio wilgotna. Walorów smakowych nie jestem w stanie poprawnie ocenić, ponieważ jak mówiłem dostałem zleżały egzemplarz. Mimo to postaram się opisać co tu wyczuwam. Na pierwszym miejscu, przez krótki czas jest śliwka, która przeplata się z delikatną kamforą. Potem zanika i zostaje ten sam kurzowy posmak, co w przypadku zwietrzałej amostrinhy.
Szczerze mówiąc chyba kupie niedługo nowy egzemplarz. Nie polecam, nie odradzam, ale bracie Bernard jak zwykle uderzyli w tradycyjną nutę. Miejsce w rankingu zasłużone.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+Bernard
+raczej lekka
+śliwki (ponoć)
Minusy Tabaki
-kein schmalzler
-zwietrzały egzemplarz ;/
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 26, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Zweifacher

Mówi się, że Zweifacher to dobra tabaka aby zacząć z wyrobami typu schmalzler. Jako, że schmalzlerów spróbowałem już kilku a zaczynałem od Starobawarskiego (jak spadać to z wysokiego konia:) nie jestem w stanie się do tego zdania odnieść. Mogę za to powiedzieć jedno - Zweifacher ze schmalzlerami ma wspólnego bardzo niewiele. Stąd też bardzo negatywne odczucia przy pierwszym spróbowaniu. Spodziewałem się może nieco lżejszej wersji Brasil Doppelt-Fermentiert owianej mentolem a otrzymałem coś całkowicie innego.

Rzeczy powinno się jednak oceniać po tym jakie są a nie jakich się ich oczekuje. To co mamy to bardzo lekki, słodki aromat kojarzący się z starymi cukierkami czy landrynkami oraz suszone owoce (choć raczej nie schmalzlerowe śliwki). Pojawiają się też skojarzenia piernikowe czy czekoladowe co wskazywało by na pewne pokrewieństwo z typowymi schmalzlerami. Całość, tu już zgodnie z oczekiwaniami pokryta jest warstwą mentolu. Nie jest to jednak ten poschlowski mentol-zabójca-dusiciel a naturalny odświeżający zapach. Podkreślający a nie przysłaniający pozostałe aromaty. Odczuwam wyraźne podobieństwo do jednek z moich ulubionych tabak Poschla - Kloster Andechs z tą różnicą, że tutaj mentol jest dużo łagodniejszy, reszta zapachów natomiast słodsza acz mniej różnorodna (brak chociażby charakterystycznej dla Kloster Andechs nuty ziołowej).
Dzieła dopełnia gładkie, aksamitne zmielenie przypominające raczej wyroby Poschla niż szorstkie i drapiące Bernardy.

Osobom pragnącym poznać schmalzlery nie polecam, gdyż Zweifacher schmalzlerem po prostu nie jest nawet w 1/3. Radziłbym raczej zacząć od Aecht Altbayerischer lub Brasil - albo od razu spodoba się schmalzler prawdziwy, stuprocentowy albo nie. Jeśli jednak chcemy po prostu dobrej, lekkiej a przy tym tradycyjnej tabaki polecam brać w ciemno i niee sugerować się napisami (Schmalzler.Snuff) na etykiecie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ lekki i przyjemny aromat
+ idealne zmielenie
+ mentol nie przeszkadza w odbiorze a wręcz podkreśla pozostałe zapachy
Minusy Tabaki
- nieco zbyt słodka
- kiczowaty obrazek na etykiecie (czepiam się)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.3
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
3.5

Smaki młodości zamknięte w tabakierce :D

Cóż mogę napisać skoro nie można ocenić tabaki po wciągnięciu jedynie pudełka. Po otwarciu zacinającej się klapki lekkim potrząśnięciem wysypuję małą ilość na rękę, cały czas trzymany w niepewności czy dobrze zrobiłem kupując Zweifachera, z lekkim strachem zbliżam rękę do nosa, pociągam i... Czuję pyszne suszone śliwki z lekkim aromatem czekolady tytoń jest w niej bardzo słaby praktycznie ciężko wyczuwalny.
Jeśli chodzi o "parametry" to tabaczka jest średnio zmielona o również średniej wilgotności. Bardzo się różni od Poschlowskich Schmalzerów które znamy z grubego zmielenia i mocnej brązowej barwy, Bernard Zweifacher to tabaka godna uwagi i trudu związanego z zakupem. Szczególnie polecam początkującym którzy chcą spróbować schmalzera, Jak dla mnie jest ona w TOP10 moich ulubionych tabak.
Polecam Algomek ;)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Zdecydowanie zaletą jest sam smak owego cudownego Bernarda jednak muszę powiedzieć że duże wrażenie zrobiło na mnie to iż jest ona dostępna w przystępnej cenie w mojej ulubionej trafice
Minusy Tabaki
Zamknięcie zacina się oraz chodzi ciężko gdy chce wysypać małą ilość na rękę wylatuje całkiem sporawa dawka przez co tabaka bardzo szybko się kończy jedną z gorszych rzeczy jest bardzo tanie wykonanie okładki pudełka, po lekkim zmoczeniu naklejka przebarwia się oraz odchodzi wygląda jakby była to kartka przyklejona tylko żeby była dlatego też moja ocena za pudełko to 3,5 Duży minus z mojej strony to dostępność jest ona do dostania tylko w jednej trafice w Katowicach a jeśli już jest to bardzo rzadko
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Marzec 10, 2011)
Ocena ogólna 
 
4.0
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Trudne początki

"Schmalzleropodobna!". Dokładnie takie określenie przyszło mi na myśl, kiedy pierwszy raz zakosztowałem tej hybrydy. Średnie zmielenie, średnia wilgotność. Od razu po nasypaniu na dłoń uderzyła we mnie barwa. Spodziewałem się czegoś czarnego jak smoła, szatańskiego, tabaki pokroju Altbayerischera, a tutaj proszę, kolor przypominający Ozonę Cherry (he-he). Co do kwestii aromatu, to jest to taki Gletscher Prise + subtelna, słodkawa tytoniowa nuta. Po zażyciu chłodzi nas mentol, a wraz z jego słabnięciem, stopniowo narasta nam w nozdrzach aromat znany miłośnikom tabak tradycyjnych. Można by porównać ten zapach do suszu owocowego, z którego robiło się kompot na wigilijny stół. Dla tych, którzy chcą zacząć swą przygodę ze schmalzerami, polecam Zwiefachera. Minusów nie dostrzegam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Dość łagodna
- Dobra jako "pierwszy schmalzler"
- Orzeźwia
Minusy Tabaki
- Może być postrzegana jako "herezja" ze strony wielbicieli prawdziwych schmalzlerów
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Wrzesień 16, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.0
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Powrót do tradycji

Spotkanie z Zwiefachera było moim pierwszym spotkaniem z tabaką, w której pojawiało się określenie schmalzler.

Zdecydowanym plusem tej tabaki jest mocny, długo utrzymujący się w nosie zapach, który rzeczywiście potrafi niektórych zauroczyć. Ja stoję mniej więcej po środku przeciwników, jak i zwolenników tej tabaki. Podoba mi się, że jest to mieszanka schmalzlera ze snuffem, co jest pewnym nawiązaniem do klasycznych, tradycyjnych produktów.

Zapach wędzonej śliwki jest czymś co zdecydowanie mi nie przeszkadza, jednak na pewno nie zachwyca.

Ponadto nie wiem dlaczego producenci zrezygnowali z pięknej, zielonej tabakiery na rzecz kolorowej, brzydkiej naklejki. Mimo wszystko sposób działania opakowania bardzo mi się podoba i jest niezwykle poręczny.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ Tradycja
+ Aromat długo utrzymujący się w nosie
Minusy Tabaki
- Nowa naklejka na tabakierze jest brzydka.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
7 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2