redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Portos Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.0 (11)
13576   0   1   0   0   4

Recenzje użytkowników

2 reviews with 2 stars

11 reviews

 
(4)
 
(4)
 
(1)
 
(2)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.0
 
4.1  (11)
 
3.7  (11)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  
 
Sortowanie 
 
(Updated: Czerwiec 29, 2011)
Ocena ogólna 
 
2.0
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
2.0

Hat-trick

Portos - najgrubszy i najmniej błyskotliwy z bohaterów trylogii Dumasa-ojca, jednocześnie najbogatszy. Jako jedyny z muszkieterów wstępuje w związek małżeński, na końcu cyklu ginie ze szpadą w dłoni. Jakie to ma przełożenie na opisywany wyrób wytwórni CiT? Żadne! I to jest mój pierwszy zarzut wobec tej tabaki - gdyż kupujemy ją absolutnie w ciemno, ani nazwa, ani tabakiera nie dostarczają najmniejszych informacji odnośnie smaku tabaki. Drugi mankament jest dużo poważniejszy - mianowicie, smak. Dominantę stanowi obrzydliwy różany olejek, którym nasączono dość dobrej jakości tytoń. Wielokrotnie wspominałem, że czego jak czego ale różanego nie znoszę i tezę tę podtrzymuję. Jeśli ktoś lubi - proszę bardzo. Zapach, z pozoru słabo wyczuwalny, po zażyciu ukazuje nam się w pełnej krasie, a że tabaka kopie dosyć mocno, więc dla mnie ten kwiatowy koktajl stanowi doznanie raczej ekstremalne. Dodam, że Portos, to typowy Angol (w produkcję zamieszany jest WoS), zatem sypki, suchy i jasnobrązowy. Trzeci zarzut, to etykieta. Może i zamysł był dobry, taka stylizacja à la lata 20., lecz spłycenie kolorowego świata muszkieterów do czarno-białej fotografii na sraczkowatym tle... Tak, to woła o pomstę do nieba. 3:0 na niekorzyść, hat-trick, wystarczy abym nigdy więcej po tę tabakę nie sięgnął. Produkt dla amatorów dzikiej róży, a ja do nich nie należę. Kolega Atos okazał się dużo ciekawszym kompanem.

Edycja: Przeczytałem sobie jeszcze raz to, co napisałem... I właśnie sobie uświadomiłem, że Dumas przewrócił się w grobie ---> "Dodam, że Portos, to typowy Angol ..."

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- wysoka jakość,
- duża moc,
- angielskie zmielenie,
- poręczny kształt tabakiery (w rodzaju Samuela Gawitha),
Minusy Tabaki
- nietrafiona nazwa,
- różany smak,
- źle zakomponowana etykieta,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 02, 2011)
Modigliani
Ocena ogólna 
 
2.4
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Tabaka, której cechą główną jest kontrast. Tabacznicy, którzy ją poznali, dzielą się na jej wielbicieli i przeciwników. Nie dane mi było spotkać osoby wobec niej obojętnej. Z jednej strony ceni się jej moc – zarówno tytoniu, jak i aromatu. Od razu po wciągnięciu czujemy w nozdrzach silny zapach czegoś cytrynowego. Jako że ja osobiście zaliczam się raczej do tej drugiej grupy ludzi – Portosa nie ubóstwiam – wywołuje on u mnie skojarzenia z pewnym strasznym urządzeniem dentystycznym, z którym miałam wątpliwą przyjemność się zaznajomić i za pomocą którego sympatyczna dentystka wtłacza człowiekowi do ust 4 tony jakiegoś słono-cytrynowego piasku :/ . Większości przeciwników tabaka ta kojarzy się po prostu z domestosem. Zmielona bardzo mocno. Nie zachęcam, nie odstraszam, trzeba spróbować samemu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2