redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Narodowe Tabaczne Dwa tygodnie

Narodowe Tabaczne Dwa tygodnie 2 weeks 6 days ago #21932

• Filek
  • Filek's Avatar
  • NOW ONLINE
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 247
Jeszcze kilka lat temu byłbym w stanie powiedzieć, że byliśmy pierwszym narodem, który wymyślił sobie obchody dnia tabaki. Od jakiegoś czasu niemniej wiem, że jednak nasza fanaberia nie była jedyną. Okazało się bowiem, że Brytyjczycy wyprzedzili nas o lat co najmniej 30. Święto, o którym mowa w tej chwili to "National Snuff Fortnight", czyli tłumacząc na polski - jak w temacie - "Narodowe Tabaczne Dwa tygodnie" (jak ktoś ma lepszą propozycję tłumaczenia to śmiało).
O obchodach tego czternastodniowego święto niestety wiemy absolutnie nic. Dopiero ostatnio doszło to do mojej głębszej uwagi, gdy jeden z angielskich użytkowników snuffhouse'a wrzucił zdjęcie plakatu, który był doczepiony do publikacji "All about snuff and snuff taking", które to wydane zostało przez nieistniejące już The Society of Snuff Grinders, Blenders and Purveyors (do którego należeli chyba wszyscy angielscy producenci tabaki w latach '80). Ową publikację miałem już przyjemność czytać kilka lat temu, ale ani plakatu ani szerszych informacji na ten temat nie było. Na podstawie plakatu można jedynie wywnioskować, że samo święto miało odbywać się w dniach od 1 do 14 czerwca - a jedynym znanym rokiem obchodów był rok 1987.
This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

Dzisiaj jest akurat pierwszy dzień tej zapomnianej tradycji, więc polecam wszystkim wziąć szczyptę jakiejś angielskiej tabaki i życzyć naszym kolegom z Wysp Brytyjskich wszystkiego dobrego :)
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.113 seconds