redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Co zażywasz? III

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21047

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
A ja wieczorkiem Pocztylion.

Zdrowie!
The administrator has disabled public write access.

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21050

• karnio
  • karnio's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 1
Jako że muszę odpocząć sobie od moich tabak z tłem mentolowym w ten środowy wieczór zażywam WoS YLANG YLANG, który wrócił mi do łask, gdyż znów czuję jego aromat. Tak więc zdrowie!

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21063

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Captain Black tak mnie zmroził mentolem, że musiałem założyć sweter. Przekonałem się do tej tabaki na tyle, że odstawiłem Ozonę President.

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21064

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
A ja do Książęcego Ryżowego zażyłem mojego ulubionego Molensa A/P Snuff.

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21066

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 43
Nie znoszę mentolówek, do tej pory tolerowałem tylko wspomnianą wyżej Ozonę President - może to za sprawą jakichś korzennych nut w niej wyczuwalnych - ale faktycznie, Czarny Kapitan jest tabaką ponadprzeciętną. Kiedyś pisałem, że mentol każdej firmy ma w sobie coś charakterystycznego - poszlowski jest dla mnie akceptowalny, ale nieco plastikowy i wysusza śluzówkę, WoSowskiego nie mogę wytrzymać bo od razu jakby mi ktoś kran w nosie odkręcił, a indyjski mentol w ogóle mi nie przeszkadza. Natomiast mentol Kapitana jest bardzo podobny do tego znanego mi z Six Photo Coffee Kick; te tabaki równie dobrze mogłyby robić za rodzeństwo. Ten sam rodzaj mentolu, to samo zmielenie, konsystencja, ba! nawet aromaty mają podobne, choć w Czarnym nie znajdziemy żadnej kawy, czekolady, czy wafli (odsyłam do mojej recenzji sześciozdjęciowca). Za to mamy tytoń, którego słodycz przywodzi na myśl cygara i ten nieco korzenny znów aromat doskonale komponuje się z mentolem. Choć jak na mój gust, tego mentolu mogłoby być z dziesięć razy mniej, bo jak pisałem nie lubię mentolówek. Z tego co czytałem, tę tabakę robi się z tytoniu fajkowego; Elmo ponoć też. Właśnie, stęskniłem się już za nim, z pół roku go nie miałem.

Tymczasem Wasze zdrowie z Amostrinhą. Muszę w końcu skończyć to tłumaczenie o niej, ale ciągle brak mi na to czasu.

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21068

Aktualnie kontynuję eksperymenty z tabakami indyjskimi, obecnie 6 Photo Medicated 66, wrażenia dość mieszane. Świetna jakość tytoniu i niezłe orzeźwienie (jak to z medykiem), ale zapach na dłuższą metę dość męczący - coś jakbym wąchał kadzidło.

PS.

Pierwszy post, witam.

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21069

• Sasza
  • Sasza's Avatar
  • Początkujący tabacznik
A ja już chyba z 3 dni nic nie zażywałem. Nie wiem czemu, może przez nową pracę?

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21071

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Anapolon wrote:
A ja wieczorkiem Pocztylion.

Zdrowie!

Jakoś nie mogę jej umęczyć, trochę lepsza wersja dholakia swiss chocolate, czyli mdło - chyba pierwszy Bernard, którego nie dam rady skończyć. Tymczasem zdrowie z O&G. Jutro spróbuję Thora, bo choć opis sugeruje, że to nie dla mnie tabaka, to Viking do kolekcji będzie a może i posmakuje...
-

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21072

• thesaintanxiety
  • thesaintanxiety's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Po krótkiej nieobecności - zdrowie z Kryształem Raspberry!
Owocówka, w której nie wyczuwam mentolu, ajj, podoba mi się. Kupiona przy okazji zdobywania 6photowej części prezentu urodzinowego dla ziomoziomala. Skoro już wszędzie rozgłaszam - to tutaj też wszystkiego najlepszego, staruszku :*

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21073

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
No więc zdrówko z młotem Thora. Według opisów, to tylko Viking Dark + Viking Blonde, ale dam sobie uciąć mały palec u stopy, że jest też tu niewielka domieszka Viking Peach, bo ewidentnie czuję w tle ten specyficzny aromat. W sumie nie jest zła - zmieniłbym jej tylko nazwę, bo ta trochę wprowadza w błąd. Po nazwie spodziewałem się czegoś z mocą równą Ifrikia z opisów na forum cukierkowego Darka a to zasadniczo nieśmierdzący Dark i pewnie będzie pojawiał się zamiennie, bo milszy aromat dla osób trzecich...
-

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21076

• karnio
  • karnio's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru z Brasil Doppelt-Fermentiert :)

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21079

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Dziś trafiła do mnie puszka Mullins & Westley Particular Snuff. To już druga tabaka tej firmy jaką mam przyjemność zażywać i muszę przyznać, że warte są swojej ceny. Zdrowie!

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21080

• kujas
  • kujas's Avatar
  • Fazowicz
Może coś więcej napiszesz o tych tabakach? Jakoś mało informacji jest na ich temat :/
Last Edit: 6 years 4 months ago by kujas.

Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21081

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Moją poprzednią tabakę M&W, Mature Crumbled, zrecenzowałem wyczerpująco. Zachęcam do lektury. O Particular napiszę coś więcej za jakiś czas. Po pierwszym zażyciu nie da się wiele powiedzieć, a na recenzję będziesz musiał poczekać może nawet miesiąc.

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21084

• kajtek
  • kajtek's Avatar
  • Początkujący tabacznik
This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
Korzystając z tego że córka na treningu, chwila relaksu przy kawie i tabace.

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21088

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Trochę mi zbrzydły Vikingi i ciężkie tabaki, chcę trochę dać odpocząć organizmowi od nikotyny - chodzi za mną jakieś SP - coś średnionikotynowego, drobno zmielonego, lekko cytrusowego, bergamotka, tytoniowe nuty - czy ktoś może polecić dobrą tabakę tego typu? SG Yellow Crest jest dobre? Nie polecajcie tylko proszę tabak w puszkach 5g, bo za dużo mi tego schodzi, żebym kupował próbki. Swoją drogą, to ciekawe, że u nas dostępne są tylko próbki WoS a nie główne opakowania... Tak samo z Toque - tylko 10g, choć z tego co wiem, toque nie cieszy się popularnością w Polsce...
-

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21089

Może Mild Lemon od McKryształków?

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21094

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
AgentBolek wrote:
Może Mild Lemon od McKryształków?

Za małe opakowanie.

Póki co zdrówko z Toque St. Clements. Czy ktoś może coś powiedzieć o Jaxons SP? W kwestii samego sp, są jakieś tabaki podobne do Toque original?
-

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21095

• karnio
  • karnio's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Ja niestety w życiu tabak typu SP nie próbowałem, więc na ten temat się nie wypowiem.

A teraz mieszanka McCrystals Violet (które samo kojarzy mi się tylko i wyłącznie z mydłem) i JIP! medicated. Zdrowie!

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21097

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
habanero wrote:
W kwestii samego sp, są jakieś tabaki podobne do Toque original?

Trochę podobne do original jest J&H Wilson SP No 1. Z tym, że nuta cytrusowa jest mniej wyrazista ale tytoń smakuje podobnie. Dominuje słodkawa Virginia. Poza tym dostępna jest w dużych puszkach.

Jeśli chodzi o SP i to w dużych opakowaniach to polecam Mullins & Westley: Mature Crumbled z mocniejszym aromatem bergamotki i Particular z średnio mocnym cytrusem, podobne trochę do Best SP.

Z małych puszek WoSa to polecam Lemon Grove (silnie cytrusowa) i Gold Label - moim zdaniem lepsza od Best SP.

Ja ostatnio poza M&W Particular mam ochotę na ciepłe aromaty, tak więc zdrowie z Brasil Doppelt-Fermentiert.
The following user(s) said Thank You: habanero

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21098

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
M&W Particular zamówiłem dziś, spróbuję też Jaxons SP. Napisałem też do SnuffSpirita, czy jest możliwość sprowadzenia 25g puszek Toque original, chętnie bym został przy tej tabace jako codziennej, niestety z Toque jest problem w PL. Zastanawiałem się nad J&H SP no1 ale zrezygnowałem bo w pamięci miałem aromat z małego pudełka, który był nijaki - może kiedyś spróbuję przy nadmiarze gotówki.

Poki co zdrówko z Toque Original.

Update:

Poszło w nos - Mullins&Westley Ltd Particular snuff - smaczna tabaka, z ciekawą nutą w tle, ładnym zmieleniem i wilgotnością, ale po pierwsze primo: przypomniałem sobie, czemu nie kupuję tabak WoS - przez wybitnie c...ą puszkę i początkowy zasyp, dzięki czemu sporo z tej górki na starcie znalazło się na mnie, biurku i spodniach - nie otwierałem, chciałem tylko odpowiednio rozmieścić ją wewnątrz, ale wieczko jest bardzo luźne, czego nie zauważyłem. Po drugie primo, aromat mimo, że dobry, utrzymuje się w nosie sekundę... Pierwsze wrażenie strasznie kiepskie - jak na tabakę za 38pln, to dość zwyczajna tabaka - smaczna, owszem, ale żadnego zachwytu lub zaskoczenia nie ma, chyba, że ceną, bo ograniczona dostępność nie świadczy wcale o niesamowitości aromatu. Kupię w przyszłym miesiącu Mature Crumbled jeśli jeszcze będzie tak dla porównania i sprawdzenia innego produktu tej marki, ale poza tym nie sądzę, bym miał kiedykolwiek jeszcze wydać na tabakę w tej ilości niemal 40zł.

Drugą tabaką, na którą się skusiłem, to Jaxons SP Premium i tu też lekki zawód, choć mniejszy. Znany z SG skórzany tytoń, z lekkim smrodkiem, który znam już z jakiejś tabaki SG, tylko jeszcze nie doszedłem z której. Ogólnie, prosta, smaczna i lekka, ale też cena podbita tylko przez markę - nie dużo, ale zawsze. Również jestem przekonany, że to był jednorazowy zakup.

Poszukuję więc SP idealnego, z bergamotką, cytrusami, średniej mocy, w min 20g opakowaniu, najlepiej identyczne jak Toque Original, które jest przepyszne, ale praktycznie niedostępne...

P.S.

Właśnie odkryłem skąd znam aromat Jaxons SP Premium :) Toż to nic innego jak Viking Blonde -_-
-
Last Edit: 6 years 4 months ago by habanero.

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21102

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
M&W Particular w moim przypadku aromat utrzymuje się w nosie długo ale może to być zasługa zażywania na świeżym powietrzu. Przypomina mi ona trochę Best SP i Gold Label. O wadach puszki pisałem w recenzji Mature Crumbled. Ja przesypuję sobie trochę tabaki M&W do małej puszce po WoSie, żeby nie nosić dużej i mniej poręcznej oraz żeby uniknąć rozsypania.
Mature Crumbled jest intensywniejsza w smaku od Particular i to pod każdym względem. Moim zdaniem jest to SP idealne. Gdyby nie cena to Mature Crumbled była by moją tabaką codzienną. Ale instynkt odkrywcy kazał mi spróbować czegoś nowego od M&W i wybór padł na Particular. Skoro już przecieram szlaki postaram się jak najszybciej napisać recenzję, żeby inni mogli też pójść tą drogą albo jej unikać.
The following user(s) said Thank You: Pablo, habanero

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21103

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Żeby ludzie nie odebrali mojego postu opacznie - sama tabaka jest bardzo dobra, ale przynajmniej w przypadku Particular można doznać zawodu płacąc za nią 40zł, gdyż warta moim zdaniem jest max 25zł, ale oceniam tylko Particular i tylko na podstawie pierwszych wrażeń. Za 25zł kupowałbym regularnie, za 30 pewnie od czasu do czasu, za 38-40zł nie ma szans, by poza spróbowaniem jeszcze Mature skusić się znowu na jakieś specjalne marki dostępne stacjonarnie. Zasadniczo problem SP sobie rozwiązałem, bo zamówienie prosto z Toque powoduje, że 25g puszka wyjdzie za około 23zł więc przeżyję i kupię sobie na zapas.

Tymczasem, dzień święty trzeba święcić, więc zdrówko z Toque St. Clements:)
-

Re:Odp: Co zażywasz? III 6 years 4 months ago #21106

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Muszę się zgodzić jeśli chodzi o Particular. Dzisiaj próbowałem jej w domu i rzeczywiście aromat szybko znika w nosie. Nie mniej jest to tabaka wysokiej jakości. Jednak cena w przeliczeniu na 1g = 1,52 zł to nawet nieco mniej niż tabaki z linii historycznej Bernarda. Kowieńska kosztuje ok. 1,6 zł za 1g.

Ja dzisiejszy dzień będę święcił z tabaką z innym świętym w nazwie - Molens St. Omer No 1. Moim zdaniem chyba najlepsza tabaka z Gwiazdy i Lilii.
Time to create page: 0.298 seconds