redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Co zażywasz? III

Co zażywasz? III 4 years 10 months ago #21284

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 158
Ja właśnie zażyłem Red Cresta, po raz kolejny dzisiaj i cieszę się że ją zakupiłem. Początkowo byłem bardzo rozczarowany, a kupiłem ją po pozytywnych opiniach użytkowników niniejszego protalu w grudniu 2013, jednak po kilku miesiącach okazała się bardzo dobra. JEdna z najbardziej "naturalnych" tabak jakie miałem okazję próbować, bogaty aromat tytoniu, można porównać do "historycznej" serii tabak Bernarda. Wasze zdrowie.
The administrator has disabled public write access.

Co zażywasz? III 4 years 10 months ago #21288

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Zdrowie z pepermunt a potem neffa, bo nikotyna na uspokojenie przed świętami potrzebna :P
-

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21299

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
W oczekiwaniu na dostawę świątecznych tabacznych specjałów zażywam Magic Moment's. Wasze zdrowie!

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21301

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Dawno u mnie nie gościło nic nowego, więc musiałem sobie sprawić prezent - Alkoholfrei. Wielkie rozczarowanie.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21304

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
Mnie dzisiaj naszła jakaś dziwna ochota na schmalzlery, a akurat tak się trafiło, że mam na stanie tylko halbschmalzlery- Ratyzbońską i Pocztyliona. Obie są bardzo zacne, ta druga może się równać z Mnichem. Ratyzbońska za to jest chyba jedną z najbardziej "skrzywdzonych" ocenami tabak- oczywiście w mojej opinii, zwłaszcza w porównaniu do niektórch innych tabak Bernarda.

Wasze zdrowie z Pocztylionem.
Last Edit: 4 years 9 months ago by Nitzo.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21305

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Moim zdaniem Pocztylion jest lepszy od Klostermischung. Kiedy postanowiłem kupić Ratyzbońską sądziłem, że będzie lepsza. Nie jest zła, nawet szybko mi się skończyła, ale też mnie nie zachwyciła. Rzeczywiście, w porównaniu do np. Magic Moment's albo Zwiefachera wypada dużo lepiej. Ale tak to jest z subiektywnymi opiniami.

Ja zażywam Gekachelter, której małą porcję poddałem eksperymentowi i dodałem do słoiczka z nią kawałek cynamonu, goździka i laski wanilii. Wyszła mi "świąteczna" wersja GVD.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21306

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
Alaundo wrote:
Ja zażywam Gekachelter, której małą porcję poddałem eksperymentowi i dodałem do słoiczka z nią kawałek cynamonu, goździka i laski wanilii. Wyszła mi "świąteczna" wersja GVD.
Muszę spróbować z SG Red Crestem.

Właśnie zażywam MW Rumba i jestem bardzo poztywynie zaskoczony. Baza tytoniowa z WoSa Rum & Blackberry, ciut aromatu z WoSa Brandy i coś jeszcze. Może dlatego tak mi smakuje, gdyż jest świeża. Nie ma może tak silnego aromatu jak SG Firedance, ale pomimo to jest dobra.
The following user(s) said Thank You: Alaundo

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21307

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Bardzo mnie ciekawią te "współczesne" Mullinsy. Gdyby nie cena to kupiłbym wszystkie. Rumbę może kiedyś spróbuję. Pewnie skuszę się też na Covent Rose.
Tymczasem Dholakia Manjul. Za każdym razem, gdy zażywam którąś z tradycyjnych indyjskich tabak Dholakii utwierdzam się w przekonaniu, że jednak tego typu smaki nie trafiają w mój gust.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21308

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
To mój pierwszy Mullins więc nie mam porównania, cena faktycznie jest dość wysoka (zwłaszcza w porównaniu do chociażby F&T) i zważywszy za fakt, że można trafić na "składankę" kilku podstaowych WoSów. Ja po tych kilku zażyciach nie żałuję zakupu i pewnie za jakiś czas kupię przynajmniej dwa MW.

Ganga się dość wyraźnie wyróżnia in plus, ale wiem że ją znasz. A próbowałeś Dholakii Black albo 5 Photo Himalaja, 5 Photo Raja? Może naswary Ci się spodobają, z tym że mogą lekko przypominać Manjula w warstwie aromatycznej. Ciężko się dopatrzeć różnic w tych najbardziej tradycyjnych tabakach z Indii, ale może wynika to z tego, że nie próbowałem ich wiele.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21309

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Dholakia Black próbowałem raz i boję się spróbować drugi, bo śmierdziała strasznie. Napisałbym recenzję ale samo wspomnienie jest tak odpychające, że nie mogę się do tego zabrać. Może kiedyś spróbuję czegoś z innych firm ale na razie mam za dużo interesujących mnie tabak z Europy do spróbowania, a nos tylko jeden.

Czy tabaki dla Mullins & Westley robi WoS?

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21310

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
Alaundo wrote:

Nie pamiętam, ale bardzo możliwe. Frederick Tranter też był przez pewien czas robiony przez WoS. Na podstawie tej jednej Rumby mogę stwierdzić, że bardzo przypomina ona tabaki WoSa. Ktoś musi to Mullinsom mielić, więc czemu nie miałyby tego robić młyny Sharrow? :)

Tymczasem pierwsza szczypta Vikinga Thor's Hammer i pierwsze skojarzenie: Red Crest. Całkiem ładnie to współgra, mam na myśli ten ciemny tytoń z tym słodkawym, wędzonkowym. Z tym, że należy pamiętać, że jestem psychofanem ciemnych Vikingów, Wild Ducków, Scotchów od SG etc. :)

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21311

• visnia
  • visnia's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 17
Skoro mowa o Vikingach to zdrowie ze świeżym Brownem... ahhh tego mi było trzeba, od kilku dni nie tykam nic innego.
Last Edit: 4 years 9 months ago by visnia.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21312

• Pablo
  • Pablo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 108
Alaundo wrote:

snuffhouse.org/discussion/8165/question-about-mullins-westley

Zdrowie z Irish D od GH.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21313

• Antagonista
  • Antagonista's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 73
F&T Santo Domingo...

...Jakieś dziwne tabaki wpadają mi w ręce.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21319

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Aecht Altbayerischer Schmalzler, a do tego Komes porter bałtycki (ten przynajmniej nie skwaśniał). O tak późnej porze już nie eksperymentuje, wybieram dobre i sprawdzone.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21320

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
Ja właśnie zażyłem pierwszy raz Dholakię African. Myślałem, że będzie to tabaka inspirowana tabakami afrykańskimi, nie przypomina ich w nawet najmniejszym stopniu (a próbowałem prawie wszystkich dostępnych w Polsce). Jest tu z całą pewnością mentol i dodatkowo coś dziwnego, przypomina mi jaśmin, imbir i wygazowaną Coca Colę. W tle tytoń podobny chba do Sparrowa, ale głowy nie dam. Aromat dość krótkotrwały. Najdłużej trwa aromat wygazowanej Coca Coli, to chyba jakiś kwiat/roślina afrykańska miała być. Od graficznej strony jedna z ładniejszych etykiet Dholakii (oczywiście saszetki są bezkonkurencyjne).

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21324

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Nitzo wrote:
Ja właśnie zażyłem pierwszy raz Dholakię African. Myślałem, że będzie to tabaka inspirowana tabakami afrykańskimi, nie przypomina ich w nawet najmniejszym stopniu (a próbowałem prawie wszystkich dostępnych w Polsce). Jest tu z całą pewnością mentol i dodatkowo coś dziwnego, przypomina mi jaśmin, imbir i wygazowaną Coca Colę. W tle tytoń podobny chba do Sparrowa, ale głowy nie dam. Aromat dość krótkotrwały. Najdłużej trwa aromat wygazowanej Coca Coli, to chyba jakiś kwiat/roślina afrykańska miała być. Od graficznej strony jedna z ładniejszych etykiet Dholakii (oczywiście saszetki są bezkonkurencyjne).

Heheh, ja tu czuję coś w rodzaju torfu kokosowego i jak wspomnieli kiedyś inni - amoniak. Zasadniczo, to chyba nie miała być tabaka przywodząca na myśl tytonie afrykańskie a właśnie spaloną słońcem afrykę i to imho im się nawet udało. Tabaka mi smakowała, ale jakoś nie mam chęci ponownie jej kupować.

Aktualnie jestem zirytowany, Firedance śmierdzi nadal, stwierdziłem, że może wymieszam z czymś, co trochę zbije smak i zmarnowałem resztę latakii od molensa, co niestety póki co nie pomogło, może zobaczę za tydzień... Ewidentnie ta puszka jest spartolona - nie wiem, czy przelało się jakiegoś aromatu, czy dostało się coś do tytoniu, ale aromat w żaden sposób nie przypomina mi znanego - a już kilkanaście puszek do nosa poszło i to jedna z ulubionych tabak, zawód więc spory...

Tymczasem odkryłem, że peppermunt od molensa zjada Wild Duck na śniadanie (bardzo subiektywna opinia) :P Idealne połączenie latakii i mięty pieprzowej - ani jedno, ani drugie nie wybija się z mieszanki, czuć równo aromaty i komponuje się to zacnie. Zważywszy na nierówność w aromatach jaką ostatnio doświadczam w wyrobach SG, jeśli będę miał wybór Wild Duck / Peppermunt wybieram snuff Molensa bez zastanowienia. Może prostsza, ale zdecydowanie przyjemniejsza. Zdrówko.
-

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21325

• Administrator
  • Administrator's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 36
A do mnie dotarły tabaki od Fajkowego Kowboja :D ( ta nazwa jest niesamowita).

Jaśmin, Goździk z guaraną oraz Wisnia z mentolem. 3 tabaczki. Nowy jak dla mnie rodzaj opakowania.
Ktoś czeka na recenzje? :)

Zdrowie z Wiśnią!

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21326

• Antagonista
  • Antagonista's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Mi się opakowanie podoba, ale poza etykietką... Wyglądają jakby ktoś drukował na atramentówce i wycinał nożyczkami. :)

F&T High Dry Toast!

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21328

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
Goździk z guaraną, ciekawe połączenie, ciekawe też czy właściwości guarany też są zachowane czy to tylko sztuczny aromat?

U mnie dziś PG jałowiec-mięta, kilkumiesięczne leżakowanie dobrze mu zrobiło, czuć już coś więcej niż tylko mentol, jednak z tych wszystkich "leśnych" tabak które próbowałem, prym wiedzie Molens A/P.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21329

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
U mnie Mentolino, chyba nasiąknęło aromatem A=S, ale wyjątkowo dobrze mu to zrobiło, wyczuwalny tytoń i mentol pochodzący z Mentolino i delikatny zapach ziołowy z A+S.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21335

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Zdrowie z SG Chocolate. Niby należy do tych tabak SG, które najczęściej można znaleźć w trafikach, a jednak jest całkiem niezła. Samuelowski tytoń w połączeniu z delikatną nutą czekolady mlecznej ale nie jest słodka.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21336

• Antagonista
  • Antagonista's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Nie wiem, co jest w tym F&T HDT, ale "wciąga".

A Toast & Marmalade od Toque jakies takie... no, słabe.

Co zażywasz? III 4 years 9 months ago #21341

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
U mnie dziś dzień z tabaką zaczynam od Kowieńskiej

Zdrowie!!.
Time to create page: 0.276 seconds