redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 3 months ago #17434

• Golero
  • Golero's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 4
Karaś - przepełniłeś moje serce (i zmęczone nozdrza) nadzieją :).
The administrator has disabled public write access.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17633

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Karaś, na zatoki, to po prostu zrób sobie jakieś inhalacje - wrzątek z ziołem jakimś (doszukaj w necie) do miski, pochyl się, nakryj ręcznikiem i wdychaj - wszystko z zatok spłynie.

Na inne podraznienia wystarczy przed spaniem posmarować kluka zwykłym kremem nivea i tyle... no i nie wciągać z siłą odkurzacza, bo snuffam sporo w ciągu dnia i żadnego zalegania tabaki w zatokach nie mam, również wydzielina z nosa po wydmuchaniu całkiem przezroczysta przy katarze była, do zatok się tabaka może chyba tylko pyłowa (jakiś wos mentolowy typowy, czy medyk) dostać, od czasu do czasu, ale też w niewielkich ilościach i szybko samo spłynie raczej...

Nie każdy ma predyspozycje do tabaczenia, to też trzeba uwzględnić, bo jednym papierosy nie szkodzą, inni dostają milion chorób po kilku miesiacach - trzeba wiedzieć, co dobre dla naszego, prywatnego, organizmu i chcąc nie chcąc stosować się do jego sygnałów.

Zdrowia życzę wszystkim cierpiącym.
-

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17639

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 54
Nie wszystkie zioła są zdatne do inhalacji, nawet te wydawałoby się lecznicze. To co Tobie pomaga nie oznacza że pomoże też dla kogoś innego. Najlepiej będzie zgłosić się z takimi wątpliwościami do lekarza by później nie mówić przez zęby polak mądry po szkodzie.

Tak jak w temacie o paleniu polecam zapoznać się ze wcześniejszymi postami w tym temacie, przeczytanie kilku stron może zaoszczędzić wiele zachodu w tym wypadku.

Papierosy szkodzą wszystkim! Dla
[...] trzeba wiedzieć, co dobre dla naszego, prywatnego, organizmu [...]
szkodzi wszystko: papierosy, tabaka, alkohol, jazda komunikacją miejską, ba! nawet oddychanie przez wysuszoną śluzówkę. Przed czym osobiście przestrzegam.

Czyli według Ciebie tabaka dostaje się czasem do zatok ? Idźmy dalej, to już np taki schmalzler się nie dostanie bo nie jest pylisty ? Jedyne kryterium ekhem... możliwego dostania się tabaki w niepowołane miejsce jest jej zmielenie ?

PS. Zapoznaj się z podstawami mikrobiologii by stwierdzić że wysuszona śluzówka to jedno z najgorszych rzeczy jakie możesz z premedytacją zrobić dla własnego organizmu.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17641

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
ziomoziomal wrote:
Czyli według Ciebie tabaka dostaje się czasem do zatok ? Idźmy dalej, to już np taki schmalzler się nie dostanie bo nie jest pylisty ? Jedyne kryterium ekhem... możliwego dostania się tabaki w niepowołane miejsce jest jej zmielenie ?

Czytanie ze zrozumieniem nie boli, sztuka warta nauki - napisałem, że jak się wciąga z siłą odkurzacza, albo np. przez rurki itp. - wtedy tylko istnieje możliwość dostania się do zatok, ponieważ przy normalnym snuffaniu tabaka zostaje całkiem blisko nozdrzy... ale przy pylistych tabakach może się zdarzyć takowa rzecz, że tabaka wleci do zatok - proste zdanie chyba? czepiasz się panie ziomoziomalu tegoż problemu zdrowotnego i trochę zalatuje hipokryzją, bo co ty robisz panie na forum o używce tytoniowej, skoro tak bardzo na zdrowiu ci zależy, hę?

Szkodzi wszystko w nadmiarze, nic w tym odkrywczego...
-

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17643

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Przeczytanie 7 stron tego tematu też nie boli.
normalnym snuffaniu
Normalnym zażywaniu, być może to jest szczegół. Jednak to one wpływają na to jak ludzie odbierają Twój post.

Zawsze może każdy człowiek na ziemi zamknąć się w szczelnym kloszu i nie mając kontaktu z otoczeniem egzystować(choć są też bakterie w kom ciała ludzkiego, także na 100% 'czyści' nigdy nie będziemy) . Problem zdrowotyny- to nieodłączna część każdego aspektu życia człowieka, nie sposób się jej nie czepiać (chociaż w mojej opinii to za wielkie słowo)

Równie dobrze panie Habanero, zarzut hipokryzji mogę dla Ciebie zarzucić.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17644

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 43
Na snuffhousie było już jakiś czas temu, nie pamiętam czy tutaj też się to przewinęło:

monographs.iarc.fr/ENG/Monographs/vol89/mono89.pdf

Od strony 229. Z tego co widzę zanotowano niewielki wzrost zapadalności na nowotwory wśród osób zażywających tabakę, przy czym osoby zażywające okazjonalnie mają większą "szansę" na raka, niż te zażywające codziennie.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17645

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
@ziomoziomal - snuffanie, sznupanie, tabaczenie, zażywanie, tylko nazwa. Oczywiście każdy ma własne zdanie i bardzo dobrze.

@Karaś ano wiadomo, że jeśli w tabace jest nikotyna, to nie jest możliwym, żeby tabaka była zupełnie obojętna na organizm, jednak udowodnienie, że tabaczarz dostał raka od snuffania a nie naszprycowanej chemią szynki będzie ciężkie ;) Wg mnie dawka nikotyny przy umiarkowanym zażywaniu nie jest groźna, tak jak alkohol, oczywiście mogę być w błędzie, bo nie mnie stawiać jednoznaczne tezy - wiem, że po 10 latach palenia papierosów nie doświadczyłem (odpukać) żadnych skutków ubocznych, poza stratą kasy i ewentualnie kondycji i po tym wnioskuję, że tym bardziej po tabace nic nie będzie.

Pamiętajmy, że nikt nikogo do tabaki nie zmusza i jest to świadomy wybór dorosłej osoby.
Na zdrowie Panowie :)
-

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17758

• leon
  • leon's Avatar
  • Fazowicz
Cześć, jestem nowy w tabaczeniu, czy tabaka powoduje zatrzymanie wzrostu? Jest to dosyć ważne dla mnie.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17759

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Witam, pragnę jedynie przypomnieć że forum jest dla osób pełnoletnich, podobnie jak wyroby tytoniowe.
Niestety muszę Cię zmartwić ale nie.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17760

• PanKacper
  • PanKacper's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 2
Na razie nie odczuwam problemów (długa przerwa) lecz się zastanawiam czy mój aerozol na alergię pomoże czy raczej zaszkodzi dla śluzówki. Jak możecie to rzućcie okiem :) www.swiat-zdrowia.pl/leki/nasometin-12463#

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17833

• Gniewomir90
  • Gniewomir90's Avatar
  • Fazowicz
  • Thank you received: 1
Witam wszystkich
Dawno temu jakieś (3-4 lata) tabaczyłem sobie regularnie i wszystko było świetnie, nie przesadzałem, ilości w miarę normalne. Zrobiłem sobie długą przerwę od tabaczenia, teraz wróciłem, wyjątkowo chciałem przypomnieć sobie aromat Red Bulla gdyż właśnie ta tabaka rozdziewiczyła moje niewinne śluzówki. Zamówiłem sobie kilka produktów przez internet. Niestety po tabaczeniu katar, w górnych partiach nosa, nos lekko zapchany, twarde gile za przeproszeniem, w moim wypadku nie dzieje się tak tylko po mentolu czy po Pöschl-ach - bo czytałem ,że warto odpuścić sobie te produkty przy problemach z nosem. Mam jeszcze Tabaczke różaną, kawową, i Rozmarynowego WoS-a, nie wiem co mnie pokusiło bo WoSów nie znoszę, nie próbowałem wszystkich, bo może 4-5 różnych, za każdym razem lipa.Ah, już wiem co mnie podkusiło, ale mniejsza. Po Red Bullu mam teraz katar i lekkie problemy z nosem, używam Xylometazolinu i nawilżacza z aloesem. Stan nosa wróci do normy w ciągu 2 dni zapewne, jednak zastanawiam się co z tabaczeniem, możliwe ,że będę musiał jednak odpuścić. Nie wiem czy jest to uczulenie na jakiś składnik, kiedyś podobne sensacje miałem po Alpinie, właściwie tylko po niej. Wyjątkowo spodobał mi się jej aromat, był genialny ale po prostu to co się działo później z nosem jest nie do opisania.
Co radzicie drodzy forumowicze?
Last Edit: 6 years 1 month ago by Gniewomir90.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17834

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Zanim sięgniesz po jakieś leki na zatkany nos (np. Xylometazolin), spróbuj stosować roztwór wody morskiej do nosa. Przy bardziej zatkanym hipertoniczny, przy mniej (np. dla oczyszczenia nosa z resztek tabaki) - izotoniczny.
Teraz jest taki czas, gdy na zewnątrz mamy chłodne i wilgotne powietrze a w domach ciepłe i suche. Ta różnica nie pozostaje bez znaczenia, zarówno dla śluzówki jak i odbioru zażywanej tabaki. Mi niektóre tabaki zażywane w domowym ciepłym i suchym powietrzu po prostu zasychają w nosie i nie oddają pełni smaku.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 2 months ago #17835

• Gniewomir90
  • Gniewomir90's Avatar
  • Fazowicz
Właśnie wciągnąłem troszkę Kendal Snuff English Rose , może to jednak Pöschl-e źle na mnie działają? Byłoby szkoda, bardzo lubie ten klasyczny kształt pudełek od Pöschl-a, lekko zaokrąglone, aż chce się obracać w placach po snuffnięciu.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 1 month ago #17839

• ralf-p
  • ralf-p's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 65
Gniewomir90 wrote:
Właśnie wciągnąłem troszkę Kendal Snuff English Rose , może to jednak Polsche źle na mnie działają? Byłoby szkoda, bardzo lubie ten klasyczny kształt pudełek od Polscha, lekko zaokrąglone, aż chce się obracać w placach po snuffnięciu.

A co to jest za firma Polsch ?

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 1 month ago #17840

• Gniewomir90
  • Gniewomir90's Avatar
  • Fazowicz
Wybaczcie, zdarza mi się przestawiać literki - możliwe ,że jest to jakaś odmiana dysleksji, w przyszłości będę bardziej uważny.

Cóż, okazało się ,że wszystkie tabaki, które powodowały u mnie sensacje z nosem, były produktami Pöschl-a, możliwe wobec tego ,że mój nos wyjątkowo nie lubi Pöschlowego mentolu. Cóż najbardziej będę tęsknił za Apricotem, po "Grado Caffe snuff" nie mam jakiś większych sensacji, jednak Cola,Apricot,RedBull,Ozona Cherry;Spearmint;President, Alpina - ta najbardziej, są produktami z ,których będę musiał zrezygnować.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 1 month ago #17898

• DonMateoZ
  • DonMateoZ's Avatar
  • Fazowicz
Witam,

chciałem się dowiedzieć czy zażywanie tabaki na krzywą przegrodę nosową może w dłuższym czasie powodować jakieś komplikację?

Przez 8 lat mojego życia trenowałem boks. Jak wiadomo, dyscyplina ta ma swoje skutki uboczne. Po 8 latach mogłem stwierdzić że moje chrząstki w nosie są kompletnie przekrzywione. Zażywając tabakę mam problem z zatykaniem się nosa. Dosłownie po samym wciągnięciu nos się przeczyszcza, jednak po chwili jest już totalnie zatkany. Na co dzień i tak chodzę na w pół zatkanym nosie, przyzwyczaiłem się do tego. Jednak po tabace efekt ten się potęguje a mi pozostaje częste chwytanie po rolkę papieru toaletowego. Na szczęście czuje przyjemne efekty tabaczenia. Gdyby nie to, już dawno bym rzucił bo zatkany nos doprowadza mnie do szału.

Pozdrawiam!

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 1 month ago #17902

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie ale jeśli mógłbym coś sugerować, to przy takich dolegliwościach warto by skonsultować się z laryngologiem.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 1 month ago #17911

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 43
Co sądzicie o tym: www.sinulan.pl ? Miał ktoś z nim do czynienia, albo ma zamiar spróbować? Reklamują go ciągle w telewizji, a zainteresowałem się nim gdy dowiedziałem się, że jest to preparat oparty na ziołach i traktuje się go jako suplement diety, a nie lek (których z resztą wolę nie stosować bez konieczności).

Póki co napisałem w tej sprawie zapytanie poprzez formularz kontaktowy na ich stronie, aczkolwiek raczej nie spodziewam się innej odpowiedzi jak polecającej produkt - dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 1 month ago #17918

• Golero
  • Golero's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 4
Miałem do czynienia zarówno z Sinulanem, jak i podobnym do niego Sinupretem. Cóż, tabletki brałem przez ok. 2 tyg. (łącznie zdarzyło mi się nimi kurować 2 lub 3 razy). Pomagało, oczyszczało zatoki, jamę nosową, ale raczej doraźnie, tzn. gdy po przerwie (również przerwie od momentu odstawienia tabletek) wracałem do tabaki na dłuższy okres, problem z przewlekłym katarem wracał. Ani nie odradzam, ani nie polecam - nie powinien zaszkodzić, może pomóc. Mnie pierwszy raz zalecił go laryngolog, innym razem internista. Najlepiej zapytać lekarza czy to dobre rozwiązanie :).
Last Edit: 6 years 1 month ago by Golero.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 6 years 1 month ago #17920

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Sinulanu nie próbowałem także nie mogę pomóc. Za to jakiś czas temu kupiłem Sudafed. Bardzo mi pomógł, wprawdzie nie daje pełnej sprawności śluzówki po zażywaniu tabaki a odtyka nos i zatoki doraźnie.
Podczas większego kataru sprawdza się (przynajmniej w moim przypadku) dobrze. Jednak mimo tego jak lek by to był i jak bardzo byśmy go zachwalali i tak należy zgodnie z radą Golero skontaktować się z lekarzem lub aptekarzem.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 11 months ago #18278

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 24
Witajcie,
Co do sinulanu - jest to ekstrakt ziołowy wzmacniający, ogólnie rzecz biorąc, mechanizmy oczyszczania zatok, poprzez zwiększanie ilości wydzielanego w organizmie śluzu i modyfikowanie jego składu. Może pomóc, ale nie musi, a to ze względu na indywidualną tolerancję/podatność na składniki leku, dietę, uwarunkowania genetyczne itp. W naszym przypadku, kiedy mamy podniszconą śluzówkę, może być przydatny, jako substancja pomocnicza w rekonwalescencji, ale nie powinniśmy oczekiwać cudów. Z drugiej strony jedno opakowanie kosztuje około 30 zł i starcza na 15 dni kuracji (2 tabletki dziennie - 2zł). Myśle, że nie jest to zbyt wygórowana cena.

Oczywiście ten preparat pomaga leczyć jedynie objawy, jak zaczniemy znowu szargać naszą śluzówkę, to wrócimy do stanu wyjściowego.

Ktoś wyżej pytał się o zażywanie tabaki, a skrzywienie przegrody nosowej. Sprawa wygląda tak. Nasze nosy mają pewną architekturę, wykształconą w toku ewolucji w taki sposób, by jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Pokrzywiona przegroda zaburza tę architekturę, co skutkuje osłabieniem funkcji. W przypadku zażywania tabaki, może być tak, że pył tabaczany drażni śluzówkę, która w pewnych sytuacjach nabiega krwią, puchnie i zatyka nos. A że przegroda skrzywiona, to i po jednej stronie jest mniej miejsca i opuchnięta śluzówka fizycznie zamyka nos.

Insza inszość, iż efekty, jakie tabaka wywiera na śluzówkę są wielorakie, bardzo często ze sobą sprzeczne (np jednoczesne obkurczanie naczyń krwionośnych vs. obrzęk spowodowany zwiększonym wydzielaniem śluzu)
"Kiedy myślę, że osiągnąłem już dno, ktoś rzuca mi łopatę."- Garfield

„Lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.”

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 11 months ago #18279

• Lukeskywalker
  • Lukeskywalker's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 3
w Twoim przypadky juz dawno powinienes, pozbyc sie chrzesci nosowej, to wtdatek rzedu 500 stow ale spokoj do konca.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 11 months ago #18280

• Tołstoj
  • Tołstoj's Avatar
  • Fazowicz
Witajcie! Moja historia z tabaką zaczęła się w młodzieńczych (tak jak u wielu, nie wstydźmy się tego - gimnazjalnych) latach. Od dziecka jestem alergikiem, przez co moja śluzówka nigdy nie była w idealnym stanie, więc nie bawiłem się w rurkowanie, ani pobijanie rekordów tabaczanych. Byłoby to dla mnie zbyt bolesne. Do tego (jakby inaczej) mam krzywą przegrodę nosową. Po pewnym czasie tabaczenie mi się znudziło, przechodziłem przez snus, cygaretki, na ordynarnych papierosach kończąc. Mając jako takie porównanie doszedłem do wniosku, że z tego wszystkiego najwięcej magii ma w sobie tabaka. W międzyczasie przeszedłem odczulanie, więc mój problem z katarem i podrażnionym nosem znacząco się zmniejszył. Podjąłem więc próbę powrotu do niej. Od tygodnia zażywam sobie Gletscher Prise (postaram się nabyć coś niepöschlowskiego niedługo), doszedłem już do połowy pudełeczka. Do tej pory nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Jednakże od dwóch dni mam dziwne uczucie ciśnienia w górnej części nosa (tuż pod kostką między oczami). Ciężko mi to opisać, ale można wyobrazić sobie uczucie, gdy napakuje się na dużo tabaki i rozpycha ona nos od środka. Ostatnie zażycie było 5 godzin temu, przy smarkaniu nie ma ani śladu brązowego pyłu. Domyślacie się może, czym takie uczucie jest spowodowane i jak można się go pozbyć? Czy jest to zwykłe niegroźne podrażnienie, czy to możliwe, żeby po zaledwie tygodniu zażywania już mi tak spuchła śluzówka? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

PS Pół roku temu byłem u laryngologa, z moim nosem poza krzywą przegrodą wszystko było w porządku.
PS2 Ale ze mnie idiota, to muszą być zatoki przynosowe. Tylko jak tu robić przerwę od tabaczenia, jak dopiero co się zaczęło, życie jest niesprawiedliwe.
Last Edit: 5 years 11 months ago by Tołstoj.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 11 months ago #18292

• janmarkus
  • janmarkus's Avatar
  • Fazowicz
Czy osoba z chorymi zatokami może snuffać?