redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13678

• KulosKC
  • KulosKC's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 1
Co do przytkania jednej dziurki, to ja również mam tak. Raz lewa, a raz prawa ma mniejszy ciąg. Nie jest to dla mnie zbytnio uciążliwe, dlatego nic z tym nie robię raczej. Osobiście też znam snuffające osoby z tą przypadłością.
Co do wysychania śluzówki, to stosuje ograniczenie snuffania, tj. częstotliwości i ilości, albo po prostu przerwę :)
Last Edit: 8 years 3 months ago by KulosKC.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13681

• TabaczniX
  • TabaczniX's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Sprawa osobista. Stosuję metodę mniejszej dawki na jedną dziurkę, która ma mniejszy ciąg(zwykle prawa). Póki co się sprawdza, ale aromat tabaki w tej dziurce jest o wiele gorszy niż w lewej. Może jest bardziej wrażliwa na zapach?

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13682

• KulosKC
  • KulosKC's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Wątpię, że jest bardziej wrażliwa, takie rzeczy się raczej nie zdarzają. Sądzę, że chodzi właśnie o ilość tabaki, którą zażywasz na daną dziurkę. Tam gdzie jest jej mniej, aromat jest po prostu słabszy.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13683

• Bonczi
  • Bonczi's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 17
Nos trzeba przyzwyczaić do używki i z czasem powinno ci to minąć, przypuszczam że Snuffiesz od niedawna :)

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13688

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 40
Z tego, co dowiedziałem się podczas prostowania przegrody nosowej, krzywą ma około 90% osób. Działa to tak, że poprzez nierównomierne ciśnienie w dziurkach jedna się przytyka, pewnie czasem mieliście sytuację, kiedy przytkana się nagle zmieniała, ale ciągle tlyko jedna pozostawała drożna. Dodatkowo tabaka powoduje opuchnięcie śluzówki, przez co przy zmniejszonej powierzchni przelotu powietrza nos przytyka się jeszcze bardziej. Mi po wyprostowaniu oddycha się o wiele lepiej i w końcu nie dostaję co zimę anginy.

Co do środków do nosa, najlepiej stosować ich jak najmniej, jednak przy niektórych słyszałem, że trzeba uważać, bo mogą nieco uzależniać. Ja nie stosowałem ich za wiele poza parafiną po zabiegu oraz wody morskiej, także nie będę się tutaj mądrzył, jednak warto poczytać o składzie i możliwe skutki uboczne, ale to przy stosowaniu każdego leku. Najlepsza rada to umiar oraz zdrowy rozsądek :)

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13703

• KulosKC
  • KulosKC's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Jeśli mogę spytać, na czym polega zabieg prostowania przegrody nosowej? tzn. chodzi mi o to jak przebiega. Mam dokładnie ten sam problem, jedna dziurka przytkana, druga drożna, co jakiś czas się zmieniają, a i na jesień i na wiosnę odczuwam problemy zdrowotne, przeziębienia, bóle gardła itp. Bardzo chciałbym coś więcej na ten temat przeczytać.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13705

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 54
Ja przeszedłem zabieg prostowania przegrody, niestety nie odniósł pożądanego rezultatu, jak miałem skrzywioną (po urazie) tak i mam skrzywioną.
Co do Twoich dośw, mam prawie tak samo, jedna dziurka jest sprawna, druga natomiast już nie do końca, mi się potrafi to zmienić 0-5x w ciągu doby, ale już na szczęście opanowałem system, są dni w których w ogóle nie zażywam, a są dni w których katuje hhm..dajmy na to tylko lewą przegrodę ;))
W moim indywidualnym przypadku dziurka w której jest teoretycznie więcej miejsca powinna więcej przyjmować a co za tym idzie powinien być stały i mocny 'ciąg' lecz tego nie ma. Na złość lepsze warunki ma dziurka o zmniejszonym prześwicie ;x
Na odetkanie pomaga oj zdecydowanie pomaga Medyk #99 ;p

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13716

• Senpix
  • Senpix's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 2
Czy wy też czasami macie takie wrażenie, że jak oddychanie to powietrze idzie jak by przez uszy ?(pytanie do tych, którzy mają skrzywioną przegrodę)

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13717

• KulosKC
  • KulosKC's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Z uszami raczej mi się nic nie dzieje, chociaż możesz spróbować opisać to uczucie dokładniej.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13718

• Senpix
  • Senpix's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 2
W sumie nie wiem jak dokładnie to opisać. Mam wrażenie jak bym miał przyblokowane uszy i jak oddycham to wyraźnie słyszę powietrze.
Last Edit: 8 years 3 months ago by Senpix.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13726

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
@KulosKC prostowanie przegrody polega na wycięciu nadmiernej ilości chrząstki z jednej strony nosa, tej, z której masz więcej, czyli ścina się przekrzywienie. Pani mnie ładnie patrzyła, jak wygląda to po prawej stronie i kopiowała to z lewej. Na końcu wyłamuje się kawałek kości. Ja miałam zabieg na tzw. "głupim Jasiu" i znieczuleniu miejscowym, słyszałem, że niektórzy mają go na całkowitym znieczuleniu.

Ogólnie, w internecie można przeczytać, że sam zabieg to jakaś katorga i niewyobrażalny ból. Fakt, po zelżeniu znieczulenie ból jest naprawdę spory, ale jaki ma być? Dostajesz zastrzyk przeciwbólowy i po bólu. No i dobrze dowiedzieć się o opinie osób mających zabieg w danym miejscu. Informacje w Łodzi się potwierdziły, osoby z "mojego" szpitala były zadowolone, z innego nie bardzo.
The following user(s) said Thank You: KulosKC

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13745

• KulosKC
  • KulosKC's Avatar
  • Początkujący tabacznik
A czy prostowanie przegrody należy do zabiegów kosmetycznych/plastycznych? I tak po prostu go nie zrobią, więc wydaje mi się ze nie jest darmowy, prawda?

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13746

• Bonczi
  • Bonczi's Avatar
  • Miłośnik tabaki
No raczej na NFZ ci tego nie zrobią :P

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13752

• KulosKC
  • KulosKC's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Dobra, moje powyższe pytanie było głupie :D W sumie... to mi to tak bardzo nie przeszkadza, umiem sobie z tą moją niedoskonałością radzić, więc... zdrowie z Amostrinhą ;)

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13754

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Zabieg ten jest w pełni refundowany przez NFZ, chyba że coś zmieniło w tym roku podczas zmian w finansowaniu służby zdrowia na początku roku. Można ten zabieg określić jako kosmetyczny, ale jego celem nie jest kosmetyka, ale wspomożenie oddychania, które poprzez krzywą przegrodę jest utrudnione.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13950

• Bonczi
  • Bonczi's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Kurcze od jakiś 5 dni mam taką dziwną przypadłość, mam lekko zatkaną dziurkę w nosie albo jedną albo druga, nigdy obie i zatyka się ta zależnie od tego w jakim kierunku mam głowę pochyloną, czego to może być przyczyna :P bo już mnie troszkę szlak trafia :P Dodam że jestem troszkę przeziębiony i boli mnie gardło po lewej stronie :)Od razu nie stać mnie po chodzenie po lekarzach bo jestem studentem i liczę na jakieś domowe metody :P Myślę że inhalacja szałwią albo rumiankiem albo solą powinna pomóc jak myślicie ? :) Na pewno nie jest to wina Snuffania bo ostatnio mało zażywam i dlatego nie może być wina Snuffania bo jak zażyje nos odtyka mi się cudnie i nie mam zatkanego go notorycznie tylko zależnie od tego w która stronę mam głowę jeśli w prawo to zatyka mi od razu w prawo jak w lewa od razu za zatyka mi lewą :P Wkurza mnie to strasznie jest to raczej winna przeziębienia ale liczę na jaka rade :)
Last Edit: 8 years 3 months ago by Bonczi.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13961

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Nie jestem lekarzem a przez Internet ciężko stwierdzić coś na pewno. Ja często tak miałem przy przeziębieniu lub zapaleniu zatok. Gdy kładłem się spać miałem zatkaną jedną dziurkę nosa a budząc się drugą. Stosowałem inhalacje olejkiem Inhalol z mięty, szałwii i sosny. Pomagało na jakiś czas ale później problem powracał aż do momentu wyleczenia przeziębienia.
The following user(s) said Thank You: Bonczi

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 3 months ago #13965

• Bonczi
  • Bonczi's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Dziękuję ci, masz u mnie oklaska, właśnie idę się inhalować wodą z sola : Wiedziałem że to przeziębienia wina :)

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 2 months ago #14042

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Bonczi, niestety dla Ciebie nie musi być to przeziębienia wina. Tabaka to używka i nawet jeżeli chwilowo pomaga odetkać nos, to w długim okresie czasu, przy nadmiernym używaniu jej, może ona zatykać nos lub się do tego przyczyniać, gdyż od niej puchnie nieco śluzówka nosa. Mi nos zawsze się trochę zatykał przed zabiegiem, jednak kiedy miałem okres naprawdę intensywnego zażywania tabaki, problem ten się nasilił znacznie, lecz dawał o sobie znać z opóźnieniem. Ale to w końcu używka. Tak samo działa np. amfetamina, ale na innym polu naszego ciała. Jej zażycie powoduje jednorazowe, dość znaczące podwyższenie energii, jednak długofalowo ten poziom obniża. I amfetaminista nadal może powiedzieć, iż to nie od amfetaminy wstaje zmęczony, jakby nie spał dwie doby, ale to nadal jej wina. Tak samo może być z tabaką, to że po zażyciu nie czujesz zatkania nosa nic nie świadczy. Nawet działanie tabaki na tym polega, że chwilowo go odtyka, jednak w długim okresie działa ona odwrotnie. No i nadal, jak masz zapalenie zatok, w żadnym wypadku nie powinieneś zażywać tabaki, gdyż możesz sobie naprawdę zaszkodzić.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 2 months ago #14067

• Bałazy
  • Bałazy's Avatar
  • Fazowicz
Witam!
Mam pewien problem, a mianowicie, zażywam tabakę od roku. Lecz od niedawna zaczęła mi się podczas tabaczenia, zatykać jakaś dziurka w nosie, raz lewa, raz prawa... przeczytałem że dobrym sposobem na "leczenie" jest stosowanie tabak Medicated i dopełnianie tego Shmalzlerami , ale jak zacząłem tak robić to po pewnym czasie "mieszając" te dwa rodzaje tabak zaczęły mi się zapychać obie dziurki, czy jest inna możliwość zlikwidowania tej blokady? Przeczytałem też żeby ograniczyć poeshlowe wyroby, w jakim stopniu ograniczyć, jeśli lubię sobie posnuffać na bogato gawcia lub gletchera? I na koniec mam pytanie w stosunku do wydmuchiwania nosa, nasłuchałem się już od mojego ,nieżyjącego już, dziadka, że wydmuchiwać nos należy bardzo rzadko po tabace, a ja zazwyczaj robię inaczej, które z tych wyjść jest najlepsze? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 2 months ago #14070

• Pfeifer
  • Pfeifer's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 39
Spróbuj zrobić sobie kilkudniową przerwę od tabaki, święta mogą być dobrą motywacją. Poza tym polecam okresowe czyszczenie nosa solą fizjologiczną, lub jednym ze specjalnych areozoli, których ostatnio jest w sklepach mnóstwo. Zatykanie się nosa na ogół wynika z zapchania którejś z zatok sitowych nosa. Rycina, proszę:

This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

A na to lekarstwem może być zmniejszenie ilości jednorazowo zażywanej tabaki. Piszesz, że lubisz zażywać "na bogato". Może warto spróbować zmniejszyć ilość na jakiś czas?

No i najwłaściwsza odpowiedź na tego typu wątpliwości: pójdź do lekarza. Moje porady wynikają z jakiegoś tam doświadczenia i elementarnej wiedzy anatomicznej, specjalistą nie jestem ;).

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 2 months ago #14073

• Ego
  • Ego's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 11
Od 3 dni dokucza mi coś dziwnego; przy czubku nosa(troche po prawej stronie) pojawił się dziwny ból odczuwalny zarówno zewnątrz jak i wewnątrz nosa. Wczoraj pojawiło się w tym miejscu zaczerwienienie, wizualnie przypominające ukąszenie osy. Czy może to mieć związek z zażywaniem tabaki? Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 2 months ago #14075

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Trudno wykluczyć taką możliwość. Miałem niedawno na krawędzi dziurki nosa podobną dolegliwość, która okazała się małym ropniem (podobnym jak trądzikowy). Robiły się takie, najczęściej zimą, zanim zacząłem zażywać tabakę. Podejrzewam, że takie dolegliwości mają związek z zażywaniem tabaki ale nie bezpośredni. Może to być spowodowane częstym wycieraniem nosa chusteczką. Ale to tylko moje przypuszenia.
W tej chwili jedyne co mogę na pewno polecić, to chwila przerwy od tabaczenia i obserwacja dolegliwości. No i jeśli nie poprawi się w ciągu kilku dni to najlepiej zgłosić się do lekarza.
The following user(s) said Thank You: Ego

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 2 months ago #14076

• Bonczi
  • Bonczi's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Ego wrote:
Od 3 dni dokucza mi coś dziwnego; przy czubku nosa(troche po prawej stronie) pojawił się dziwny ból odczuwalny zarówno zewnątrz jak i wewnątrz nosa. Wczoraj pojawiło się w tym miejscu zaczerwienienie, wizualnie przypominające ukąszenie osy. Czy może to mieć związek z zażywaniem tabaki? Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia.

Wiem jak to zabrzmi, ale moim zdaniem robi Ci się tam pryszcz, często tak miałem. Parę dni i przejdzie :)
Time to create page: 0.257 seconds