redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Łyżeczki

Łyżeczki 5 years 6 months ago #19350

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
To będzie taki Michael Jackson wśród łyżeczek, ta którą pokazałeś nie wpada w moje gusta i w złotej wersji wyglądała by tak jak kolega Antagonista trafnie opisał. Myślę że, już lepiej pozbierać jakiś złoty złom na przetopienie i zlecić prace złotnikowi, skoro już chcesz mieć jakąś wyjątkową.
Last Edit: 5 years 6 months ago by Anapolon.
The administrator has disabled public write access.

Łyżeczki 5 years 6 months ago #19352

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 158
Taka robiona u złotnika również będzie kosztować sporo, nawet jak dostarczymy mu złoto. Wszak złotnik nie robi na co dzień łyżeczek do tabaki, przydatny będzie również wzór wefług którego miałby to zrobić. Myślę, że lepszym materiałem byłoby srebro niż złoto.

Łyżeczki 5 years 6 months ago #19354

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
Nitzo wrote:
Taka robiona u złotnika również będzie kosztować sporo, nawet jak dostarczymy mu złoto. Wszak złotnik nie robi na co dzień łyżeczek do tabaki, przydatny będzie również wzór wefług którego miałby to zrobić. Myślę, że lepszym materiałem byłoby srebro niż złoto.

Ale z tego co wnioskuje po treści postów kolegi Phantoma, nie zależy mu zbytnio na kosztach a na czymś wyjątkowym, w innym przypadku kupił by zwykłą łyżeczkę.

Łyżeczki 5 years 6 months ago #19357

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 158
Najbardziej praktyczna i dość ładna byłaby z nierdzewki, ale co kto lubi. Faktycznie taka złota z nietypowym wzornictwem byłaby dość unikalna.

Łyżeczki 5 years 3 months ago #20616

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Antagonista wrote:
Phantom wrote:
Szukam po prostu takiej, która mi się spodoba. :)
Myślałem nad tą: mrsnuff.com/product_info.php?cPath=22_169&products_id=1538
Nie przepadam za stalowym kolorem, więc możnaby ją pokryć miedzią albo złotem. Co myślicie?

Pokryć miedzią albo złotem? To może lepiej wytopić całkowicie własną, niż modyfikować sprzęt dentystyczny? ^^'

Dzięki Antagonista - zastanawiałem się skąd wziąć odpowiednio długą łyżeczkę i mnie oświeciłeś, że przecież łyżeczka zębodołowa jednostronna prosta będzie z...tym sprzętem do tabaki. Ogólnie nie używam łyżeczki do zażywania prosto z niej, ale gdy nie chcę się brudzić, to jest idealna, żeby wysypać na rękę. Te dostępne w sklepach fajkowych/tytoniowych są liche - małe, nieporęczne i zcierają się już po dniu używania (kolor). Używam też czasem w terenie łyżeczki z przybornika fajkowego - odczepiłem ją i mam z kluczami, co by zawsze mieć pod ręką, ale ona jest nadal za krótka do takich F&T.
-

Łyżeczki 5 years 1 month ago #20977

• Sasza
  • Sasza's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Powiem tak. Co do łyżeczki, to szkoda mi było kasy kupować sobie nową (wiem wiem to tylko 5 zł, ale tu 5 tu 10 i po chwili stówa znika a jak zacznę to ciężko skończyć) postanowiłem wiec stworzyć własną. Znalazłem jakiś patyczek, wziąłem do ręki nóż, papier ścierny i wziąłem się do roboty. Kilka minut i łyżeczka jak znalazł (jutro wrzucę zdjęcia), fakt faktem drewno średnio się do takich rzeczy nadaje ponieważ zawsze odrobinka tabaki wniknie w drobne szczelinki drewna i ciężko się jej pozbyć. Ewentualne lakierowanie załatwiłoby sprawe, ale do moich potrzeb absolutnie mi taka łyżeczka wystarczy.

Łyżeczki 4 years 10 months ago #21289

• Pablo
  • Pablo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 108
Phantom wrote:
Od jakiegoś czasu posługuję się tą łyżeczką. Wykonana z nierdzewnej stali, solidna, dość ciężka i długa (aż 13 cm). Sprawdza się świetnie zarówno w zwykłych puszkach, jak i w walcach F&T.
W przeliczeniu to jakieś 25 zł. Myślę, że za łyżeczkę "nie do zdarcia" to dobra cena. Polecam.

Łyżeczki 4 years 10 months ago #21290

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
takie łyżeczki można skołować od dentystów albo w sklepach online dentystycznych, cena podobna lub niższa, w zależności od rozmiaru.
-

Łyżeczki 4 years 10 months ago #21295

• Pablo
  • Pablo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 108
Zgadza się, łyżeczka, którą posiadam, do złudzenia przypomina jakieś narzędzie chirurgiczne czy też wspomnianą przez Ciebie łyżeczkę zębodołową. Zastanawia mnie tylko wielkość "miseczki" w takowej, czy nie jest ona zbyt mała do nabrania odpowiedniej ilości tabaki. No nic, gdyby ktoś dorwał taki "sprzęt" niech podzieli się spostrzeżeniami.

Łyżeczki 4 years 2 weeks ago #21650

• MrJ
  • MrJ's Avatar
  • Fazowicz
<odgrzewam kotleta>

Taka podpowiedź - zobaczcie co wasze Drogie Panie mają w kosmetyczkach. Mianowicie istnieje coś takiego jak łyżeczka / kopytko do skórek. Zwykle są w kształcie łezki, ale niektóre wyglądają faktycznie jak mała łyżeczka. Są dostępne w drogeriach i na allegro - jeśli nie komuś nie odpowiada wielkość typowej łyżeczki do tabaki, albo po prostu nie jest pewien czy mu taka przypasuje, niech poszuka kosmetycznych.

Ja nawet nie szukałem (serio, tak "przy okazji" poszukiwań czegoś innego w czeluściach kosmetyczki Żony :D ), a znalazłem. Co prawda ta moja mogłaby być dłuższa (ma w sumie 10cm) ale pojemnością i kształtem jest idealna. Do sypkich tabak w puszkach, albo kiedy z jakiś powodów nie chcemy / nie możemy użyć "tradycyjnych" metod - świetna rzecz!
do 3 razy tabaka ;-)
Last Edit: 4 years 2 weeks ago by MrJ.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.593 seconds