redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Straszne kichanie po redbullu

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #19990

• Max91
  • Max91's Avatar
  • Fazowicz
Witam, otóż po kilku miesiącach zażywania tabaki pojawiły mi się problemy z nosem ponieważ gdy teraz żyję tabake zaczynam strasznie kichać, a kiedyś tak nie było tylko normalnie. Dodam że ostatnio odstawilem tabake na 2 miesiące i ostatnio znów zażylem kilku tabak i po każdej był ten sam problem :/
A moje pytanie brzmi czy znacie jakiś sposób żeby nos się zregenerować?
Last Edit: 5 years 5 months ago by Max91.
The administrator has disabled public write access.

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #19991

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 43
Nie rozumiem problemu.

Re:Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #19996

• mad-mat
  • mad-mat's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Kichanie po tabace jest czyms normalnym. Czasami gdzies załaskota jakies ziarenko tabaki, pokreci w nosie i sie kicha. Czasami tak mam ale to jest rzadko

Sent from my BlackBerry 9360

Re:Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #19997

• Max91
  • Max91's Avatar
  • Fazowicz
Chodzi o to ze kicham dobre 20 razy z odstępami 1-2 min co nie jest normalne :/
Last Edit: 5 years 5 months ago by Max91.

Re:Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #19998

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 54
Kto po stokroć kicha ten chorobę z siebie wypycha.

Re:Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #19999

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
Ja czasami potrafię kichać przez 10-15 min, bez zażywania tabaki, wystarczy że zmienię temperaturę otoczenia, czasem wypije kawę lub zjem coś. Kichanie po tabace powinno być normalnym objawem może masz drażliwy nos. Dzieję się to u Ciebie po tabakach drobno zmielonych czy przy wilgotnych i grubo zmielonych też?

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #20000

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Panowie, ale o czym my tu dyskutujemy? Równie dobrze moglibyśmy spytać na forum miłośników papierosów, dlaczego podczas palenia leci nam dym z ust i czy znają jakieś sposoby na ugaszenie tego pożaru.

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #20002

• Max91
  • Max91's Avatar
  • Fazowicz
Karaś wrote:
Panowie, ale o czym my tu dyskutujemy? Równie dobrze moglibyśmy spytać na forum miłośników papierosów, dlaczego podczas palenia leci nam dym z ust i czy znają jakieś sposoby na ugaszenie tego pożaru.

Jak nie wiesz o co chodzi to sie nie udzielaj.
Anapolon wrote:
Ja czasami potrafię kichać przez 10-15 min, bez zażywania tabaki, wystarczy że zmienię temperaturę otoczenia, czasem wypije kawę lub zjem coś. Kichanie po tabace powinno być normalnym objawem może masz drażliwy nos. Dzieję się to u Ciebie po tabakach drobno zmielonych czy przy wilgotnych i grubo zmielonych też?
Głównie przy bardziej wilgotnych :/
Kichanie zawsze trwa te kilkanaście minut a jakieś 8 miesięcy temu po wciągnięciu miałem max 2 kichnięcia i tyle a teraz ponad 10...

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #20004

• Shamo
  • Shamo's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 1
Max91 wrote:

Myślę że Karaś doskonale wie o co chodzi. Nie bądź niegrzeczny Max91.

Kichanie jest na prawdę czymś całkowicie naturalnym przy tabace. Jest to odruch i nie da się w żaden sposób kontrolować częstotliwości jego występowania. To nie jest wysuszona śluzówka ,ani krwotoki z nosa nie pomoże nawilżanie. Po prostu twój organizm teraz tak reaguje na tabakę ( A może tylko konkretne jej zmielenie ).

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #20005

• Max91
  • Max91's Avatar
  • Fazowicz
Shamo wrote:
Max91 wrote:

Myślę że Karaś doskonale wie o co chodzi. Nie bądź niegrzeczny Max91.

Kichanie jest na prawdę czymś całkowicie naturalnym przy tabace. Jest to odruch i nie da się w żaden sposób kontrolować częstotliwości jego występowania. To nie jest wysuszona śluzówka ,ani krwotoki z nosa nie pomoże nawilżanie. Po prostu twój organizm teraz tak reaguje na tabakę ( A może tylko konkretne jej zmielenie ).

No ale żeby aż tak żeby niewielka ilość zapychała nos? :/

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #20006

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Max91 wrote:

Zdaje się, że kolega niepotrzebnie próbuje zasiać ferment na tym przemiłym forum swoim niezrozumieniem mojej wypowiedzi. Postaram się to wytłumaczyć bardziej zrozumiale - nie bez powodu jedną z pierwszych zarejestrowanych sekwencji filmowych - a zarazem pierwszą chronioną prawami autorskimi - był pięciosekundowy film przedstawiający kichanie po tabace. Nie bez powodu w udostępnionym powyżej skeczu kichanie po tabace jest jego motywem przewodnim. Nie bez powodu kabaret Mumio, przy okazji reklamy z tabaką, zaprezentował również i kichanie. Nie bez powodu pan Libera we Wstępnie do nosologii poświęcił cały rozdział kichaniu, przytaczając ludowe powiedzenia - jak to zaprezentowane przez ziomoziomala - oraz historię o lekarzu z XVII wieku, który wypisywał ze szpitala gdy ktoś tylko kichnął raz za razem. Uważano to bowiem jako objaw powrotu do zdrowia. Pisał również "po nakarmieniu nosa tabaką >>tak bierze człowieka na kichanie, tak aż kole żołądka mdli<<, (...) po tym jaśniej robi się w oczach, lżej w głowie, żwawiej w całym ciele. Wobec takich zalet tabaki i korzyści z kichania: mężczyźni i kobiety, starzy i młodzi, ludzie różnego stanu napychali swe nosy >>proszkiem francuskim<< w domu, w towarzystwie, w kościele (...) kichanie jest oznaką życia, potwierdza zdrowie i siłę, oddala choroby, demony".

Oczywiście jest też druga strona medalu, niektórzy uważali kichanie za zwiastun śmierci, a inni że każde otwarcie ust jest jak zaproszenie demona, dlatego trzeba powiedzieć "na zdrowie" by go odgonić, a kichający musi odpowiedzieć "Bóg zapłać", by demon nie zawrócił.

Mam nadzieję, że tym wybitnie krótkim jak na jakiekolwiek standardy omówieniem kichania nieco Cię uspokoiłem i udowodniłem, że kichanie jest nieodzownym elementem zażywania tabaki - choć wraz ze stażem w zażywaniu kichanie pojawia się ono coraz rzadziej, zupełnie jakby czuło się niepotrzebne. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojego zdrowia możesz, a wręcz powinieneś, udać się do lekarza.

Z resztą kichanie fajne jest.
Last Edit: 5 years 5 months ago by Karaś.

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #20010

• Taxi
  • Taxi's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 5
Dopóki przy tym wielokrotnym kichaniu nie masz potoku śluzu z nosa w ilości która mogła by wypełnić basen olimpijski ( taką mam reakcje na Fichtennadel ) to myślę że to nie jest nic nadzwyczaj dziwnego.

Straszne kichanie po redbullu 5 years 5 months ago #20066

• ralf-p
  • ralf-p's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 65
Jeśli chodzi o straszne kichanie po Red Bullu to od razu przychodzi mi na myśl sytuacja z pracy... Gdy doświadczeni Red Bullowcy pierwszy raz Mnicha zażyli :P Po Red Bullu żaden nawet nie mrugnął... poczęstowałem na próbę Mnichem... Kichaniu i łzom nie było końca przez dobre 30 minut :P
Time to create page: 0.186 seconds