redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jarmark Podhalański 2014 22-24 Sierpnia, Nowy Yarg- rynek.

Jarmark Podhalański 2014 22-24 Sierpnia, Nowy Yarg- rynek. 5 years 1 month ago #20877

• azorolos
  • azorolos's Avatar
  • Fazowicz
  • Thank you received: 1
Witam wszystkich tabaczników,
Tak jak w temacie przybyłem na w/w jarmark. Ku mojemu zaskoczeniu ukazało się na nim stoisko z Kaszubami. Pan Tadeusz Plekot Makowski, który przedstawił się jako mistrz Mistrz Polski w Zażywaniu tabaki ( nie sprawdzałem, czy to prawda) poczęstował mnie prawdziwą tabaką kaszubską z wielkiej tabiekiery wykonanej z rogu. Na stoisku były do kupienia kaszubskie tabaki robione tradycyjnymi metodami w woreczkach z nalepką o tym, że w/w pan poleca tabakę i jego nadrukowanym zdjęciem ( 5 zł). Tabaka, którą skosztowałem była wyśmienita: sucha, zmielenie drobne , ale widać było większe kawałki liści, co poświadcza o jej prawdziwości. Kaszub ubrany w regionalny strój opowiadał o wyrobie tabaki i cały czas częstował różnymi tabaki z rogów. Co do samych rogów też były do kupienia. Za 40 zł zakupiłem piękną czarną tabakierkę z rogu ( mała) wypełnioną do pełna tym "proszkiem bogów", a jeszcze gratis dorzucono mi woreczek tabaki. Ludzie byli serdeczni i skorzy do rozmów o tabace, a wszyscy ubrani w regionalne stroje. Jarmark potrwa do niedzieli. Piszę o tym z myślą o tabacznikach z Podhala. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, bo nie jest to impreza o tematyce tabaki. Pozdrawiam i witam wszystkich na forum.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Karaś

Jarmark Podhalański 2014 22-24 Sierpnia, Nowy Yarg- rynek. 5 years 1 month ago #20880

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 43
W tym roku mistrzem został pan Olszewski, pan Makowski rok temu a w tym zajął drugie miejsce.

Dzięki za informację, fajnie wiedzieć, że takie fajne tabaczne stoiska nie ograniczają się tylko do Kaszub. Dałoby radę wrzucić jakieś zdjęcia?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.172 seconds