redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: tabaka z tytoniu papierosowego

tabaka z tytoniu papierosowego 4 years 7 months ago #21145

mam pytanie: czy dało by się zrobić smaczną tabakę z tytoniu papierosowego (wiem to głupi pomysł ale jest już prawie zima i do innego tytoniu o tej porze roku nie mam dostępu)
The administrator has disabled public write access.

tabaka z tytoniu papierosowego 4 years 7 months ago #21147

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 54
Tabaki nie da się zrobić z tytoniu papierosowego.

Wyrób który masz zamiar aplikować przez nos zapewne da się zrobić ze wszystkiego: suche trociny, zmielony plastik, ususzone liście nawłoci kanadyjskiej czy piór pardw, nie namawiam absolutnie i nie zachęcam do tego rodzaju praktyk.

Jednakże zaznaczam że jedyną przyjemność z korzystania z tej używki jest zażycie prawdziwej tabaki, a nie takiej wyprodukowanej chociażby z tytoniu papierosowego przez niedoświadczone w tym osoby.

Może jednak dobrym rozwiązaniem byłoby kupienie tabaki przez internet chociażby (duży wybór) lub lokalnie w jakiejś trafice w innym mieście.

Pozdrawiam,
życzę sukcesów w poszerzaniu tabaczanych horyzontów!
The following user(s) said Thank You: Filek

tabaka z tytoniu papierosowego 4 years 7 months ago #21148

aha, u mnie w mieście (ogromnym 12 tys. mieszkańców) nie ma nic. Przez internet już kupowałem, pytałem z ciekawości.

tabaka z tytoniu papierosowego 4 years 7 months ago #21150

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Po co mielić najgorszy z możliwych tytoni? Poza tym - przelicz sobie to a dowiesz się, czemu nikomu to do głowy nigdy nie przyszło (pomijając aspekt aromatu tytoniu przeznaczonego do produkcji papierosów) - już lepszym rozwiązaniem byłoby zmielić dobry tytoń fajkowy - jak kupisz puszkę dobrej virginii, to już masz z głowy proces fermentacji i ewentualnych dodatkowych aromatów, pozostaje cierpliwie to mielić i ewentualnie nawilżyć. Nadal jednak jest to wysoce nieekonomiczne posunięcie...

Nie męcz się - 18-20 zł za 25g to przyzwoita cena a jak za drogie, to zrezygnuj z tej używki, ewentualnie wstrzymaj się z tytoniem aż dociągniesz do tej 18tki i zaczniesz zarabiać na używki ;) Oczywiście zakładam, że masz min. 18 lat, bo inaczej byś nie pisał o tabace...
-

tabaka z tytoniu papierosowego 4 years 7 months ago #21160

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Czemu od razu najgorszy? Jest sporo bardzo dobrych tytoni papierosowych, których zapach świetnie sprawdziłby się w naszym środowisku a też i ich proces produkcyjny stoi na bardzo dobrym poziomie. Niemniej jak dobrze zauważył Ziomoziomal (choć nieco pokrętnie) ciężko byłoby nazwać tabaką wyrób zrobiony z produktu przygotowanego do zupełnie innego użytku. Nie ta obróbka tytoniu jaka powinna być.

tabaka z tytoniu papierosowego 4 years 7 months ago #21286

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 158
Odkopując nieco temat, z tytoniu fajkowego też bym nie korzystał w taki sposób, nawet takiego niearomtayzowanego. Tytonie fajkowe przygotowywane są do palenia, a nie do zażywania nosem, trudno więc stwierdzić czy nie byłyby szkodliwe dla naszego zdrowia zażywane nosem, takie tytonie mogą zawierać sole etc.

Można mielić ususzone liście tytoniu, odsyłam do innych tematów na forum, a także do działu video w serwisie gdzie przestawiono proces takiej produkcji.
Time to create page: 0.448 seconds