redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 6 months ago #21376

• MrMyszor
  • MrMyszor's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Cześć,
od jakiegoś czasu mam problem z raną na przegrodzie jamy nosowej. Raz zrobiła mi się tam rana, już nawet nie pamiętam w jaki sposób i od tamtego czasu (mocno ponad miesiąc) nie chce się ona goić. Cały czas ropnieje, zażywanie jest dosyć uciążliwe i bolesne. Zrobiłem sobie nawet kilkutygodniową przerwę od tabaczenia, ale to nic nie zmieniło. Czy ktoś z Was miał podobny problem i wie jak temu zaradzić? Póki co smaruję sobie tą ranę spirytusem, ale jak widać niewiele to pomaga. I kiedy nawet już się wydaje że jest dobrze, to zaczyna "babrać się" na nowo.

Pzdr,
MrMyszor
The administrator has disabled public write access.

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 6 months ago #21377

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
Wydaje mi się, że bez wizyty u laryngologa nie obędzie się, nie wiem czy spirytus jest bezpieczny dla tak delikatnej śluzówki, tabaka w takim wypadku może jeszcze bardziej podrażniać i być powodem do zmian ropnych.

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 6 months ago #21391

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Udaj się do lekarza. Miałem również zraniony nos, niektóre tabaki bardzo mi szkodzą a niestety dowiaduję o tym po fakcie :) Przerwa i niegrzebanie w nosie pomaga. Na pewno żadne spirytusy nie pomogą, bo tylko podrażniasz śluzówkę. Bez przerwy w tabaczeniu się nie obejdzie, ewentualnie próbuj tłustych, równo zmielonych tabak z małą zawartością nikotyny - lepiej zrobić przerwę i udać się do lekarza.
-
The following user(s) said Thank You: MrMyszor

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 6 months ago #21393

• MrMyszor
  • MrMyszor's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Dziś zszedł mi strup i wydaje się, że wszystko już jest okej. Cały czas dezynfekowałem, em, teraz już nie pamiętam nazwy, w każdym razie można nim było traktować śluzówkę. Mam nadzieję, że taki stan się utrzyma, a na pewno nie pomaga temu okres zimowy i częste przeziębienia. Za kilka dni napiszę czy wszystko wróciło do normy.

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 6 months ago #21394

Swego czasu mnie Sternecker tak załatwił że przez 3 tygodnie nosa nawet dotknąć nie można było. Co do dezynefkowania spirytus odpada, są specjalne preparaty , wystarczy spytać w aptece. Ewentualnie sól fizjologiczna.

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 5 months ago #21406

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 42
Długotrwała, niegojąca się rana jest wskazaniem do pilnej konsultacji onkologicznej.

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 5 months ago #21409

• MrMyszor
  • MrMyszor's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Kilka dni smarowania Oxycordem i nie zażywania pomogło, wydaje się wszystko cacy, jednak po kilku dniach zażywania strasznie mi się skóra w tamtym miejscu łuszczy.. Nie wiem czym to jest spowodowane, aż tak wysuszone? Kiedyś tego problemu nie miałem, coż, może przejdzie, jak nie to do lekarza trza się będzie udać.

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 5 months ago #21417

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 40
Ja na Twoim miejscu poszedłbym z tym do lekarza w ramach konsultacji. Poza tym nigdy nie pakuj spirytusu do nosa, bo to jest zbrodnia dla nosa!

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 5 months ago #21418

• Pablo
  • Pablo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 108
Kolega Porthole ma 100-procentową rację. Poza tym spirytus wlewa się do gardła, a nie do nosa!
Zdrówka życzę.

Niegojąca się rana na przegrodzie nosowej 4 years 5 months ago #21423

• MrMyszor
  • MrMyszor's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Byłem u lekarza, ten stwierdził że to nic, nie warto niczym interweniować, ale myślę że to, za przeproszeniem, dupa a nie lekarz. W każdym razie tak jak wcześniej napisałem, kilka dni posmarowałem Oxycordem, elegancko się zagoiło, aczkolwiek nie powiem że było idealnie, jednak kilkutygodniowa przerwa od tabaczenia załatwiła sprawę i nos jak nowy :) No i tylko mieć nadzieję że nigdy już się to nie powtórzy. I szczerze nikomu tego nie życzę. Dzięki za wszystkie rady!
Time to create page: 0.740 seconds