redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Na temat mieszanek

Na temat mieszanek 9 years 6 months ago #578

• tresher
  • tresher's Avatar
  • Początkujący tabacznik
No właśnie. Czy mieszanki powinny być "dozwolone" w tabaczanym świecie? Przecież jest tyle różnych aromatów tabaki, że każdy bez mieszania powinien dopasować do siebie choć jeden z nich. Jakie są zasady mieszania: według aromatu, zmielenia, czy może koloru. I w końcu czy ktoś z was ma swoją ulubioną mieszankę:

-ulubiona: Dość ciekawy posmak miała mieszanka Gletscher Prise z Ozoną Cherry
-najgorsza: W trakcie eksperymentowania zmieszałem Ozony: Orange i Raspberry z Ozoną President. Osobno te tabaki są świetne, razem do dupy
Last Edit: 9 years 5 months ago by Filek.
The administrator has disabled public write access.

O:Na temat mieszanek 9 years 5 months ago #582

• podruba
  • podruba's Avatar
Moim zdaniem mieszanki powinny być jak najbardziej tolerowane w tabaczanym świecie...
- ulubiona mieszanka to w zależności od nastroju: Red Bull + Gawith Apricot (czarny młot) albo Red Bull + Alpina
- najgorsza to Lowen Prise + Alpina
Last Edit: 9 years 5 months ago by Filek.

O:Na temat Mieszanek 9 years 5 months ago #587

• Piotrek82
  • Piotrek82's Avatar
  • Fazowicz
  • Thank you received: 1
Osobiście nie mieszam tabak, ponieważ staram się wyczuć to co producent chce nam w tabace przekazać. Tyczy się to głównie tabak niearomatyzowanych, a takie najbardziej lubię. Uważam że na upartego tabaki można mieszać, ale najlepiej jednego producenta np. owocowe lub ewentualnie owocowe z mentolowymi. Przepisy są trudne do określenia, bo to kwestia wyłącznie gustu. Głupotą jednak wg. mnie byłoby mieszać np. Taxi z Alpiną lub którąś z nich z tabakami tytoniowymi Bernarda.
Last Edit: 9 years 5 months ago by Piotrek82.

O:Na temat mieszanek 9 years 5 months ago #589

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Dla mnie tabaka od producenta jest już czymś gotowym, co nie wymaga żadnych zbędnych modyfikacji. Byłbym nawet skłonny napisać, że jestem całkowicie przeciwny bawieniu się w "małego tabacznego chemika", ale niektórzy twórcy tabak, jak zauważyłem, podchwycili pomysł mieszankowy.
Poschl na ten przykład wypuścił na rynek tabakę o nazwie "Mix". Nie pamiętam co tam dokładnie było z tyłu napisane, ale brzmiało to jakoś "tabaka do mieszanek bla bla".
Toque natomiast stworzyło listę najlepszych mieszanek swoich tabak, które użytkownicy uznali za najlepsze. Jak zatem widać potrzeba na tworzenie "mixów" jest niezbędna, więc nie będę Wam psuł zabawy.

I na koniec trochę historycznie. Przy okazji czytania pozycji o firmie F&T sprawa mieszanek również została poruszona. Sprawa wyglądał tak, że na specjalne zamówienie klienta, firma przygotowywała specjalne "blendy". Były to "mieszaneczki" tabak, które ówcześnie F&T miało w swojej ofercie. Takie twory dostawały od producenta specjalne nazwy - zwykle nazwisko klienta i numer. Niektóre "blendy" wychodziły tak doskonałe, że firma postanawiała dorzucić je do ogólnej produkcji.
Last Edit: 9 years 4 months ago by Filek.

O:Na temat mieszanek 9 years 5 months ago #590

• tresher
  • tresher's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Ja uważam, że mieszanie powinno mieć kilka zasad, przynajmniej ja mieszam według nich:
-Nigdy nie mieszać tabak o różnym zmieleniu, choćby na to: TAXI z Gold Mull'em Gawith'a. Bleeee
-Nie ma sensu mieszać tabak o takich samych aromatach np. WoS Menthol i WoS Extra Menthol
-Nie powinno się robić mieszanek tabaka+......., czyli ktoś zmieszał tabakę z pieprzem i myśli że jest fajny :(
-Powinno się pamiętać, że mieszanki ciągnięte przez rurkę (czego nie popieram) smakują inaczej niż na rączce
-Znaleźć odpowiednie proporcje np. 1:2, 1:1 czy 2:3
-Tabakę zmieszaną najlepiej według mnie odsypać do pustej tabakiery i dać jej przesiąknąć wspólnymi aromatami. Będzie bardziej wyrazista
-Nie mieszać tego, co się ma, czyli np.: WoS Menthol + Harvard's + Medyk + Red Bull i jeszcze kilka innych, tylko poszukać jakiejś subtelnej woni lub ciekawego aromatu
Według mnie takie są mniej-więcej podstawowe zasady mieszanek. Jeżeli macie zastrzeżenia lub pomysły piszcie! :D

P.S. Dzięki za kawałek historii Filek. Skąd bierzesz takie artykuły?

O:Na temat mieszanek 9 years 5 months ago #602

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 24
Dopisałbym nie mieszać tabaki z odświeżaczami. A co do artykułów to mamy swoje metody, tricki i sposoby, aby dotrzeć do informacji dla innych praktycznie niedostępnych (czytaj: Jesteśmy tabaczanymi nerdami, którzy w poszukiwaniach nie cofną się przed niczym. Trzeba przejrzeć 4000 egzemplarzy gazet? Nie ma sprawy). W końcu jesteśmy redaktorami, a to do czegoś zobowiązuje. W całym tym szukaniu przoduje głownie Filek, więc jakby co to go męcz o szczegóły (jeśli w ogóle je zechce zdradzić).
"Kiedy myślę, że osiągnąłem już dno, ktoś rzuca mi łopatę."- Garfield

„Lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.”

O:Na temat mieszanek 9 years 5 months ago #612

• vc1993
  • vc1993's Avatar
  • Fazowicz
Ozona Orange i Spearmint - całkiem świetna, na pewno dobra na noc. Z odświeżaczami lepiej nie kombinować chyba, że np. z Gawith Apricot - szachownica całkiem ciekawa wyszła.

O:Na temat mieszanek 9 years 5 months ago #630

Mieszankom mówię nie. Czasami wyjdą wyjątkowe mieszanki, ale należy to do rzadkości. Mieszanie tabak z odświeżaczami jest po prostu głupie i takie mieszanki wcale nie są smaczne.

O:Na temat mieszanek 9 years 5 months ago #705

• Zoller
  • Zoller's Avatar
  • Fazowicz
Co się tyczy mieszanek, również nie przepadam.

Z jednym, małym wyjątkiem: gdy nie ma tabaki o danym smaku. W tej sytuacji kupuje jakąś tabakę praktycznie niearomatyzowaną (Koenigsprise się do tego nieźle nadaje) i dodaję olejki eteryczne. Przy odpowiednim wyproporcjonowaniu powstają małe cudeńka, fakt faktem, że mają wilgotność Chapmanów, ale są rewelacyjne.

O:Na temat mieszanek 9 years 2 months ago #888

• Karlos87
  • Karlos87's Avatar
  • Fazowicz
Ja tam lubię czarnego młota (Gawith+Red bull) a mieszam tabakę przy spotkaniu z kumplami bo trochę ich wtedy jest i wychodzą czasami fajne aromaty

O:Na temat mieszanek 9 years 2 months ago #896

• TabakaWGW
  • TabakaWGW's Avatar
ja tylko raz mieszałem tabaki a mianowicie Red Bull'a z Alpiną smak wyszedł nawet nawet:) Jednak i tak pozostane przy "czarnej" tabace i bez żadnych mieszanek. Jak ktoś już napisał mieszanki to głupota, przecież jest tyle smaków, że każdy powinien je pod siebie dopasować a nie mieszać;)

O:Na temat mieszanek 9 years 2 months ago #914

• tabacznikoFFF
  • tabacznikoFFF's Avatar
Ja nie lubię mieszać tabak, chyba że posiadam jakąś która mi nie podchodzi to wtedy z konieczności robię mieszankę.
Polecam: (Toque Menthol) 2:1 (Toque Berwick Brown)

O: Na temat mieszanek 8 years 10 months ago #1156

• kamilo113
  • kamilo113's Avatar
gawith1:1ozona orange

O: Na temat mieszanek 8 years 7 months ago #1366

• TraCer
  • TraCer's Avatar
  • Fazowicz
Dla mnie dosyć ciekawą mieszanką jest Alpina z Ozona Cherry 1:1 .
Czujemy na pewno jagodowy smak alpiny ale w tle odzywa się nutka wisienki , na prawdę jestem mile zaskoczony że te dwie tabaki połączone mogą dać taki efekt . Co prawda to jest moja pierwsza mieszanka ale bardzo mi się podoba i będę dalej eksperymentować w proporcjach 1:1 . O wszystkich nowych i miłych oraz tych nie miłych odkryciach was na pewno poinformuję.

O: Na temat mieszanek 8 years 7 months ago #1367

• Wilk
  • Wilk's Avatar
  • Fazowicz
Mi za to bardzo smakuje mieszanka dość pospolitych(ogólno dostępnych) Tabak jak Gawith Apricoti Red Bull w proporcji 3:1.

O: Na temat mieszanek 8 years 7 months ago #1368

• Bajto
  • Bajto's Avatar
  • Fazowicz
Popieram przedmówcę Apricot i Red Bull lecz w proporcji 1:1 i w zasadzie to jedyna mieszanka jaką sporządzam.

O: Na temat mieszanek 8 years 7 months ago #1388

• ringoffire
  • ringoffire's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Uwielbiam Ozonę Orange zmieszać z Gawithem Apricotem. Imho najlepsza mieszanka, czasem sobie zmieszam różne jak mam pomysł, ale to raczej z nudów czy odświętnie, preferuję "czyste" tabaki.

Odp: Na temat mieszanek 8 years 3 months ago #2199

• Valki
  • Valki's Avatar
  • Fazowicz
Packards + Paul Gotard Raspberry + Alpina + Ozona Cherry + Gawith Apricot
W stosunku 0,7 + 0,5 + 1 + 1 + 0,5 ( w gramach)

Efekt Super! Polecam. Opracowane z użytkownikem Grondi.
Polecamy.

Odp: Na temat mieszanek 8 years 3 months ago #2200

• Mefistoteles 26
  • Mefistoteles 26's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 4
Valki wrote:
Packards + Paul Gotard Raspberry + Alpina + Ozona Cherry + Gawith Apricot
W stosunku 0,7 + 0,5 + 1 + 1 + 0,5 ( w gramach)

Efekt Super! Polecam. Opracowane z użytkownikem Grondi.
Polecamy.

Dość interesująca mieszanka. Nie omieszkam spróbować w najbliższym czasie ;)

Moje ulubione mieszanki to póki co:

STOK banana (2/3) + Lowen Prise (1/3) oraz WoS Rum & Raisin (1/2) PG Coconut (1/2). Ta ostatnia jest szczególnie wyśmienita.

Odp: Na temat mieszanek 8 years 3 months ago #2201

• Falcon911
  • Falcon911's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Ja w swojej krótkiej tabaczanej karierze, mixowałem Red Bulla z Gawithem Apricotem i Red Bulla z Ozoną Cherry i było miło oraz przyjemnie. Z większych mieszanek, chciałem zaszaleć i zmieszałem co miałem: czyli Red Bull, Lowen Prise, Ozona Cherry, Gawith Apricot, Samuel gawith Honey. Efektem było całkowite zatkanie obu dziurek nosa na cały dzień;-) Wiem, głupie:D

Odp: Na temat mieszanek 8 years 3 months ago #2203

• Mefistoteles 26
  • Mefistoteles 26's Avatar
  • Tabacznik
Falcon911 wrote:
Wiem, głupie:D

Niezupełnie. Gdyby nie ukryta potrzeba eksperymentowania, dalej siedzielibyśmy w jaskiniach i jedlibyśmy banany wraz ze skorą ;)

Mimo wszystko współczuje zatkanego nosa :D

Odp: Na temat mieszanek 8 years 3 months ago #2204

• Falcon911
  • Falcon911's Avatar
  • Początkujący tabacznik
No przynajmniej jeden który mnie pożałował;D Dzięki

Odp: Na temat mieszanek 8 years 3 months ago #2205

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 67
Taki efekt, to w dużej mierze sprawka SG Honey, to bardzo "kleista" tabaka :) Plus za odwagę. Ja z założenia nie mieszam. Mam taki pogląd, że skoro zawodowcy zmiksowali jakiś smak, to ja, laik, nie będę im wchodził w paradę.

Odp: Na temat mieszanek 8 years 3 months ago #2281

• zurmo
  • zurmo's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 9
Ostatnio zrobiłem sobie mieszankę Ozony Presidenta i Ozony English Mentol Type. 3/5 dla Presidenta i 2/5 drugiej. I zostawiłem na kilka dni w kieliszku, który z kolei zakryłem folią spożywczą i wsadziłem do ciemnicy.
Ogólnie to miałem je wypieprzyć, bo leżały w szufladzie nieużywane, ale zamiast tego zmieszałem i wyszło lepiej niż gdybym zażywał którąś z nich z osobna.
Smak wyszedł ciekawy. Mentol z tych tabak się zrównoważył. Jest teraz delikatniejszy niż w Presidencie. Na przód wysunął się eukaliptus, który był wcześniej całkiem zdominowany przez mentol.
Zastanawiam się teraz nad dodaniem do tego jeszcze Rummeya Export, którego też już nie zażywam. ;)
Time to create page: 0.597 seconds