redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Piwo, piwko, piweczko

Piwo, piwko, piweczko 5 years 2 weeks ago #21010

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Dziś jedno z piw kupionych podczas "tygodnia niemieckiego" w Lidlu - Schofferhofer Hefeweizen. Całkiem dobry pszeniczniak, z aromatem zbliżonym do piw belgijskich. W smaku drożdże nie dominują, średnio chmielone i średnio słodkie. Mi bardzo smakuje ale nie mam pretensji do recenzowania piw bo, niestety, zbyt rzadko je pijam, a pszeniczne w szczególności.
This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
The administrator has disabled public write access.

Piwo, piwko, piweczko 4 years 10 months ago #21253

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
Miałem dziś ochotę na dobre ciemne piwo, naszło mnie na Guinnessa, niestety butelkowej wersji w swoim markecie nie znalazłem, skusiłem się na konserwę, niestety moim zdaniem nie jest już to samo piwo co kiedyś, nie wiem czy to wina opakowania czy produkcji. Kulka na zdjęciu nie jest przypadkowo, otóż kiedy dopijałem końcówkę piwa, usłyszałem stukanie o wieczko puszki, z ciekawości po opróżnieniu zawartości, rozciąłem puszkę i wypadła taka oto kulka, zastanawiam się jaki cel ma ta kulka w piwie, czy pełni role mieszadła?
The following user(s) said Thank You: Pablo

Piwo, piwko, piweczko 4 years 10 months ago #21255

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
To Ci dopiero ciekawostka. Nigdy bym się o niej nie dowiedział, gdyby nie Ty, bo Guinnessa piłem raz w życiu i tak zostanie na wieki.
Odpowiedź znajduje się tutaj: pl.wikipedia.org/wiki/Widget_%28piwo%29
The following user(s) said Thank You: Pablo, Anapolon

Piwo, piwko, piweczko 4 years 10 months ago #21258

• Antagonista
  • Antagonista's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 73
Słyszałem, że wydali kosmiczną sumę na opracowanie tej kuleczki.

...Czekam, aż American IPA ("Podróże Kormorana") pojawi się w "moim" sklepie - już jakiś czas nie widziałem go w ofercie. :C

Piwo, piwko, piweczko 4 years 10 months ago #21274

• visnia
  • visnia's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 17
Nic innego nie bywa u Ciebie? O ile dobrze pamiętam, to miałeś jakieś konotacje z Olsztynem? Będąc ostatnio w tym mieście zorientowałem się, gdzie można kupić jakieś solidne piwo. Wypadło na bodajże Ćwiartkę (Wojska Polskiego 47), stało coś tam Pinty i AleBrowaru a na Facebooku widziałem jakiś czas temu wyśmienite Red AIPA od Birbanta, świeży Dubbel od Dziełaka czy z nowootwartego browaru Piwna. Polecam browar.biz->piwo->gdzie oraz facebooka tegoż sklepu.

Ja jestem w siódmym niebie, ponieważ zwykły monopolowy dwa bloki dalej postanowił sprowadzać piwa rzemieślnicze! Nabyłem ostatnio DeepLove z Alebrowaru za 8,20 :O oraz Imperium Atakuje z Pinty... czas próbować.
Last Edit: 4 years 10 months ago by visnia.

Piwo, piwko, piweczko 4 years 9 months ago #21314

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Właśnie otworzyłem Komesa podwójnego ciemnego, piwo refermentowane w butelce. Z tymi Komesami to prawdziwa ruletka. To już drugi po potrójnym jasnym, który się zepsuł. Niby na etykiecie jest napisane, że one dojrzewają i z biegiem czasu smak się zmienia. Moje dwa, które zostawiłem na "dojrzewanie" skwaśniały. Te, które otwierałem zaraz po kupieniu nie były jeszcze skwaśniałe.

Piwo, piwko, piweczko 4 years 9 months ago #21318

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 158
Ja od jakiegoś czasu kupuję takie piwo- Gniewosz Ciemne.

Niedawno zmieniło etykietkę, ale przepis ten sam. Cena coś ponad 2 zł i myślę, że w tej cenie ciężko znaleźć jakiś zamiennik. Oczywiście jest strasznie słodkie, karmelowe, coś alko-owocowego- ale ja takie piwa lubię.

Za to odradzam Gniewosza Korzennego.
Last Edit: 4 years 9 months ago by Nitzo.

Piwo, piwko, piweczko 4 years 9 months ago #21322

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Alaundo wrote:
Właśnie otworzyłem Komesa podwójnego ciemnego, piwo refermentowane w butelce. Z tymi Komesami to prawdziwa ruletka. To już drugi po potrójnym jasnym, który się zepsuł. Niby na etykiecie jest napisane, że one dojrzewają i z biegiem czasu smak się zmienia. Moje dwa, które zostawiłem na "dojrzewanie" skwaśniały. Te, które otwierałem zaraz po kupieniu nie były jeszcze skwaśniałe.

Z komesami dałem sobie spokój dawno temu. Nie rozumiem jak można sprzedawać uwalone piwo, bo takie są właśnie komesy - nie wiem, czy 2/10 będą ok, reszta kwasy lub dmsy kosmiczne - dostał ode mnie 3 strzały, wszystkie skończyły się w zlewie. Fortuna ma ogólnie problem z jakością piw, Miłosław też wali jakby ktoś tam kalafiora nawrzucał do butelki i jedyne co mi w 2014 roku podeszło, to cydr miłosławski, który nie był taki słodki jak większość na ryku, ale poza tym, Fortuna jest słaba.
-

Piwo, piwko, piweczko 4 years 9 months ago #21384

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Ostatnio mam większą ochotę na piwa ciemne. Może to przez reklamę nowej Perły - porter bałtycki, której na razie nie widzę w sklepach. Niedawno piłem Magnusa ciemnego, dziś kupiłem porter bałtycki z Lwówka. Piwo całkiem smaczne i nie jest przepalone, ani zbyt gorzkie. Smak to coś pomiędzy kawą zbożową, a gorzką czekoladą. Pewnie spróbuję jeszcze raz. Będę musiał dla przypomnienia i porównania kupić też Komesa porter bałtycki - jedyny Komes, na którym się nie zawiodłem i wart swojej ceny.

Piwo, piwko, piweczko 4 years 7 months ago #21471

• Malice
  • Malice's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Widzę, że piwa nie mają tutaj takiej popularności jak tabaki. A szkoda! Ja je sobie bardzo cenię i polecam znajomym i rodzinie kiedy mogę - Ci, którzy nie są przekonani, kiedyś zobaczą, co tracą :)
Dzisiaj piję sobie Triple Blonda od Corneliusa. Piwko, jak na tak popularnego blonda, jest jak najbardziej dobre - chociaż brakuje mu goryczki, którą uwielbiam w piwie. Chodzi za mną trochę ochota na porzadną IPĘ. Chyba niedługo poszukam Rowing Jacka - warka, którą piłem jako jedna z pierwszych była rewelacyjna, piękne piwo. Dużo bardziej mi odpowiadało, niż IPY od np. Pinty, chociaż taki Prometeusz od browaru Olimp jest również godny polecenia - chociaż to Polska IPA, mimo to jednak chyba jedna z lepszych, jesli o Polskie chodzi.
Naprawdę nikt tutaj kraftów nie pije i się tą wiedzą nie dzieli? :)

Piwo, piwko, piweczko 4 years 2 months ago #21618

• kozik
  • kozik's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 14
Witam wszystkich,
dawno tutaj nie zaglądałem. ;) Pozwolę sobie na mała prywatę, z racji, ze kiedyś byłem jednym z najaktywniejszych członków forum. ;)
Ostatnimi czasy rzadko bardzo zażywam tabakę, właściwie bardzo sporadycznie. Dużo częsciej jednak smakuję różnych piw, dlatego chcę Was zaprosić na mój profil na instragramie oraz fanpejdż na faceebooku, może znajdziecie coś dla siebie, albo coś Was zainteresuje. ;)
instagram.com/piwowzasiegureki/
www.facebook.com/piwowzasiegureki
Pozdrawiam Kozik!

Piwo, piwko, piweczko 3 years 8 months ago #21710

• ralf-p
  • ralf-p's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 65
kozik wrote:
Witam wszystkich,
dawno tutaj nie zaglądałem. ;) Pozwolę sobie na mała prywatę, z racji, ze kiedyś byłem jednym z najaktywniejszych członków forum. ;)
Ostatnimi czasy rzadko bardzo zażywam tabakę, właściwie bardzo sporadycznie. Dużo częsciej jednak smakuję różnych piw, dlatego chcę Was zaprosić na mój profil na instragramie oraz fanpejdż na faceebooku, może znajdziecie coś dla siebie, albo coś Was zainteresuje. ;)
instagram.com/piwowzasiegureki/
www.facebook.com/piwowzasiegureki
Pozdrawiam Kozik!
I ja dawno tu nie zaglądałem ale "sznupie" dalej a i piwka dober degustuje cały czas:)
Time to create page: 0.180 seconds