redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Old Paris Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.5 (5)
7940   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Fribourg & Treyer

Parametry tabaki

Smak tabaki
arak
Waga tabaki
25g
Opakowanie
metalowe

Fribourg & Treyer

Old Paris

Recenzje użytkowników

5 reviews

Ocena ogólna 
 
4.5
Ocena smaku 
 
4.4  (5)
Ocena opakowania 
 
5.0  (5)
To write a review please register or
(Updated: Wrzesień 22, 2014)
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Stary Paryż

Witam wszystkich moją drugą recenzje na tym forum postanowiłem napisać o tabace Fribourg & Treyer ‘Old Paris’, recenzje chcialbym zaczac od opisania tabakierki w której znajduje sie nasz magiczny proszek. Jest to metalowa owalna/okrągła podłużna tabkiera z odkręcanym wieczkiem i tabakierka jest obklejona biala folia ze wszystkimi informacjami na temat tego produktu. Tabakierka daje łatwą możliwość dostępu do tabaki i nie ma z nią problemu jak z Tabakami w płaskich puszeczkach typu Wilsons of Sharrow, Poschl, Toque czy McCrystals którę są naładowane do pełna i przy odkręcaniu dużo tabaki ląduje na stole/biurku czy podłodze, jedynym problemem może być problem z dostępem kiedy ilość tabaki zmaleje, osoby z dużymi dłońmi (witam w klubie) mogą mieć problem z zaczerpnięciem szczypty prosto z puszeczki. Konsystencja tej tabaki jest jak dla mnie bardzo dobra mocno zmielona i bardzo sypka a kolor jest bardzo ciemny . Smak czy zapach tej tabaki jest kolejnym punktem który mnie do niej przyciągnął z każdym kolejnym powąchaniem jej aromatu mój mózg daje mi sygnał, że to coś innego. Za pierwszym razem poczułem zapach mokrego tytoniu, za drugim razem poczułem zapach stęchniętego starego sklepu z antykami/książkami, a znowu kolejnym razem czułem zapach kory drzew w lesie za moim rodzinnym domem. Po zażyciu wszystkie te trzy aromaty dawały mi o sobie znać pierwszą szczyptę wciągnąłem dnia wczorajszego tj. 17.6.14 a jej aromat był odczuwalny w nosie do godziny 1:20 w nocy. Tabaki nie okresiłbym mianem mocnej jest łagodnym produktem aczkolwiek jej smak może nie przypasować każdemu do gustu i tym samym automatycznie odrzucić go do tego produktu.

Pozdrawiam,
Przemek.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Tabakierka
- Specyficzny smak
- Nie jest mocna
- Długość utrzymywania się aromatu/smaku
Minusy Tabaki
- Specyficzny smak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Luty 02, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Old Paris

Minęło pół roku od kiedy jestem w posiadaniu tabaki Old Paris. Przez ten czas nie byłem w stanie na tyle poznać tej tabaki, aby napisać jej recenzję. Szczerze mówiąc nadal niewiele o niej wiem. Przez pół roku niewiele się zmieniło. Aromat "Starego Paryża" nadal pozostaje dla mnie zagadką.

Moim zdaniem tabakierki w jakie Fribourg & Treyer pakuje swoje tabaki, są najpiękniejszymi na rynku. Lecz, co nam po ładnej tabakierce jeśli nie jest ona szczelna? Puszka Friburga z pewnością jest szczelna. Dzięki gwintowanej nakrętce, dodatkowo zabezpieczonej uszczelką, wilgoć nie ma prawa uciec.
I tak też jest w praktyce. Po siedmiu miesiącach, tabaka nic nie straciła ze swojej wyrazistości.

Produkt właściwy to ciemnobrązowy tytoń, o umiarkowanym zmieleniu i sporej wilgotności.
Aromat jaki oferuje nam ta tabaka, jest niezwykle trudny do rozwikłania. Jedyną wskazówką jest Francuski likier, zwany arakiem. Bowiem to ten trunek jest określany jako fundament tej tabaki. Nie jestem jednak w stanie odnaleźć jego zapachu.
Co zatem czuję? Na pewno jakąś nutę kwiatową. Podobną czułem w tabace French Carotte od Wilsona. Dalej znać o sobie daje coś przypominającego amoniak. Może to nawet on we własnej osobie. Pewności nie mam. A więc mamy tu coś z tabak typu scented oraz S.P. Wszystkie aromaty, tej tabaki tworzą coś w rodzaju stęchlizny. Lecz jest to stęchlizna przyjemna w aromacie. Przywołuje ona na myśl zapach starego drewna, antyków. Może właśnie tak chciano przywołać wspomnienie starego Paryża. Tego nie wiem. Podejrzewam, że ta arcyciekawa tabaka, zawsze już będzie dla mnie zagadką. I to właśnie jest piękne w tabakach Fribourg & Treyer. Niepowtarzalność, zagadkowość i złożoność.

Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Szczury Paryża

W poszukiwaniu inspiracji do stworzenia tego aromatu tym razem panowie z Fribourg & Treyer udali się na drugą stronę kanału La Manche, do stolicy Francji – Paryża. Z miasta nad Sekwaną przywieźli pomysł na produkt o smaku dla Europejczyka nietypowym – tabakę arakową. Arak jest co prawda trunkiem o korzeniach bliskowschodnich (Irak, Syria, Liban, Palestyna), jest to mocna, zawierająca nawet 80% alkoholu, wódka z ryżu o anyżowym smaku, jednakże posiada swój francuski wariant – likier o nazwie pastis, też anyżowy, lecz słabszy, około 45%. Czy mógł ów trunek przyczynić się do powstania omawianego snuffu? Nie wykluczam, gdyż stworzono tabakę wybitnie alkoholową: melancholijną, poważną, skłaniającą do przemyśleń, do rozmowy na niełatwe tematy. Z rozsypanych, drobno mielonych, brązowych i suchych, ziarenek Old Parisa wyłania się obraz miasta pełnego tajemnic i smutku. To Paryż Hugo, Balzaca, Chopina, Sartre’a, Prousta. Lekko drewniany i smolisty aromat przepełniony jest egzystencjalną mgłą nierozstrzygalnych dylematów moralnych. Tabaka trudna – jak niełatwo jest dobrze żyć. Nigdy do końca jej nie zrozumiem, jak nie da się w pełni poznać miasta. Zawsze pozostanie jakiś niedostępny fragment. Zapraszam, w tę dziwną, sentymentalną podróż. Warto!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- interesujący aromat,
- piękna puszka,
Minusy Tabaki
- chyba nie każdemu przypadnie do gustu,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 05, 2011)
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Opakowanie szczelne, metalowe, jedno z najładniejszych. Ciężko jednak z niego wysypać odpowiednia dawkę, zwłaszcza gdy jest pełne.
Tabaka wilgotna, dosyć drobno zmielona. Osobiście nie znam Paryża, nie wiem jaki był dawniej, ale faktycznie w smaku czuć powiew starości. Nie czuć w niej smaku tytoniu, żadnego mentolu. Kojarzy mi się trochę z zapachem bardzo starej stacji kolejowej, impregnowanego drewna, lekką stęchlizną (w pozytywnym znaczeniu), jakiś tam troszkę dymny jakby naftowy posmak w tle. Tabaka bardzo tajemnicza, pobudza wyobraźnię. Kiedy spłynie do gardła, pozostaje się lekko jakby mydlany posmak, ale jest bardzo delikatny i nie jest nieprzyjemny.
Polecam szczególnie tym którzy lubią takie nietypowe tabaki. Może nie jest to snuff na co dzień, ale lubię czasem czuć ten klimat.
Więcej zdjęć w mojej galerii.

http://www.top25snuff.com/pl/zdjecia-tabak-galeria/photo.html?userid=676&albumid=18#photoid=227

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- opakowanie
- specyficzny klimat
Minusy Tabaki
- nie dla wszystkich
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 05, 2011)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Czas na kolejna tabakę F&T. Tym razem padło na Old Paris. Dlaczego właśnie na nią?? Szczerze mówiąc, przy zakupie tabak tej firmy kieruję się wyłącznie nazwą, ponieważ opisów tej marki nie można się zbyt wiele doszukać. Przed otwarciem tej pięknej puszeczki zastanawiałem się jaki też może być zapach starego Paryża?? Czy będzie tu czuć niekoniecznie pachnąca Sekwanę, czy też może zimny zapach starych murów Notre Damme?? Wszak Paryż niekoniecznie był zawsze pachnący a królowie francuscy niekoniecznie przestrzegali zasad higieny... :wink: Gdyby tabaka ta nosiła nazwę Old Wersal omijałbym ją szerokim łukiem, ale na szczęście producent się opamiętał :D Tabakiera - F&T pakuje tabaki w najładniejsze tabakierki z wszystkich znanych mi firm. Puszeczka, czcionka to uczta dla oczu!! Tabaka : Dość drobno zmielona, jednak trafiają się grubsze grudki, wilgotna. Zapach: Po otwarciu dość intensywny, ale to normalne w tej firmie. Jest w tej tabace rzeczywiście powiew starości!! Delikatna, dostojna, taka jakby uspokajająca...Sekwany ani Notre Dame tu nie czuję; więc co?? Najbliżej mi tu do przytulnych dekadenckich kafejek na Montmartre, do ich ciepłych pomieszczeń, dębowych okiennic, drewnianych stolików... gdzie przy lampce czerwonego wina, w lekko przydymionej knajpce z przytłumionym światłem można podglądać przez okno ulicznych artystów i cieszyć się chwilą...Fajny klimat!! Polecam!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner