redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Gawith Hoggarth TT Ltd
by Filek     Sierpień 10, 2010    
(Updated: Luty 13, 2014)
Ocena ogólna 
 
4.5
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.5

Mięta z rejonów Kendal

Uwielbiam produkty Gawith Hoggarth (oczywiście nie wszystkie) i wcale nie będę się z tym krył. Ładne pudełeczka, a w nich, w wielu przypadkach, ukryta tajemnica, którą odkryć ma tabaczarz, niełatwe zadanie, z którym musi się zmierzyć. Bo jak inaczej nazwać aromaty takich tabak jak: Ambassador, Western Glory, M4X, Lakeland czy Mitchells Special. Doprawdy nietuzinkowe to kompozycje, zmuszające do wytężenia nie tylko zmysłu powonienia, ale także pamięci, wyobraźni. To swoista zabawa w kalambury. Tabaka podsuwa nam wskazówki, maluje obrazy swymi bukietami aromatycznymi, a my z niemałym trudem, ale i wielką przyjemnością próbujemy odkrywać wszystkie walory, nadać nazwy składnikom układanki. To w dużej mierze tabaki dla wymagających, szukających w tej używce czegoś więcej aniżeli przyjemności zażywania. To m.in. za to pokochałem produkty tej firmy. Nie zaprzeczę, GH nie uniknął kilku potknięć. Przemilczę tę kwestię. Blenderzy z Kendal stworzyli też mieszanki niby proste, ale przynoszące ogromną dawkę przyjemności tabaczarzom. Jednym z takich wyrobów jest Peppermint, i na nim chciałbym się dziś skupić.

Tabakierkę tradycyjnie oceniam na 4+. W tej materii zdania zmieniać nie zamierzam. Jedyny zgrzyt to mała nieszczelność, ale zauważyłem, że nie wpływa ona w dużym stopniu na wietrzenie zawartości. Mój egzemplarz Peppermint posiadam w brązowej wersji (bez połysku). Tabaki są również sypane w 25-gramowe plastikowe puszki, ale z nimi nie miałem nigdy styczności, więc nie oceniam.

Konsystencja: jasny odcień brązu, tabaka jest dość sucha, o dość drobnym zmieleniu, choć pyłem tego nie nazwę. Czasem spostrzegamy białe żyłki tytoniu... No to zdrowie!

Peppermint, zapewne każdy z Was domyśla się, jaki aromat w tym przypadku nam zaserwowano. Mięta pieprzowa w wydaniu z Kendal. Czy producentowi udało się odzwierciedlić ten charakterystyczny aromat? Już mogę odpowiedzieć: TAK. Mogę również dodać: to bardzo dobra, solidna tabaka. Po raz kolejny nie zawiodłem się na tej firmie. Aromat z czystym sumieniem mogę określić jako naturalny, podobnie jak w przypadku mięty pieprzowej od WoS. Na początku jest dość intensywnie. Drobne zmielenie i ostra natura aromatu mogą wycisnąć łzę. Wyraźnie wyczuwamy tę surowość, szorstkość, którymi właśnie charakteryzuje się ten rodzaj mięty. Co prawda oczekiwałem mocniejszego doznania tej specyficznej goryczy, ale w tym momencie czepiam się szczegółów. Po krótkiej chwili znienacka przychodzi lekko słodka nuta, która łagodzi cały efekt. Nitzo pisze, że wyczuwa tam dwa rodzaje mięty - zwykłej i pieprzowej. Jestem w stanie się z tym zgodzić. Zresztą podobne odczucia miałem, zażywając Wild Mint, tylko tam proporcje były jakby odwrócone. Wadą Peppermint może być trwałość aromatu. Ta chwila przyjemności mogłaby trwać ciut dłużej. Ale podobno nie można mieć wszystkiego. Całokształt należy ocenić bardzo wysoko. Naturalnie odzwierciedlony aromat, wyczuwalna nuta tytoniu (dobrego tytoniu), mocne początkowe doznania i tabakierka z klasą - wszystko to składa się w całość, tworząc produkt wart uwagi i spróbowania.

Jak już wspomniałem, GH lubuje się w produkcji tabak-zagadek. Ale tabaki mniej złożone wychodzą tej firmie również całkiem nieźle. CM, English Rose, Peppermint to przykłady właśnie takich produktów. Nie pogrążycie się w aromatycznym labiryncie, ale nuty zapachowe, choć obnażone, dostarczą równie pozytywnych emocji i doznań.

Peppermint od WoS oceniłem wysoko, bo na 4+. Gawith Hoggarth stworzył specyfik jakościowo podobny, również naturalnie oddający nutę mięty, więc nie widzę powodu, aby dać tutaj niższą notę. Warto spróbować, warto mieć. Na tym zakończę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Dobrze odwzorowany aromat mięty
- Tytoń
- Tabakierka
- Jedna z lepszych "miętówek"
Minusy Tabaki
- Trwałość aromatu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or