redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Spartan Hot
Gawith Hoggarth TT Ltd
by Filek     Sierpień 10, 2010    
(Updated: Styczeń 29, 2013)
Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Tabaka o dwóch twarzach

Nazwa tabaki niekoniecznie musi się dobrze kojarzyć, bo też moją pierwszą myślą dotyczącą tego wyrobu, były "spartańskie warunki". Czego więc się spodziewałem po tym produkcie? Prostoty, braku głębi i pewnej surowości. Moje obawy co do Spartana, były na szczęście bezpodstawne, bo też jego aromat miewa niekiedy przebłyski prawdziwego geniuszu. Jedyne co w tej tabace jest spartańskiego to tabakierka, która tak jak inne wyroby od Gawith Hoggarth, może być postrzegana jako odrobinę uboga. No ale myślę, że akurat w przypadku tej tabaki jest to zaleta :) Mamy tu do czynienia z brązowym, plastikowym pudełkiem, które jest łudząco podobne do np. Lowen Prise. Nad etykietką nie będę się rozwodził, bo nie ma nad czym.
Proszek jest dosyć drobno zmielony, jasno brązowy i lekko wilgotny. Nie trzeba borykać się tu z niedogodnością jaką opisałem w recenzji GH Carnation, a mianowicie z niewygodnym dozowaniem tabaki. Po otworzeniu pudełka czuć słodki, ale mocny zarazem mentol.
Przyznam się szczerze, że ten produkt spędzał mi sen z powiek przez długi czas. Nie wiedziałem jak "ugryźć" tą recenzję, jak opisać zapach. Teraz, kiedy na dnie tabakiery pozostały tylko jakieś smętne resztki, nareszcie przyszedł czas na podzielenie się wrażeniami.
Po zażyciu ujawnia się pierwsze oblicze Spartana -surowy mentol. Oczyszcza zatkany nos lepiej niż niejeden preparat z apteki. Kiedy mentolowo-eukaliptusowa kurtyna odrobinę opadnie, wkracza na scenę słodki aromat. Śmietanka połączona z kwiatami oraz z pobrzmiewającym echem mentolu to naprawdę wyborna kombinacja. Ten słodkawy aromat to oblicze zdecydowanie bardziej łagodne i delikatne, a więc coś dla smakoszy. Jak już niejednokrotnie wspominałem, kwiatowe wonie są dla mnie zagadką, ale jestem prawie pewien, iż jest tu lawenda. Smak jest dobrze wyważony-mentol nie zagłusza innych nut zapachowych. Stosunkowo rzadko zdarza się tak udane połączenie aromatów, które znajdują się na przeciwnych biegunach.
Z dotychczas kosztowanych przeze mnie tabak GH, wszystkie charakteryzowały się dobrym tytoniem. Nie jest inaczej i w tym przypadku.
Jak to się mówi: "dla każdego coś miłego". Zwolennicy wszelkich zawiłych aromatów, które trzeba powoli odkrywać, na pewno będą usatysfakcjonowani tym produktem. Podobnie zresztą jak i tabacznicy poszukujący innych doznań(czyt. mentolu), bowiem między zapachami został wypracowany idealny kompromis.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-dwa oblicza aromatu
-przyjemny proszek
-wygląd pudełeczka pasujący do nazwy tabaki
-doskonała podczas kataru
Minusy Tabaki
-brak większych niedociągnięć
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or