redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Medicated No. 99
J&H Wilson
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Medyk

Długo zabierałem się do napisania tej (albo raczej jakiejkolwiek) recenzji. Otóż omawianym produktem jest Medicated No.99, tabaka, można powiedzieć, legendarna. Ciężko znaleźć osobę, która nie słyszałaby o tymże Medyku. Ale może przejdźmy do opisu produktu.

Tabakierka: puszeczka którą znamy z WoSów, jednak dużo prościej się otwiera. Jest to zaleta. Na froncie widzimy nazwę firmy, biały napis na czerwonym tle: Medicated Np.99, ostrzeżenie o szkodliwości, napis "Tabaka" i gramaturę (5g). Z tyłu widnieje dystrybutor na Polskę.

Tabaka: koloru brązowego, dosyć jasna, zmielona drobno, średnio wilgotna. W dotyku puszysta. Wąchając tabakę "od zewnątrz" czujemy mentol i coś jeszcze.. Może to zapach tytoniu? Może to czarna herbata? Nie jestem w stanie dokładnie tego zidentyfikować. Ale przejdźmy do zażycia. Na samym początku uderza nas mentol. Bardzo silny mentol, za każdym razem uronię łzę lub dwie. Wzruszająca tabaka. Oczekując na inne aromaty czujemy mentol. I dalej mentol. W międzyczasie wydmuchamy nos, bo tabaka ta, jak sama nazwa wskazuje, nos przeczyszcza podręcznikowo. I teraz niespodzianka. Czasem zdarzy mi się poczuć cytrusy. Jest to bardzo słaby aromat, trzeba się niezwykle skoncentrować, aby go wyczuć, ale jednak jest!

Podsumowując, tabaka nie na co dzień. Dosyć mocno wysusza śluzówkę, co nie jest najprzyjemniejsze. Na katar jak znalazł, na co dzień jednak preferuję bogatsze w aromaty produkty. I właśnie za to odejmuję pół gwiazdki. Ocena i tak jest wyższa niż w mojej wideorecenzji, przemyślałem sprawę, zmieniłem zdanie. Jednak bez tej tabaki tabacznik nie może nazwać się tabacznikiem.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-dobrze przeczyszcza nos
-ukryte cytrusy
-świetna tabakiera
Minusy Tabaki
-wysusza śluzówkę
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

5 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or
Alaundo Napisane przez Alaundo
Grudzień 26, 2014
W mojej opinii 4,5 to dużo dla tabaki medicated czy w ogóle dla tabaki, gdzie głównym aromatem jest mentol. Nie można powiedzieć, że jest to ocena za niska. Jaka jest jakość etykiety w porównaniu do tych WoSa? Też się łatwo ściera?
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

MrMyszor Napisane przez MrMyszor
Grudzień 26, 2014
Osobiście staram się unikać noszenia tabak w kieszeni, więc mój egzemplarz jest nienaruszony, ale u kolegi etykietka jest całkowicie starta, więc nie jest cudownie.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Alaundo Napisane przez Alaundo
Grudzień 26, 2014
Jak widać nowa tabakiera jest bardziej szczelna ale ma mniej trwałą etykietę niż stara, która zamiast nalepki była malowana.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

MrMyszor Napisane przez MrMyszor
Grudzień 26, 2014
No niestety, mi się już nie udało załapać na starą tabakierę. Podobno też dzięki jej nieszczelności ujawniały się nowe zapachy? Ale mówi się trudno, to już raczej nie wróci.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Nitzo Napisane przez Nitzo
Grudzień 26, 2014
Jako posiadacz obu opakowań mogę powiedzieć, że to starsze było lepsze, z tym że kompletnie nie było użyteczne jeśli ktoś zamierzał nosić tabakę przy sobie. Nowe opakowanie (podobnie jak DS) jest ciut odporniejsze na ścieranie niż WoSy.Aromat faktycznie lepszy z prostopadłoścanu- dzięki wietrzeniu. Medyk z "dużej puszki" może się równać z Hedgesem pod względem "mroźności". Tyle o tabakierkach :).
5 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5