redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Six Photo Coffee Kick
Lachhman Dass Amar Nath
by Pablo     Październik 14, 2013    
(Updated: Październik 19, 2014)
Ocena ogólna 

4.8
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

4.0

W poszukiwaniu mentolu idealnego.

Mój stosunek do mentolówek jest dwubiegunowy. Z jednej strony uwielbiam ich smak, uczucie orzeźwienia i odświeżenia. Z drugiej - niezmiennie wywołują u mnie rożnego rodzaju cierpienia. Jak nie uczucie wypalania spojówek, to wysiadająca i podrażniona śluzówka. Jak nie "Niagara" z nosa, to zapchane i opuchnięte dziurki. Krótko mówiąc cała mentolowa przygoda ma w sobie coś z masochizmu.

Ale zacznijmy po Bożemu, czyli od pudełka. Coffee Kick dotarło do mnie w metalowej puszeczce przypominającej te od O&G McChrystalsa. Na wyglądzie podobieństwa się kończą, bo przez dobre kilka minut nie byłem w stanie tego cholerstwa otworzyć. Puszeczka jest zabita na amen. Zanim dotarłem do zawartości niezbędna była interwencja nożem i śrubokrętem. Co gorsza, po każdym zamknięciu przykrywka się zaklinowuje ponownie, więc zalecałbym przesypanie zawartości do dyskretniejszej tabakiery, chyba że będąc w robocie możecie sobie nie niepokojeni manipulować śrubokrętami przy podejrzanych puszeczkach. Pancerność opakowania ma też swoje zalety - przerobiłem od tego czasu około 10 opakowań i tabaka niezmiennie zachowuje fantastyczną świeżość.

Tabaka jest dość wilgotna jak na indyjskie produkty, ma ciemnobrązowy, kawowy kolor i średnie zmielenie. W niewielkim opakowaniu ubito aż 30 gram, co prawdopodobnie spowodowało utworzenie się dość upierdliwych grudek, które mają tendencję do opuszczania nosa w widowiskowy sposób, dlatego warto przed zażyciem rozetrzeć tabakę paluchami.

Po zażyciu uderza nas potężna fala mentolowego oziębienia, znakomicie orzeźwiając i oczyszczając nochal. O dziwo, nie czułem przy tym charakterystycznego dla tego typu tabak wypalania spojówek, łzawienia i innych atrakcji. Po kilku chwilach uczucie chłodu stopniowo zanika, i nadchodzi druga faza zapachu, połączenie wspaniałej gorzkiej czekolady i świeżo zaparzonej kawy. Zapach utrzymuje się w nosie bardzo długo, dla niektórych może nawet zbyt długo, wiec czasami warto przełamać smak czymś lżejszym.

Zawartość nikotyny jest spora, potrafi zakręcić się w głowie, zwłaszcza że tabaka, mimo mentolowej mocy, jest bardzo przyjazna nawet dla początkujących i można ją ładować do nosa w ogromnych ilościach. Długotrwałe używanie (w moim przypadku kilka miesięcy) nie męczy śluzówki, dzięki czemu Coffee Kick nadaje się idealnie na tabakę codzienną.

Nawet ze względu na sam smak tabaka trafiłaby do mojego panteonu, a dodatkowy brak męczących efektów ubocznych daje jej pierwsze miejsce w moim rankingu mentolówek.

Rewelacyjny produkt który powinien trafić do każdego, nawet do nietrawiących mentolu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- pancerne opakowanie
- niezła cena
- doskonale odświeża
- niebanalny smak
- nie powoduje typowych dla mentolówek skutków ubocznych
- mentolowy raj
Minusy Tabaki
- gołymi rękami opakowania nie otworzy nawet Chuck Norris
- niezwykle długo utrzymujący się zapach
- kłopotliwa konsystencja, trudne do utrzymania w nosie
- problemy z dostępnością
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or