redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

S'nuff Smokers Blend
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.2
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

5.0

Zagadka

Staję w obliczu niemałego wyzwania. Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie jestem dobrze zaznajomiony ze specyfiką angielskich pyłków, gdyż na co dzień raczę się przaśnymi wytworami bawarskiej tradycji. Czemu więc nie zacznę od łatwiejszej do opisania tabaki ? Mam jeszcze pod ręką WoS Tom Buck, ta jednak średnio mi podeszła, a traf chciał, że dostałem Smoker’s Blenda w przesyłce przez czysty przypadek – tabaka przypadła mi do gustu i zażywam ją od czasu do czasu.
Smoker’s Blend to absolutna zagadka – od nazwy, przez jej zapis na etykiecie, aż po aromat. Ale od początku. Dlaczego to blend palacza ? Może z powodu intensywnego aromatu, którego nie zagłuszy nawet dym papierosowy ? Może palacze, którzy wiele aromatów nie czują przez okalającą ich woń papierosów ten intensywny blend poczują wyraźnie ? Zawartość nikotyny raczej nie jest porażająca… A może po prostu tę mieszankę skomponował palacz ? Kto wie…
Puszeczka prezentuje się fantastycznie – mimo, iż etykieta nie wygląda na projektowaną długimi godzinami, to już za samo logo McChrystal’s należy się 5. Czerwony napis głosi: „S’nuff”. Co, u licha ciężkiego znaczy ten apostrof ?! Tego nie ustalą chyba nawet amerykańscy naukowcy. Ten apostrof i czcionka sprawiają, że napis wygląda tak jakoś… młodzieżowo… Niesamowita etykieta. Zdjęcie wieczka z tą przedziwną etykietą może wzbić w powietrze obłoczek pyłu. Tabaka bardzo drobno zmielona, bardzo sucha – osobiście nie jestem fanem tego typu konsystencji, choć proszek jest przyjemnie puszysty w dotyku. Kolor jasny brąz, bardzo miły dla oczu.
Zawartość puszki wonieje bardzo intensywnie – czymś słodkim, z nutą cytrusa. Świeżej tabace akompaniuje też duszny zapach amoniaku. Zaraz po zażyciu tabaki wydaje się, że nic się nie zmienia: cytrusy, amoniak (jeśli tabaka trochę poleży, amoniak wywietrzeje) i słodycz. Jednocześnie z cytrusami daje się wyczuć delikatny herbaciany akcent. Prędko do głosu dochodzi tytoń. Tytoń w Smoker’s Blendzie jest pyszny, bardzo delikatny, a zarazem wyrazisty. To on jest źródłem wspomnianego słodkiego zapachu. Ten słodki tytoń przywiódł mi na myśl naprawdę przedziwne skojarzenie – zapach wypiekanego chleba – takie złudzenie (bo chyba inaczej tego określić nie można ?) miałem przy tej tabace kilkukrotnie. Zażywaniu tabaki towarzyszy też na samym początku posmak kurzu, to zapewne zasługa konsystencji.
Naprawdę warto zmierzyć się z tą tabaką – zarówno jako ciekawostką, jak również solidnym produktem o ciekawym smaku.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Nieoczywista
Pyszny, delikatny tytoń
Puszka
Minusy Tabaki
Amoniak
Posmak kurzu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

4 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 4  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Ragewalker Napisane przez Ragewalker
Czerwiec 19, 2013
Dość powiedzieć, że S'nuff smokers po m. in. tej recenzji już do mnie jedzie w paczuszce :D
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Golero Napisane przez Golero
Czerwiec 19, 2013
Miło mi, że przyczyniłem się trochę do szerzenia Smoker's Blenda - naprawdę godna uwagi tabaka :)
Rodion Napisane przez Rodion
Luty 11, 2016
Ostatnia akutalizacja:
Luty 11, 2016
Moja sugestia - mówi się " 'nuff said"(enough said) czyli "nic dodać nic ująć/wystarczająco powiedziane". "S'nuff" to wg mnie zabawa słowem, okreslająca tę tabakę wspomnianymi słowami.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Filek Napisane przez Filek
Luty 11, 2016
Najprawdopodobniejsze rozwiązanie tej zagadki podałem już w temacie "Skąd się wzięły nazwy tabak", ale chętnie powtorzę iż jest to "Smoker enuff" (Palaczu dość). Acz bardzo podoba mi się Twoja interpretacja.
4 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 4