redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Violet
Violet Hot
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 13, 2014)
Ocena ogólna 

4.5
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.5

Viola odorata

Kiedy piszę te słowa, McChrystal's święci mały triumf na Top25, bowiem S'nuff Smokers Blend wbił się aż na 10. miejsce. Jak będzie dalej, zobaczymy. Poprzednio recenzowałem Stammheimer Hopfen Schnupf, wyśmienity produkt. Pozostańmy więc w klimatach tej firmy. Dziś mam przyjemność opisać (i kosztować przy okazji) kwiatową, perfumowaną tabakę Violet.

Mała aluminiowa puszeczka prezentuje się całkiem sympatycznie. Etykieta z logo firmy i maleńką nazwą aromatu (wyróżniającą się czerwoną czcionką) to skromność, ale i tradycja, cieszy oko. W środku obserwujemy brązowy proszek o przyjemnej, puszystej fakturze. Tabaka jest drobno mielona, posiada nieznaczną wilgotność.

Już samo otwarcie puszki uwalnia nawałnicę aromatyczną. Tak intensywnej woni nie czułem już dawno, a proszek nawet jeszcze nie opuścił swojego lokum! W powietrzu unosi się silna kwiatowa nuta, słodka i wyrazista. Nie czekając dłużej, nabieram drobną szczyptę tabaki i zażywam... Małe uszczypnięcie na początek nie dziwi wcale przy tego typu konsystencji. Ale po chwili możemy radować się tytułowym aromatem. Nuta zdaje się rozkwitać w nozdrzach, racząc nas niezwykle silnym zapachem. Czy to faktycznie fiołki? Jak najbardziej! Ten specyficzny aromat odwzorowano całkiem wiernie. Fakt, charakterystyczna woń fiołków nie każdego przekona, mnie przekonała. Lawenda, o której wspominali koledzy, jest wielką niewiadomą. Jeszcze kilka dni temu dałbym sobie rękę odjąć, że jej tam nie ma. Porównywałem nawet z Lavender od Gotarda, nic z tego. Ale dziś wyczułem cień wspomnianej nuty, gdzieś tam w tle, za górami, za lasami. Może to autosugestia, a może faktycznie na polanie pełnej fiołków wyrósł jeden krzew lawendy i próbuje wybić się z tłumu. Kwestię tę pozostawiam Waszym nosom do rozstrzygnięcia. Jest jeszcze coś... tytoń, smaczny tytoń. Można wyłapać tę słodkość, która pięknie doprawia całość. Ilość nikotyny określiłbym jako średnią.

Violet to produkt naprawdę wartościowy. Jeśli lubicie tabaki kwiatowe, jest wielka szansa, że ta Wam zasmakuje. Ale jak już wspomniałem, Violet to tabaka niezwykle intensywna. Zażywając ją, zgadzacie się na długą przechadzkę po łące pełnej fiołków. Nie ma odwrotu, idziemy i oddychamy pełną piersią.
Producenci z McChrystal's popełnili specyfik nieskomplikowany, ale tak soczysty, że moglibyśmy obdarować kilka innych tabak. 4,4 gramów tej tabaki wystarczy nam na jakiś czas, bowiem Violet nie należy do tworów przeznaczonych do codziennego zażywania. Dawkowany smakuje wybornie.

Kończąc, stwierdzam, że śmiało możecie po nią sięgnąć, bo to solidna robota. Jedna z najlepszych kwiatowych tabak na rynku. To kolejny dowód na to, że McChrystal's dobrą firmą jest i już. Polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Intensywny i naturalny aromat
- Tytoń
- Puszeczka
Minusy Tabaki
- Nie na co dzień
- Intensywność dla wielu może okazać się wadą
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Bonczi Napisane przez Bonczi
Czerwiec 20, 2013
Też mam tą tabakę, ale jakoś nie wiem czemu jeszcze jej nie zrecenzowałem...
Ale fakt faktem mnie osobiście ta tabaka momentami przytłacza, ponieważ intensywność aromatu mnie zaczyna dusić. Zgadzam się że nie jest to stanowczo tabaka na co dzień .:)
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1