redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Clove Hot
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 16, 2014)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

gwoździk

Trzy pięćdziesiąt - niby kwota niewielka, a ile może dać radości. Jakiś czas temu zakupiłem w trafice Clove firmy McChrystal's za tą właśnie sumę. Tak się okazało, że był to nie tylko ostatni egzemplarz, ale i ostatnia tabaka, jaką tej firmy posiadali.
Zalegał tam już jakiś czas - mogę się tylko cieszyć, że najtańszy produkt z kategorii tabak trafił pomiędzy inne tabaki moich zbiorów. Mogłoby komuś przyjść do głowy pytanie, czy produkt jest na pewno pierwszej świeżości - to bez większej różnicy! Nawet jeżeli stracił część aromatu to tylko dobrze świadczy o tym produkcie, choć wydaje mi się to niemożliwe.
Tabakierka - standardowa, elegancka puszeczka - pakowana jest dodatkowo w folię, która aromatu nie zatrzymuje. Przynajmniej nie znacząco.
Co więc otrzymałem? Tabakę goździkową, tyle, że nie kwiatową, ale tabakę - przyprawę. Aromat jest silny, mocarny. Co prawda nie sądzę, żeby wąchanie zamkniętej tabakierki satysfakcjonowało, ale jej zawartości przed zażyciem już mówi "to jest to!". Mógłbym rozpisać się, co przychodzi mi do głowy, zrobić wyliczankę skojarzeń, ale... Najwięcej wiedzy na temat tego aromatu można zasięgnąć w... kuchni. Proponuję powąchać przyprawę goździkową, a to na pewno pozwoli dowiedzieć się tego, co blenderzy stworzyli.
Z pewnych przyczyn nie jestem w stanie określić w jakim procencie kuchni polskich domów można goździki odnaleźć, ale sądzę, że w dość dużym.
Chodzi mi po głowie dziwaczna myśl, że ta tabaka to... Goździki z dodatkiem tytoniu. Niestety, ale mogę tylko zgadywać jak Clove został stworzony, ale w przypadku odczuwanego przeze mnie smaku jest tak, jak właśnie napisałem. Nie szukamy na pewno goździków w tytoniu, ale odwrotnie. Naprawdę miłe doświadczenie.
Jeżeli komuś nie chce się tytoniowego smaku wychwytywać może zostać przy mocy goździka. Świeży, intensywny, korzenny! Do tego w pewien sposób orzeźwiający. Nie przytłacza, ani nie męczy, a "jedynie" pozwala cieszyć się pełnią i obfitością swojego smaku. Momentami delikatnie słodki, z drugiej strony troszkę wytrawny. Czasami czuć słabo wyczuwalny kakaowo-czekoladowy wątek, a niekiedy piernik.
Niby tylko goździk, a ile przy tym zaspokojenia. Zmęczony wyławianiem tytułowego smaku tabaki? Zmęczony mnogością aromatów? Kwiatami, czy owocami? Życiem? Odpocznij przy goździku!
Ani Goździkowa, ani Etopiryna nie są Ci potrzebne, bo przy tym możesz ukoić zmysły i uspokoić umysł.

...Nie wiedziałem, że wyjdzie z tego reklama, ani tego, że ta tabaka dostanie maksymalną notę. Przypuszczam, że jeżeli ten "relaksator" kiedyś mi się skończy to na pewno zakupię kolejną dawkę. Pewnie z każdym dniem będzie zdobywać kolejne pozycje w moim osobistym, niespisanym rankingu tabak - pytanie jest tylko jedno: jak wysoko dojdzie?

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- goździk pierwszej klasy!
- uspokaja i relaksuje jak żadna inna
- tabakierka
- cena
Minusy Tabaki
- w tym przypadku pewnie zbyt subiektywne podejście recenzenta
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or