redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Original and Genuine
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Wrzesień 22, 2014)
Ocena ogólna 
 
4.9
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.5

Klasyka Sceny

Receptura nie zmieniana od 80 lat i taki właśnie jest McChrystals Original & Genuine, aromat tej tabaki jest klasyczny, naturalny i prosty, ale w tej prostocie jest prawie, że ideał, jak wiemy prawie robi wielką różnice w tym przypadku O&G jest jedną z najlepszych mentolowych tabak jakie próbowałem w swoim krótkim 21 letnim życiu.

Ta medyczna tabaka uderza prostym mentolem, ale uderza delikatnie i w bardzo stonowanym stopniu, nie ma tutaj takiego uderzenia mocy jak w Redbull’u czy Radfordzie. Receptura na tą tabakę jest tajemnicą trzymaną w zamknięciu od 80 lat, poza mentolem ja osobiście wyczuwam lekki Orzechowo-kwiatowo-słodki aromat który podejrzewam, zawdzięczamy tytoniowi. Poza słodkawym aromatem można wyczuwam aromat który opisuje jako zapach ziemi.

Ta tajemnicza mieszanka sprawia, że O&G jest jak dla mnie jedną z najlepszych tabak dostępnych w tym momencie na rynku, wielu starszych stażem tabaczarzy wypowiadało się, że jest to ideał do rozpoczęcia swojej przygody z wciąganiem tabaki.

Zmieszanie tej tabaki jak dla mnie jest średnio-drobne z naciskiem na drobne a tytoń jest wilgotny co jak dla mnie jest zaletą. Kolor tej tabaki jest brązowy, ale bardzo głęboko brązowy przypomina mi świeżo przekopaną ziemię u rodziców w ogrodzie.

Teraz zajmijmy się opisem tabakierki, która jest zrobiona z metalu z najprostszą naklejką producenta, jaką kiedykolwiek widziałem i większość produktów od McChrystals posiada. I właśnie tym to opakowanie przyciąga mnie to siebie jest podobne w budowie do produktów od Wilsons of Sharrow jednak etykieta O&G daje jej tą klasę i większe poczucie produktu dla gentlemen’a niż WoS.

Jedynym problemem jaki spotkał mnie z tą tabakierką jest to z czym spotyka się z większością produktów które są pakowane w puszki po 20g-21g, zawsze kilka pierwszych napoczęć robię na białej kartce papieru bo przy otwieraniu i zamykaniu można utracić kilka małych gramów i wiele cennych chwil radości z wciągania. Jedynym produktem który nie miał z tym problemów był Radford od Poschla. Nie wiem czy to są moje ciężkie ręce, czy słabsza budowa tabakierki, ale niestety przy pierwszym otwarciu lekko wgniotłem wieczko co nie stało się przy otwieraniu innych puszkowych tabak.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Oryginalny aromat
- Odświeżająca
- Elegancka tabakierka
- Jedna z najlepszych tabak z mentolem
- Dobrej jakości tytoń
- Jedna z najlepszych tabak dostępna na rynku

Minusy Tabaki
- Tabakierka nie jest odporna na wgniecenia
- Przy otwieraniu/zamykaniu dużo proszku ucieka
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or