redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
cover photo
MSkalar
 • MSkalar odpowiedział(a) na post 'Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady' na forum.
  21/10/2014

  Mam pewien zdrowotny problem z tabaką, który pojawiał się już tutaj wcześniej, ale może ktoś znalazł na niego rozwiązanie. Chodzi o osławiony "poszlowski nos".

  Tabakę zacząłem zażywać pewnie z 7-8 lat temu, jednak zawsze zażywałem raczej umiarkowane ilości. Lubiłem wówczas tabaki Poschla, gdyż suche, drobno zmielone tabaki były dla mnie zawsze nieprzyjemne. Po kilku latach zażywania zdarzyło mi się jednak nagle coś takiego, że po wciągnięciu nos zapchał mi się całkowicie. Nie był to cieknący katar, a śluzówka tak spuchnięta, że nie dało się oddychać. Odczekałem aż mi przejdzie, czyli około tygodnia czy dwóch (!) i znów sobie zatabaczyłem. Sytuacja niestety powtórzyła się.

  Z tego powodu właściwie przestałem zażywać tabakę. Od tego czasu (pewnie ze 4 lata temu) próbowałem z kilkoma Poschlami, nie tylko mentolowymi, za każdym razem zdarzało się to samo, prawie dwa tygodnie oddychania przez usta. Próbowałem także Aecht Altbayerischer Schmalzler, niestety efekt był podobny. Ostatni raz spróbowałem Ozony ok. rok temu, kolega poczęstował mnie na imprezie, znów to samo.

  Problem ten nie dotyczy jedynie tabak suchych i drobno zmielonych, jak np. Samuel Gawith. Tego rodzaju tabaki nigdy jednak nie znosiłem, więc niewielkie to pocieszenie.

  Z powodu całkowitej rezygnacji z tabaki, przez ostatnie lata zacząłem więcej palić, co mi się nie podoba, i chciałbym wrócić do szlachetniejszego i zdrowszego sposobu zażywania tytoniu. Z tego powodu mam pytanie do wszystkich, których dotknęła ta sama klątwa, co mnie:
  Czy są tabaki dość wilgotne, raczej grubo mielone, które nie wywołają tego efektu? Może udało wam się złagodzić to uczulenie, czy cokolwiek to jest? Czy jest nadzieja?
  Więcej...

My Reviews

Nie znaleziono żadnych pozycji

My Favorites

Nie znaleziono żadnych pozycji

Grupy

Nie przyłączyłeś się jeszcze do żadnej grupy
Powered by JomSocial