redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Chocolate Orange
Paul Gotard Snuff
by Xantro     Styczeń 28, 2010    
Ocena ogólna 

3.6
Ocena smaku 

3.5
Ocena opakowania 

4.0

Czekolada z odrobiną nadzienia

U mnie już późny wieczór majowego weekendu, właśnie otworzyłem butelkę piwa Miłosław Koźlak po kilku łyczkach i poznaniu smaku, przyszło mi na myśl żeby coś niuchnąć i właśnie doszedłem do wniosku żeby zażyć chocolate-orange Paula Gotarda, co jak dla mnie okazało się strzałem w 10, aromaty idealnie się spasowały ze sobą.

Tak więc piwko otwarte, tabaka w nosie a w tle leci najsłynniejszy polski glina czasów PRL-u czyli por. Borewicz w serialu „07 zgłoś się” Ale nie będę się tu zwierzał.

PG chocolate-orange jest jedną z pierwszych tabak w mojej kolekcji, kupiłem ją w swoim sklepie pod wpływem impulsu, spodobała mi się tabakierka, ciemnobrązowa z ciekawym sposobem otwierania i dozowania tabaki, zaintrygował mnie również jej aromat, jako że bardzo lubię cytrusy, czekoladę z reszta też.

Po otworzeniu tabakierki najbardziej czuć mieszanie się dwóch aromatów, tytoniu i słodkiej czekolady, jak to mój niewprawiony kolega, (który czasem lubi zażyć moje tabaki czasem ale tylko te z mentolem) po powąchaniu stwierdził: tabaka pachnie tak że można by ją zjeść a nie zażywać i jak zwykle sięgnął po jedną z tych na bazie mentolu.

Po wysypaniu na dłoń jawi nam się średnio zmielony, brunatny proszek, troszkę grubszy niż typowe angielskie tabaki ale drobniejszy niż wyroby Poeschla, nadal czuć jednak na pierwszym planie słodycz tytoniu i czekolady, gdzieś daleko i bardzo słabo da się wyczuć coś a'la pomarańcza, troszkę mi to przywołuje na myśl czekolady nadziewane z Wedla, aczkolwiek tam nadzienie jest jednak bardzo aromatyczne.

Podsumowując tabaka dobra, słodka i aromatyczna, lekka i przyjemna w odbiorze, całkiem dobry tytoń, ale o nikotynowym kopie raczej nie ma mowy. Całkiem fajna tabakierka, choć grafika na etykiecie nie powala. Tabakę polecił bym na długie zimowe wieczory, a nawet do poduszki, myślę że zapewni nam słodkie sny. Mogą ją spokojnie zażywać początkujący. Nie nadaje się do zbyt częstego zażywania gdyż może zemdlić, ale fajnie czasem do niej wrócić, pasuje mi do piw typu porter.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Słodki posmak czekolady.
Dobry tytoń.
Poręczna tabakierka z fajnym otwarciem i otworem dozującym.
Dobra na zimowe romantyczne wieczory.
W sam raz na początek.
Minusy Tabaki
Za mało pomarańczy.
Niezbyt udana grafika.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or