redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Grape
Grape Hot
Paul Gotard Snuff
by Jelcyn     Wrzesień 08, 2010    
Ocena ogólna 

4.5
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.5

Winny

Tabakę Paul Gotard Grape kupiłem "w ciemno", wybrałem akurat ten aromat, gdyż bardzo lubię tabakę Dholakia Grape Concord i miałem zamiar je ze sobą zestawić. Główną różnicą pomiędzy w/w produktami jest inna baza tytoniowa. Najważniejsze by zapach tytoniu "nie gryzł się"/ współgrał z głównym aromatem (postulat ten zrealizowano w obu tabakach), dobrze byłoby gdyby czymś się wyróżniał (ten warunek także spełniają oba te produkty). W przypadku Dholakii zastosowano mieszankę tytoni, która adawała bukietowi aromatycznemu nietuzinkowy, orientalny posmak. W produkcie marki PG pewna orientalność także jest wyczuwalna, plus dodatkowo czekoladowo-tytoniowa nuta. Podobna baza tytoniowa występuje w kilku innych PG, nie trafia w 100% w moje gusta, ale muszę przyznać, że akurat z aromatem winogron współgra w satysfakcjonujący sposób. Tytułowe winogrona to po prostu całkiem nieźle odwzorowany sok winogronowy, czy też napój a bazie w/w soku. Jest słodko, czekoladowo, trochę orientalnie.

Kolor proszku: ciemnobrązowy
Wilgotność: mała (podobna do tabak Dholakii czy niektórych innych PG)
Stopień zmielenia: duży (ale mniejszy niż w przypadku Grape Concord)
Zapach przed zażyciem: nieomal brak (sic!), lekka nuta czekoladowa

Tabaka mieści się w standardowej dla marki tabakierze, tj. akrylowym pudełku znanym z Chat Polskich czy innych tabak Synchro (a będącym "krewnym" Poeschlowskiego Radforda). Front ozdabia etykietka, na której umieszczono herb PG na tle kół zębatych oraz ostrzeżenie o szkodliwości. Pewnym novum jest zmiana sugerowanej ceny z 6,50 sł na 8,90 zł. Na tyle tabakiery umieszczono adres dystrybutora na bliźniaczym tle.

Reasumując, PG Grape to całkiem dobra "owocówka", jednakże Dholakia Grape Concord zrobiła na mnie większe wrażenie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Ciekawy (imo dość naturalny) aromat soku winogronowego
-Baza tytoniowa współgra z pozostałymi nutami zapachowymi
-Lekka, nie przesłodzona
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or