redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Ozona Orange
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

2.4
Ocena smaku 

2.0
Ocena opakowania 

4.0

Gustowna tabakierka

Zachęcony wybitnie pozytywnymi recenzjami pobiegłem do najbliższej "Tabakiery" i kupiłem małe, pomarańczowe pudełeczko. Bardzo eleganckie, metalowe, przyjemnie leży w dłoni i w kieszeni, pięknie się prezentuje i mieści idealną według mnie ilość tabaki. Powstrzymałem się od natychmiastowego otwarcia i wypróbowania na ulicy i poczekałem aż mogłem zasiąść spokojnie w fotelu w domu, aby móc w pełni oddać sie kosztowaniu nowej tabaki. Odkleiłem taśmę zabezpieczającą i spotkał mnie pierwszy, drobny zawód - tabakiera otwiera się przez przekręcenie i ukazuje nam się mała dziurka, a nie, jak to sobie wyobrażałem, przez ściągnięcie wieczka (jest to pierwsza ozona w takim pudełeczku jakiej próbowałem).
Nie zrażając się jednak otworzyłem z pewnym trudem tabakierę i zanurzyłem nos w aromacie dobiegającym się z tabakiery. Być może przeczytawszy zbyt wiele poztywnych recenzji spodziewałem się pysznego, ciężkawego zapachu soku z pomrańczy, ale niestety - aromat okazał się być znacznie mniej ciekawy. Bliżej nieokreślony zapach z nutką Ozonowego orzeźwienia i tyle. Ze sporym trudem wytrzepałem na rękę odrobinę klasycznego, ozonowego pyłu i zażyłem niewielką ilość. Pierwsze wrażenie - suchawe i drapiące. Pomarańczę czuć słabo i raczej nie ma ona nic wspólnego z tym przyjemnym owocem. Koło pomarańczy leżało, ale niewiele ponad to. Być może trafiłem na trefny egzemplarz, bo smakowała trochę jakby była zbytnio przeschnięta i zwietrzała, jednak jeśli tak, to świadczy to o złym pakowaniu i nieszczelności tabakiery.
Po dłuższej chwili zaczęło się kichanie - rzecz niezwykła, bo po żadnej innej tabace mi się nie zdarzało. Potem doszło łzawienie i z niejakim zawodem stwierdziłem, że oprócz tego, że tabaka kiepsko smakuje, to mam alergię na któryś z jej składników (co ciekawe, bo brałem już wcześniej różne Ozony i inne wyroby zacnej niemieckiej firmy i nic mi nie dolegało).
Generalnie spróbowałem jeszcze kilka razy, aby upewnić się co do swojego zdania i jedyne, co nowego zauważyłem to to, że tabakiera bardzo nierpzyjemnie się zacina i w ogóle ciężko się dobrać do specyfiku jaki zawiera. Na szczęście łatwo można ją przerobić aby otwierała się "do góry" i rozkoszować się zażywaniem tabaki na sposób naszych pradziadów - biorąc szczypty prosto z eleganckiego pudełeczka. W moim przypadku szczypty Spearminta, który zajął miejsce pomarańczek.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ładna tabakiera
Minusy Tabaki
-mało ciekawy, chemiczny smak
-nieprzyjemna dla nosa
-tabakiera się zacina
-może być kłopotliwa dla alergików
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or