redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Südfrucht
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.6
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

5.0

Sudfrucht

Po jednej z najlepszych transakcji w życiu, jaką był zakup "Doppelaromy", kwestią czasu był zakup kolejnego schmalzlera od Poschla. Tym razem padło na Sudfruchta. Spora saszetka z widniejącym na niej koszem owoców, wręcz zmuszał do zakupu.
Aby jak najlepiej przygotować się na moment przyjęcia tej tabaki do swojej tabaczanej trzody, zakupiłem nawet ceramiczną flaszeczkę.

Po zakończeniu rytuału przesypywania z saszety do flaszy, pozostało tylko zażycie. Zanim jednak do tego doszło, to uderzył we mnie potężny aromat owoców. Zapach ten jest tak ostry i słodki, że nawet nie dał szans na pokazanie się tytoniowi. Przed zażyciem rozejrzałem się wpierw, czy aby zapach nie zanęcił pobliskich os. Zamknąwszy okno, wciągnąłem pokaźny kopiec, jakiego nie powstydziłby się stary Bawarczyk przy piwie.
To czego uświadczyłem, to oczywiście słodycz, słodycz i jeszcze raz słodycz.
Stężenie owoców przekracza wszystkie znane mi normy. Aromat jest tak silny, że w żaden sposób nie potrafię wyszczególnić owoców, z jakimi mam do czynienia.
Przy tabace o tak tak intensywnym smaku nie trudno o przesycenie. To właśnie spotkało mnie po niedługim czasie obcowania z tą tabaką. To jedyna wada jaką zaobserwowałem. Co jeszcze oferuje nam Sudfrucht? W aromacie już nic. Owoce nie dopuszczą do głosu ani tytoniu, ani wędzonki, mimo iż jest to schmalzler z krwi i kości. Jest więc i grube zmielenie, i czarna barwa. Całość jest niemal lepka od ilości wilgotności i ilości syropu owocowego.
Na koniec pozostało tylko, polecić, bo drugiego takiego ewenementu chyba nie ma. Pozycja obowiązkowa!

Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or