redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Alpina
Alpina Hot
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

3.2
Ocena smaku 

3.0
Ocena opakowania 

4.0

Leśna legenda

Alpina jest tabaką znaną chyba wszystkim tabaczarzom, nawet najbardziej początkującym. Na czym polega ten fenomen? Pisząc 173 recenzję tego wyrobu w serwisie postaram się do tego dojść.
Wszędzie rozpoznawalna, nawet laik nie mający nic do czynienia z tabaką prawdopodobnie rozpozna ten produkt. Dlaczego? Pierwsze, co nasuwa się na myśl to producent; Poschl. Alpina jest uznawana za część jego "podstawki", obecnej w każdym sklepie z trafiką i bardzo wielu kioskach. Nic więc dziwnego, że łatwo Alpine skojarzyc, skoro widzi ją nawet staruszek chcący kupić rano u Pani Wiesi w kiosku swoją ulubioną gazetę. Dalej mity. Któż nie słyszał o "Królowej owocówek" podczas jakiejkolwiek tabaczanej konwersacji? O wspaniałym zapachu owoców leśnych i delikatnym, odświeżającym nos mentolu? Często się o niej mówi, rzadziej wciąga. Przy takiej dostępności to dziwne zjawisko...
Koniec teorii, czas na praktykę. Pudełko, jak inne tego rodzaju, zgrzewany prostokąt z wygładzonymi kątami, pomieści 10g tabaki. Jest bardzo szczelne i żywotne, spokojnie można otworzyć nim piwo :) Etykietka nie uwodzi, ale też nie razi w oczy. Może właśnie taki był zamysł producenta.
W środku znajdziemy średnio smielony proszek o klasycznej brązowej barwie. Niestety, Alpina lubi się kleić w bryłki. Zdarzaja się nawet takie, które w stu procentach zatkają dozownik. Jej smak...wątpię, żebym przy tylu recenzjach był w stanie napisać coś nowego. Zacznę od stanu tabaki, gdyż pierwszy raz dostałem tak swieży produkt. Po zażyciu poczułem szarżę mentolu na moje biedne tkanki, zupełnie zaskoczone tym atakiem. Owoce leśne, które przybrały na sile dopiero później, niestety nie były górnych lotów. Dużo milszą woń mozna wyczuć z herbaty tego samego smaku. Gdy ustają leśne zapachy, przychodzi coś dziwnego. Według mnie, najbliżej tej woni do zapachu ścieku. W połączeniu z mentolem(który nie da o sobie zapomnieć przez dłuższy czas) dają, zaiste, absolutnie niepowtarzaly aromat. Zależnie od ilości wciągniętej tabaki, jest koszmarny, zły, lub nawet całkiem miły.
Z przykrością stwierdzam, że fenomen tej tabaki uzasadnia jedynie pierwszy drugi akapit recenzji. Jest to tabaka orginalna, jednak jej potencjał został zwyczajnie zmarnowany przez twórców. Legendarnej Alpinie dam 3, a mój egzemplarz odstawię na półkę może za pół roku będę mógł na niego spojrzeć bardziej przychylnie :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Solidne pudełko
Cena
Minusy Tabaki
Za dużo mentolu
Klei się w grudki
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
ziomoziomal Napisane przez ziomoziomal
Wrzesień 03, 2012
Recenzja bardzo fajna, przyjemnie się czyta. Zgadzam się iż częściej się o niej mówi niźli faktycznie zażywa ;)
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1