redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Ozona President
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Styczeń 30, 2013)
Ocena ogólna 

3.7
Ocena smaku 

3.5
Ocena opakowania 

4.5

President? Tak, znam go.

Niemalże każdy tabaczarz zetknął się z rodziną Ozon - Wiśnia, Mięta, Pomarańcza, Biała (to właściwie taka czarna owca, ale jak to mówią "rodziny się nie wybiera") i Malina; legendy mówią że do rodzinki należą również niejaki Angielski Mentol, Anyż, a nawet owiany tajemnicą Aromatyczny. Być może familia ta liczy sobie więcej członków, nawet by mnie to nie zdziwiło - wiem że celowo pominąłem jednego, pozwólcie że teraz należycie go przedstawię.

Imię jego President, Ozona President.

Wystarczy na niego spojrzeć - facet z klasą! Ten szyk i elegancja połączone z odrobiną ekstrawagancji! Ktoś taki musi być pewny siebie - piękny, srebrny garnitur w którym można się przejrzeć plus czarne dodatki. Jego styl z nawiązką zdaje się rekompensować niski (wszak to tylko siedem gram) wzrost.

Kiedyś gdy tak rzadko bywał w Polsce wielu pragnęło go spotkać i zapewne na tym zbudowano jego sławę. Sprawiał wrażenie niedostępnego, a próbom nawiązania z nim kontaktu towarzyszyły zwykle niemałe jak na tamte czasy koszty.
Dziś bywa w wielu miejscach, a koszta związane z aranżacją spotkania zdecydowanie spadły. Na jego osobę możemy spojrzeć wreszcie obiektywnie (a przynajmniej starając się ze wszystkich sił obiektywizm ten zachować) i przekonać się czy sława tego pana jest zasłużona?

Nie szata zdobi człowieka - są to bardzo mądre słowa, w żebraczych łachmanach spotkać możemy prawdziwych świętych podczas gdy królewskie płaszcze okrywać mogą największego z łajdaków. Odrzućmy zatem piękne ubrania jakie na co dzień nosi President, spójrzmy do jego wnętrza, co ono kryje?
Kryje ono serce, serce utworzone z kilku gram brązowego, średnio wilgotnego i co ciekawe (zwłaszcza jeśli pamiętać będziemy że President skoligacony jest z Alojzym Pöschl'em) dość drobno zmielonego tytoniowego pyłu.
Nad owym tabacznym pyłem unosi się zapach mentolu i eukaliptusa (niektórzy twierdzą że to cytrusy, ale nie ma sensu się wykłócać, o indywidualne spostrzeżenia), wyczuć można coś jeszcze - tytoń?! Przytłumiony jest on za sprawą wcześniej wspomnianych aromatów, ale przy odrobinie zacięcia można go rozpoznać. Jest to coś czego nigdy w życiu bym się nie spodziewał biorąc pod uwagę charakterystykę reszty znanych mi członków rodziny Ozona.
Gdy bliżej przyjrzeć się temu wszystkiemu (nie tyle za pomocą lupy co nosa) to wszystko zdaje się sprowadzać tylko i wyłącznie do mentolu z eukaliptusową nutą, po chwili gdy mentol traci swą siłę można poczuć jak nieco słodsza nuta przysmaku koali łączy się z ziemistym aromatem tytoniu.
Początkowo przekonany byłem że zaprzyjaźnię się z Presidentem, dziś co najwyżej odruchowo się z nim przywitam przy coraz rzadszych spotkaniach. Okazało się że ten słynny syn rodu Ozon zna tylko jeden dowcip i będzie powtarzał go bez końca. Owszem, dowcip ten potrafi być niezły nawet za piątym razem, ale ile razy można śmiać się z tego samego kawału? Okazuje się że ten elegant niewiele ma do zaoferowania komuś kto nie baczy na powierzchowność choć przyznaję - sentyment do niego pozostał.

Czy warto poznać Presidenta?
Wg. mnie to po prostu kolejny gość, który ocieka mentolem, a z pomocą pięknego ubrania skrywa fakt iż jest dość nudny i po kilku spotkaniach niczym nas nie zaskoczy. Pamiętajmy jednak że różni ludzie lubią różne rzeczy, a czasami nawet przewidywalność może okazać się cechą pozytywną. Myślę że warto przynajmniej raz uścisnąć mu dłoń by później móc powiedzieć "Tak, znałem go".

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-elegancka tabakiera
-tabaka "legenda", której zażycie może być przyjemne
-Da się odnaleźć tytoniowy akcent
Minusy Tabaki
-wg. mnie szybko się nudzi
-brak pewnej głębi, która sprawi że tabakę tę można co jakiś czas odkryć na nowo
-subiektywny przerost formy (tabakiera) nad treścią (tabaka)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or