redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Santa Caterina Rosso
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Filek     Maj 07, 2010    
(Updated: Marzec 15, 2013)
Ocena ogólna 

4.9
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

4.5

SANTA CATERINA ROSSO

Santa Caterina Rosso, na nasze tłumaczenie Czerwona Święta Katarzyna . Tabaka bardzo pożądana przez polskich tabaczników dlaczego? Ponieważ jest dostępna w około trzech lub czterech krajach Europy. Moim skromnym zdaniem jest to jeden z najlepszych Poschli, dlatego w tym wypadku recenzja będzie jak najbardziej pozytywnie nastawiona do tego produktu.

Wracając do naszej myśli przewodniej która jest Santa Caterina Rosso. Prawdę mówiąc bardzo ale naprawdę bardzo bałem się tej tabaki, dlaczego? Bo to Poschl? Wszyscy wiemy że produkty pana Alojzego są praktycznie produkowane na jedno kopyto czyli prawie identyczne, tona mentholu z delikatną nuta czegoś w tle. W tym wypadku SCR (pozwolę sobie używać skrótu) jest arcy ciekawym produktem ponieważ wybija się o miliony kilometrów nad tą podstawkę.
Omówmy teraz może tabakierkę o ile możemy to tak nazwać. Jest nią saszetka który świetnie się sprawuje jeśli chodzi o utrzymanie aromatu jak jest nie otwarta. Po otworzeniu należy przesypać tabakę do jakiegoś pojemnika, tabakierki, ja osobiście przesypałem ja do niskiego, plastikowego słoiczka.

Pisząc tą recenzje została mi dosłownie reszteczka tabaki. Z jakiś 10g ( bo tyle mieści się w saszetce ) zostało może 1 g. A więc może parę słów na temat konsystencji. SCR jest dość drobno mielona jak na Poschla. Barwa proszku to jasny brąz o sporej wilgotności.

I w końcu walory smakowe, pozwólcie że sobie nasypie…Snuff. Powiem szczerze że dla nie doświadczonego nosa pierwsze wrażenie po zażyciu SCR będzie takie ze jest to tabaka mentholowa. Otóż jest to grzech śmiertelny jeśli ktoś tak uważa gdyż przewodni zapach tego, jak że zacnego proszku to delikatnie zaakcentowana kamfora. W aromacie jest również świetnie wyczuwalny tytoń. Tak wiem to niesamowite w Poschlu czuć tytoń, a jednak jak się chce to się potrafi wyprodukować tabakę w której go czuć. Wracając do sedna, zaraz gdy wciągamy tabakę wyczuwamy świetną kamforę pomieszaną z dobrym tytoniem. Tabaka sama w sobie jest dość słodkawa nie wiem czego to zasług.

W tle wyczuwamy coś jeszcze, coś czego w stanie nie jestem bardziej zidentyfikować. Pokusił bym się że to zapach świeżo skoszonego siana ale nie jestem pewien. Na upartego może gdzieś tam w tle jakąś role odgrywa menthol ale w tym wypadku jest to zaleta a nie wadą. Może dzięki temu tabaka nie jest przesłodzona.

Podsumowując, 10zł jakie dałem za tą tabakę zamawiając ja na allegro jest niczym w porównaniu z fantastycznymi doświadczeniami które towarzyszyły mi przy odkrywaniu tego wyrobu. Nie rozumiem czemu tak wyjątkowa tabaka jest niedostępna w naszym kraju, na pewno znalazła by u nas całą rzeszę fanów. Jak ludziom jest w stanie posmakować Red Bull co dla mnie nigdy nie będzie zrozumiałe to SCR na pewno by nie wypadła źle.

Od razu dodam że za saszetkę daje 4,5 dlatego że temu wyrobu to się należy jak psu buda. I bardzo pragnę żeby ta tabaka została zauważona i doceniona przez polskich tabacznikow bo naprawdę warto pokusić się na jej zakup !
W sumie to ode mnie na tyle i niebawem przymierze się do kupna jej siostry SCB która myślę że wypadnie tak samo dobrze jak Rosso.

Pozdrawiam Bonczi.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Jakość
- Tytoń ( jak na Poschla )
- Dobra delikatna kamfora
- Nie spływa
- Saszetka
Minusy Tabaki
- Dostępność
- Saszetka
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or