redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Ozona Anis
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Sierpień 11, 2013)
Ocena ogólna 

4.6
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

5.0

OZONA ANIS

Oj, już od ponad pół roku nie mogłem się zebrać do napisania tej recenzji, nie dlatego, że tabaka jest jakaś skomplikowana, tylko dlatego, że jakoś mi umknęła, zniknęła w gąszczu innych wyrobów w szafce.

Dzisiaj nastała ta chwila, jakoś przykuła mój wzrok. Maleńka 5gramowa tabakierka o kolorystyce istnie zielonego lakieru samochodowego, wzorowana na Presidencie (czy na odwrót )po długiej przerwie wpadła ponownie w moje tabaczarskie łapska.
Zanim ją zażyłem, pomyślałem: „ Anyż? W sumie jest dzisiaj dość ciepło, na słodkie produkty nie mam ochoty, więc czemu nie?”.

Pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu ta tabaka była tak nieuchwytna, jakbyśmy próbowali złapać wiatr do ręki. Na szczęście dzisiaj zdarza się, że spotykamy ją w lepszych trafikach, lub zakupimy ją w Internecie. Mój egzemplarz został zakupiony przez WWW a mianowicie u Taganzy. Moja tabaka najpewniej pochodzi z Włoch.

Skąd to wiem? Na tabakierze widnieje napis ,,Questo prodotto del tabacco può nuocere alla tua salute e provoca dipendenza’’ co oznacza ,,Ten wyrób tytoniowy może szkodzić twojemu zdrowiu i powoduje uzależnień’’, przynajmniej tak twierdzi tłumacz Google.
Dobra nie będę więcej lał wody , przejdźmy do konkretów.

Tak jak mówiłem, tabakierka jest identyczna jak w Ozonie President z tą różnicą, że jest użyta inna kolorystyka a mianowicie metaliczna zieleń ( w tabakierce możemy się przejrzeć ), zawartość to 5g.
Konsystencja jest standardowa jak przystało na Pana Alojzego, jasny brąz, średnio mielona, wilgotna.

Zatem jak wspominałem, kiedy wyciągałem tabakierkę wyszedłem na balkon, zażywanie tabaki na świeżym powietrzu to czysta przyjemność. Sypiemy proszek do anatomicznej tabakierki i ... Snuff. W moich nozdrzach ze względu na pogodę otwierają się wrota raju. Przyjemny chłodek zaczyna stopniowo mrozić mi nos. Piękny zapach anyżu zaczyna mnie delikatnie relaksować a wszystko to jest podkreślone ( o dziwo jak na tego producenta ) przyjemnym mentolem, który w tym wypadku naprawdę dodaje tabace charakteru.

I tyle wystarczy do opisania tego aromatu, intensywny anyż zakropiony delikatną mentolową nutą, która absolutnie w tym wypadku nie głuszy absolutnie aromatu anyżu a wspaniale i subtelnie go podkreśla. W przeciwieństwie do Löwena, Ozonka ta nie posiada żadnego aromatu ukrytego, żadnej dodatkowej nuty słodkości.
Produkt na pewno musi się znaleźć u każdego kolekcjonera, chociażby ze względu na swoja unikalność. Bez wątpienia jest to jedna z lepszych tabak z serii Ozona. Jedynym wielki minusem tego produktu jest cena, bo dałem za nią około 10 zł plus przesyłka.

W sumie chociaż dzisiaj większość tabak w jakimś stopniu ma łatwiejszą dostępność to Ozona Anis pozostaje nadal niezbyt uchwytną dla polskich tabaczników.
Dla mnie obcowanie z tym produktem jest wielka przyjemnością, doskonale orzeźwia i relaksuje.

Jeśli ktoś nie cierpi anyżu nie ma po co tej tabaki kupować (chyba że kolekcjonersko ).

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Orzeźwia
- Idealna na upały
- Rzadko spotykana
- Idealnie zbalansowana
- Tabakiera
Minusy Tabaki
- Dostępność
- Cena
- Lakier z tabakierki łatwo się ściera
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Kleks Napisane przez Kleks
Sierpień 11, 2013
Ostatnia akutalizacja:
Sierpień 11, 2013
Jedna uwaga - kadziłbyś gdybyś prawił komplementy pod adresem czytelnika. Poprawną formą byłoby np. "Dobra nie będę więcej lał wody, przejdźmy do konkretów".
Poza tym recenzja jest w porządku, cieszy mnie porównanie aromatu Ozony z Lowen Prisem albowiem dziwnym wydaje się by jeden producent wydawał dwie tabaki, które są (pozornie) identyczne.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Bonczi Napisane przez Bonczi
Sierpień 11, 2013
Dzięki wielkie za poprawkę, już zmieniam:)Pozdrawiam.
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2