redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Pablo     Wrzesień 26, 2012    
Ocena ogólna 

4.0
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

4.0

Jak to ocenić?!

Tabaka piekielnie trudna w ocenie. Postaram się napisać tą recenzję w punktach, żeby nie było zbyt chaotycznie.

1. TABAKIERKA - mała puszeczka na 4g proszku, zaprojektowana z minimalistycznym zacięciem. Odnoszę już na wstępie wrażenie, że została zaprojektowana z myślą raczej o nowoczesnym kliencie, niż konserwatywnej niszy. Jest dyskretna, nie rzuca się w oczy i idealnie pasuje do hipstera siedzącego w starbaksie, który postanowił znaleźć substytut dla papierosów. Krótko mówiąc: jest modna.

2. TABAKA - wrażenia z pierwszego punktu nie nastrajały zbyt optymistycznie do zawartości. Ale po kolei. Proszek jest ciemnobrązowy, zmielony drobno, ale nie na pył (standard poszla) i lekko wilgotny.
Bierzemy w nos i czuć wyraźnie klasyczny mentol od poszla (mi to nie przeszkadza). Po chwili to mija, ale nie znika do końca i na pierwszy plan wybija się dziwaczny aromat: nie jest to kawa, a przynajmniej nie ta mocna, parzona bez dodatków. Jeśli już musimy uznać to za kawę to raczej jest to rozpuszczalna lura z mlekiem i cukrem. I gdyby to było wszystko to niewątpliwie byłaby to beznadziejna tabaka. Ale tak nie jest. Mamy tu dodatkowo świetny aromat gorzkiej czekolady, pomieszany ze sporą ilością aromatu wiórków kokosowych (lub czegoś podobnego).
Całość daje naprawdę świetny aromat, a dodatek mentolu sprawia, że jest to uniwersalna tabaka na każdą porę roku. Naprawdę orzeźwiająca tabaka, której aromat utrzymuje się w nosie dość długo.

3. CENA - zdecydowanie największy minus tej tabaki. Naprawdę nie rozumiem dlaczego wypuścili to w tak małych tabakierkach i w takiej cenie (dałem ok 7 zł). Być może ma to związek z przypuszczalną grupą docelową tej tabaki, a być może ja za bardzo się czepiam i po prostu pieprzę głupoty.

Tak czy inaczej, może wejdzie ta tabaka w skład poszlowskiej podstawki i sytuacja się zmieni. Osobiście polecam ten proszek każdemu, jednak sam zostanę przy bardziej konserwatywnych produktach.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- miks czekoladowo - kokosowy
- orzeźwiająca
Minusy Tabaki
- cena
- tylko 4g
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or