redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
D Doppelaroma
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Styczeń 10, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.8
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Lili Marleen

Tabakierka
Papierowa saszetka, która wspaniale pasuje do tej tabaki. Od razu widać, że jest ona adresowana do kogoś, kto chce związać się z tabaką na dłużej. Dlaczego? Ano dlatego, że zachęca do kupna tabakiery z prawdziwego zdarzenia. Takiej, której "nie naruszą deszcze gryzące nie zburzy/oszalały Akwilon oszczędzi ją nawet/łańcuch lat niezliczonych i mijanie wieków". Sama saszetka jest jednak niczego sobie - kolory wspaniale ze sobą współgrają, rysunek tworzy klimat, a kilka ciekawych zdań na drugiej stronie rozwija naszą tabaczaną wiedzę. Pokusiłbym się nawet o - dosyć odważne, przyznaję - stwierdzenie, że ta saszetka bije na głowę, parę innych tabakierek.

Forma
Ta, jak informuje nas napis na saszetce, tabaka tradycyjna jest grubo zmielona niczym solidna bawarska kiełbasa. Podobieństwo na tym się nie kończy - jest tak samo tłusta. "D" urzekającą nas swoim mocnym ciemnobrązowym kolorem, to nie tabaczany wymoczek, nieśmiało wyglądający z tabakierki i bojący się byle wiaterka, który mógłby go wydmuchać z tabakierki. "Doppellaromie" to nie straszne, jest przecież ciężką tabaką - równie dobrze, można by próbować wygonić z piwiarni kilku jodłujących Tyrolczyków...

Treść
Wspaniały schmalzler! Aromat dobrego i dojrzałego tytoniu, połączony ze słodko-kwaśną nutką. Oba aromaty wspaniale ze sobą harmonizują, stają się wręcz jednością i trudno je od siebie rozdzielić. Byłbym jednak trochę ostrożny z określaniem tego aromatu jako "bananowy". Jest to raczej, stary ale jakże dobry, miód pitny. Kto spróbuje trójniaka, ten zapewne zgodzi się ze mną, że: "mówimy Doppellaroma a w domyśle trójniak, mówimy trójniak, a w domyśle Doppellaroma" . Jakbyśmy go jednak nie określili, jedno pozostaje bez zmian - aromat jest wyśmienity.

"Doppelaroma" to połączenie solidności i ciężkości spływającego oliwą czołgu "Tygrys", z urokiem Marleny Dietrich. Mimo jej "męskiej" formy, trudno się w niej nie zakochać. Powinniśmy być wdzięczni Opatrzności, że mamy na rynku przedstawiciela schmalzlerów!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or
El Tabakierro Napisane przez El Tabakierro
Styczeń 09, 2012
Przekonałeś mnie porównaniem do czołgu Tygrys. Wystarczy spojrzeć na mój avatar. ;)
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Konserwatysta Napisane przez Konserwatysta
Styczeń 10, 2012
Aż słychać warkot silnika...
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2