redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Gawith Apricot Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.1 (95)
84201   0   1   0   0   54

Recenzje użytkowników

12 reviews with 3 stars

95 reviews

 
(35)
 
(41)
 
(12)
 
(5)
 
(2)
Ocena ogólna 
 
4.1
 
4.0  (95)
 
4.5  (95)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
12 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2 3  
Sortowanie 
 
Ocena ogólna 
 
2.8
Ocena smaku 
 
2.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Chemiczna Morela

Gdy pierwszy raz zapoznałem się z tą tabaką nie oczarowała mnie. Jest po prostu przeciętna .
Tabakiera : To jest jej duży plus. Ładna czarna tabakierka z pięknym gotyckim napisem : Snuff oraz trzema gwiazdkami po lewej stronie . Minusem jej jest , że uszczelka potrafi się urwać ( sama ! :D )

Smak : Woń jest płytka w sensie , że nie możemy praktycznie nic więcej znaleźć niż chemiczną morelę z puszki z domieszką mentholu. Przeciętnie choć polecam dla początkujących by się nie zrazić np red bullem .

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
dostępność
dla początkujących jak najbardziej
Minusy Tabaki
chemiczny smak
płytka woń
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Listopad 29, 2011)
Ocena ogólna 
 
2.6
Ocena smaku 
 
2.5
Ocena opakowania 
 
3.0

Gawith (Apricot) Snuff

No niestety. Już tak mam, że do życia podchodzę raczej w sposób krytyczny i kultowości niektórych rzeczy nie jestem w stanie zrozumieć. Podobnie rzecz ma się z Gawciem.
Konsystencja jest przyjemna i wręcz puszysta tak, że tabakę miło jest posmyrać kiedy leży na ręce. Ma to swoje oczywiste dobre strony - nie podrażni delikatnych nosków. Jednak fani wyrobów Bernarda nie poczują jej wcale (w sensie fizycznym) a już na pewno obu tym grupom Gawcio poskleja się gdzieś i zatka nos zamiast go oczyścić tak, że jedyny sposób pozbycia się jej z nosa nie będzie należał do estetycznych i kulturalnych.
Aromat - pierwszy jest oczywiście typowy poschlowski mentol-zabójca aromatów. Mocny ale mało aromatyczny sam w sobie. Zapach moreli jest natomiast okropnie sztuczny - coś jakby tani jogurt o smaku moreli czy samochodowa choinka zapachowa. Innych warstw się w niej nie doszukałem. O aromacie tytoniu nie będę się wypowiadał bo takowego w tej tabace po prostu nie ma.
Tabakera - poschlowska z urywającym się wieczkiem i równie dziadowskimi złotymi gwiazdkami (na prawdę nie mogę na nie patrzeć).
Żeby nie było, że miażdżę ten snuff całkowicie - mimo wszystko jest nawet przyjemnie, od czasu do czasu można pociągnąć ale z tabaką raczej ma to mało wspólnego.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ konsystencja
+ mimo wszystko od czasu do czasu można snuffnąć (chyba największa tajemnica tej tabaki :)
Minusy Tabaki
- mentol zabija morelkę
- a morelka jest sztuczna
- brak aromatu tytoniu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Sierpień 05, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.2
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Czym się tak wszyscy jarają?

Gawith Apricot Snuff to tabaka po której oczekiwałem wiele, a dostałem o wiele mniej, a dla czego tak jest?

Aromat:
Wg. producenta ma to być tabaka o smaku moreli, to ja się pytam gdzie się ta morela podziewa? Opróżniłem już 3 paczki tego specyfiku i praktycznie nigdy w tych 30g nie wyczułem moreli, tylko jakiś bliżej mi nie określony aromat z dużą przewagą mentolu, oczekiwałem tabaki o smaku czysto morelowym. Zawiodłem się.

Zmielenie i wilgotność:
Jak zwykle poschlowski standard, tabaka średnio wilgotna oraz średnie zmielenie, barwa ciemnobrązowa.

Opakowanie:
Tabakierka niewątpliwie jest bardzo ładna i urocza, cała czarna wraz z białymi napisami, zresztą po co mam to pisać skoro zapewne duża większość tego forum widziała ją na własne oczy? Jak dla mnie problemem jest tylko odrywająca się zatyczka, na 2 z 3 tabakier jakie mam oderwała mi się, dla czego? Nie mam pojęcia, choćby w Red Bullu który ma tabakierkę taką samą tylko że w innych barwach ten problem nie występował, czyżby opakowanie Gawitchowe było robione z gorszej jakości materiałów?

Podsumowując muszę dojść do wniosku że ta tabaka może być swoistym zaprzeczeniem ponieważ nie czuć moreli w tabace morelowej, gdzie ona się podziała? Nie wiem, ale jej brak jest zdecydowanie odczuwalny, w tym złym sensie...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-niesprecyzowany aromat który da się wdychać
-delikatna
-ładna tabakierka
-cena
-dostępność
Minusy Tabaki
-gdzie ta morela?
-w 2 na 3 tabakierki urwała mi się zatyczka
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Sierpień 15, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.2
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Przekąska

Jak pisałem przy recenzji Ozony Cherry - mojej pierwszej tabaki - nie był to produkt, który chciałbym zażywać na stałe. Niedoświadczonym tabacznikiem będąc, poprosiłem by wskazano mi tabakę, która by nie zniechęciła początkującego, a jednocześnie była mniej "chemiczna" niż tamta. Zgodnym chórem polecono mi tego właśnie Apricota.

Pierwsze wrażenie - prawie jak Cherry, tylko inna. :) Tzn. zmielenie, wilgotność, znajoma mentolowa nutka. Za to faktycznie mniej "aptekarskiego" aromatu, w miejsce świdrującej wisienki pojawił się dużo subtelniejszy zapach moreli. Na tyle subtelny, że na początku właściwie go nie poczułem. Dopiero po jakiś czasie spod chłodnego mentolu zapachniało owocami. W sumie to może raczej "lekko zawiało".
Nie żeby to było niemiłe, ale oczekiwałem czegoś wyrazistszego. Do tego sama tabaka w smaku wydała mi się jakaś taka "mączysta" co zresztą nie policzyłem na minus. Ogólnie - taka fajna, gładka, zbilansowana tabaka, trochę nijaka ale jednocześnie mająca swój charakter.

Ot, taki "relaksator", jak kanapka ze snack-baru. Smaczna, ale nie do końca zaspokajająca apetyt. Myślę, że doskonała dla pań oraz początkujących tabaczników.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
lepsza niż Ozona Cherry :)
subtelna i delikatna
nieprzeszarżowane opakowanie
Minusy Tabaki
Nie dla oczekujących silnych wrażeń
Chyba nieco jednak przereklamowana/przehype'owana
Jak dla mnie morelka nazbyt zdominowana przez mentol
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Maj 20, 2011)
Pitaseko
Ocena ogólna 
 
3.2
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Zwykła tabaka

Jedna z najpowszechniejszych tabak w naszym kraju. Byłem nią częstowany przez tak wielu kolegów, że w końcu sam postanowiłem ją sobie kupić.

Zaraz po otwarciu aromat moreli był wyraźny, a tabaka sama w sobie orzeźwiająca. Przez pierwsze dni używania byłem bardzo zadowolony. Jednak po upływie ok tygodnia cudowny aromat gdzieś zniknął. Przede wszystkim czuć było ostry mentol.

Tabakierka jest dosyć ładna ( z resztą jak wszystkie pöchlowskie ) i przede wszystkim wytrzymała.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Dostępność
Moc
Cena
Ładna tabakierka
Minusy Tabaki
Zbyt pospolita
Aromat szybko się nudzi
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
12 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2 3