redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Gawith Apricot Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.1 (95)
84200   0   1   0   0   54

Recenzje użytkowników

35 reviews with 5 stars

95 reviews

 
(35)
 
(41)
 
(12)
 
(5)
 
(2)
Ocena ogólna 
 
4.1
 
4.0  (95)
 
4.5  (95)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
35 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2 3 4 5 6 7  
Sortowanie 
 
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Słodki początek

Gawith był jedną z pierwszych moich tabak. Postawiłem właśnie na nią z kilku powodów. Pierwszym z nich była dostępność, Poschle są dostępne wszędzie, od dużych trafik, po saloniki prasowe z tytoniem. Kolejnymi powodami były między innymi: świetne opinie przekazywane pocztą pantoflową, piękna tabakiera, czy przystępna cena. I muszę przyznać, że ten wybór był trafiony.

Zaczynając od tabakiery. Moim skromnym zdaniem jest elegancka i genialna w swej prostocie. Kruczoczarny plastik ozdobiony nieskomplikowaną i tajemniczą białą grafiką, wzbogaconą w złote wstawki, prezentuje się świetnie i zachęca do kupienia. Tabakiera jest szczelna i wyposażona w czarny, równie szczelny, zatrzask. Opakowanie klasyczne dla tego producenta. Nic dodać, nic ująć.

Przechodząc do wnętrza, po otwarciu do Naszych nozdrzy dociera miła słodkawo-„chłodna” woń. Po zachęceniu takim wstępem chcemy jak najszybciej zażyć tego specyfiku i tu zaskakuje Nas stosunkowo mocny i nachalny mentol, który całkowicie zabija aromat moreli i tytoniu. Dzieje się tak na szczęście tylko przy kilku pierwszych próbach, gdy tylko oswoimy się z ilością mentolu tabaka odkrywa przed Nami słodycz moreli otoczonej (teraz już) tylko zimnem. Nie jest to może najczystszy i naturalny smak, ale mimo wszystko jest przyjemny i chce się do niego wracać.

Tabaka jest ciemno brązowa, średnio zmielona i średnio wilgotna. Cechy te są charakterystyczne dla Poschl-owskich wyrobów, zapewniają idealne odwzorowanie aromatu, przyjemność zażywania i czas utrzymywania się zapachu w nosie. Niestety jednak taka konsystencja sprzyja zbijaniu się tabaki w grudki, które przeszkadzają w dozowaniu i delektowaniu się specyfikiem.

Podsumowując tabaka ta jest idealna dla początkujących, jak i zaawansowanych, tabaczników. Aromat jest przyjemny, prosty i nadaje się do codziennego stosowania. Ilość nikotyny jest stosunkowo niska i pozwala na częstsze zażywanie. Myślę, że powinien jej spróbować każdy, a prawdopodobnie zagości u Niego na dłużej.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Słodycz moreli
- nieskomplikowany, prosty aromat
- średnia zawartość nikotyny
- idealna konsystencja
- piękna tabakiera
- łatwa dostępność
Minusy Tabaki
- tendencja do zbijania się w grudki
- trochę za dużo mentolu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.5
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.5

Gawith Apricot

Aromat:
Jest bardzo dobry, lecz ja nie czuję tu żadnej moreli
Zmielenie:
Dość grube. Jest koloru ciemno brązowego o średniej wilgotności.
Tabakiera:
Dość solidna z ładną grafiką

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Bardzo dobrze orzeźwia
- Niezapomniany aromat
- Klasyk
- Czuję jakiś owoc,ale...
Minusy Tabaki
- ...z pewnością nie jest to wspominana morela
- za dużo mentolu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Karbonowa Morela

. Pewnego razu poszedłem w okolicę krakowskiego rynku z prostym zamiarem: kupić tabakę.
Nic więcej, nie znałem się. W kiosku, na który trafiłem mieli tylko Gawitha Apricota. Jako lekko "scykany" gimbus, stwierdziłem, że wezmę, co dają (bo w ogóle sprzedają).
Kupiłem więc.
Pierwszy rzut oka na mój nowy dobytek był bardziej niż satysfakcjonujący. Czarna tabakierka przywiodła mi wtedy na myśl smukły, sportowy samochód z karbonową karoserią. Mój wzrok padł na białe, gotyckie litery oraz złoty napis "Apricot" i gwiazdki. Wyglądem przywodziła na myśl coś bardzo współczesnego, niemal pociągająco futurystycznego. Pełen ciekawości, już za rogiem postanowiłem swej pierwszej tabaki w pięknym wozie spróbować. Nasypałem, wciągnąłem, to miałem opanowane ze szkoły.
Zasmakowała mi, nie była tak ostra jak Red Bull kolegi,była zwyczajna, choć to co wtedy określiłem jako "rumianek"(do dziś się zastanawiam, czemu) było bardzo smaczne.
Dwa dni później wyszedłem na pole tuż po zażyciu. Przy świeżym, jesiennym powietrzu dostałem olśnienia. Moje nozdrza uderzyła świeża woń moreli. Popatrzyłem na pudełko... no tak. To jest to. Rozkochałem się w tym wyrobie, a przez to w tabace
jako całej, w końcu zasada "pierwszego stosunku się nie zapomina" sprawdza się w wielu dziedzinach. Jest to chyba najbardziej zachęcający tabaczany "starter", jaki mogłem mieć.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Dostępna wszędzie
-Świetne wprowadzenie w tabakę
-Piękne opakowanie
Minusy Tabaki

-minusów na tą "półkę" tabaki brak.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Gawith Apricot

Aromat: Ja po otwarciu i pierwszym zażyciu nie wyczułem jej od razu. Dopiero za kilkoma razami.Ma bardzo dobry aromat moreli.

Tabakierka: Bardzo mi się podoba ponieważ jest szczelna.Piękny biały gotycki napis.
Dobrze leży w kieszeni.

Podsumowanie:Bardzo dobra tabaka,udany aromat.Jak zaczniesz musisz do niej wrócić.
Jest dobrze dostępna,we wszystkich sklepach.Krótko mówiąc 10 gram dobrej tabaki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Zawsze się do niej wraca
- Wyjątkowa dostępność
- Cena
- dla początkujących jak najbardziej
- intensywny aromat
Minusy Tabaki
- Brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Listopad 27, 2013)
Ocena ogólna 
 
4.5
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.5

Gawith

Gawith Apricot...
Bardzo dobrze dostępna u nas (w Polsce) tabaka, za nie takie duże pieniądze, bo "tylko" 8zł. za 10 gram.
Naprawdę magiczna tabaka. Jedna z niewielu, która tak dzieli tabaczników.
Jedni mają ją za Dar Boży, za klasykę, za wcielenie "tabaki idealnej".
Inni mówią "przereklamowana", "chemiczny smak", "nic nadzwyczajnego".
Myślę, że trudno odnaleźć "złoty środek" tego co skrywa ta niepozorna czarna tabakierka.

Wspomniałem o tabakierce.
Mamy to do czynienia z niezwykłą prostotą graficzną. Można by rzec: "jakiś Niemiec chyba nie miał pomysłu jak ozdobić niczym niewyróżniające się plastikowe opakowanie". Apricot... Można by przecież dać na przedzie wielki soczysty owoc, jak to jest w innych owocówkach. Lecz to właśnie prostota - bardzo charakterystyczna prostota nadaje tej tabakierce uroku i niepowtarzalności.
Czarne tło i biały zdobiony napis oraz złote akcenty przywodzą na myśl tematy bardziej... średniowieczne? gotyckie? pogrzebowe? dekadenckie?
Każdy widzi w niej (tabakierce) to co chce widzieć.
Jedyne co dla mnie jest trudne do rozszyfrowania to 3 złote gwiazdki...
Czyżby ktoś nie miał pomysłu jak zapełnić puste miejsce?
W Red Bull'u gwiazdek mieliśmy 13, w tym przypadku o dziesięć mniej. Ciekawa symbolika... Z tyłu tabakierki standardowo jesteśmy ostrzegani jakie to zło się czai w środku, o tym jak to szkodzi Twojemu zdrowiu i jak potrafi uzależnić. W dodatku z tej strony opakowania nie jest to już nadruk ale naklejka. U góry jak zawsze multum adresów i waga - 10g!
Z praktyki wiem, że tabaka po otwarciu swą świeżość nie zachowuje dłużej niż jakieś trzy tygodnie. Po za tym wieczko ma tendencje do urywania się, a poza tym tabakierka przy okrutnym traktowaniu (ja jej tak nie traktuje) rozszczelni się.

Czas przejść do sedna sprawy czyli wnętrze, bo ponoć to jest najważniejsze.
Tabaka... mmm... dosyć ciemna... średnio zmielona... Mmmm... i dość wilgotna... Mniam.
Ale zanim zażyjemy... Pierwsze na myśl, co się rzuca przeglądając niejedno forum i słuchając niejednego znajomego to owa "chemiczność moreli". Dla mnie te porównanie jest zbyt proste.
Żyjemy w czasach, gdy praktycznie wszystkie smaki, które wyczuwamy są chemiczne. Kupujemy to o smaku tego, tamto o smaku tamtego... Tak samo jest z tą tabaką. Kupujemy tabakę, która ma morelę w nazwie. Oczywiście. Nikt nie mówi (ja też) że nie jest to smak naturalnej moreli, ale niby dlaczego ma tam być? Czego chcemy tam się doszukać? Kawałków owoców. Tabaka dla mnie przynajmniej to smak całości a muszę przyznać, że całość wypada bardzo dobrze.
Też wolałbym czuć w tej tabace naturalne, czyste, świeże morele, ale wiem jaka jest rzeczywistość i nie mogę przekreślić całej tabaki przez to, że jest nie do końca taka o jakiej bym marzył.
A więc skupiając się na całości smakowej snuff...
Próbując tabakę na świeżym powietrzu łatwiej wychwycić złożoność całej kompozycji.
W tym wypadku na pierwszy ogień rzuca się na nas mentol. Mentol nie taki mocny i nie taki łagodny. Taki sobie przyjemny, delikatnie orzeźwiający mentol.
I po chwili... dociera do nas ten aromat... aromat trudny do opisania.
Przy pierwszym zażyciu (dawno to było lecz pamiętam dobrze) od razu wyczułem ową morelę, choć dziś już wiem, że wyczułem ją, bo chciałem wyczuć.
Ale dzisiaj znów zagłębiam się w ten smak i od czasu do czasu wyczuję morelę. Taka nie zwykłą, lecz taką słodką. Przypomina mi trochę kompot mojej mamy więc... Dorwałem się do słoika i... i... to nie to... choć... może jednak trochę.
Całość aromatu moreli zakłóca taka jakby nienaturalna słodycz. I znów podkreślam, że nie jest to zbyt naturalne, ale przynajmniej dla mnie bardzo przyjemne.
Cały aromat utrzymuje się w nosie dość długo i nawet pewien czas po zażyciu można odnaleźć nowe nuty smakowe.
Osobną kwestią jaką się zajmę jest tytoń a właściwie jego moc, bo o smaku tytoniu nie mamy tu co dyskutować. Tabaka potrafi zakręcić w głowie nie jednemu, nawet komuś kto już nie jednego medyka czy schmalzlera próbował. Wg mnie to właśnie tu nie ma się do czego przyczepić. Idealnie wyważona moc. By poczuć smak, wystarczy mała szczypta, a dla wielbicieli mocniejszych kopnięć już niewielka górka a aromat w obu przypadkach taki sam.
Teraz czas przedstawić takie ważniejsze kwestie, które można "wykryć" dopiero przy dłuższym zażywaniu. A więc... hmm... od czego tutaj zacząć... Słodycz. Jak już wspominałem w smaku Gawith jest taki jakiś jakby delikatnie przesłodzony. Zażywając w kółko i w kółko i w kółko wciąż naszego bohatera może nas delikatnie powiedzmy mdlić. To samo się tyczy wyrazistości aromatów. Snuffając ciągle naszą morelkę zatracamy w odczuwaniu jej wyjątkowych walorów to co niepowtarzalne i staje się dla nas taka jakby "neutralna". W skrócie "już nie powala".
Dla mnie Gawith Apricot to tabaka do której wciąż człowieka ciągnie. Budząc się rano i myśląc, która tabaka dzisiaj będzie mi towarzyszyć nigdy patrząc na Gawitha nie pomyślałem sobie "nie". Czy w domu, czy poza domem, na ulicy, w korku, w kinie, samemu, w towarzystwie Gawith zawsze pasuje, lecz najbardziej lubię go w samotności, poza domem, na łonie natury. Wtedy właśnie wyczuwam w nim to czego tak szukają inni.
Gdy ktoś się mnie pyta "jaka tabaka na początek" to bez wahania mówię, że Gawith.
Smak na pewno nie zrazi, a przy odpowiednim dawkowaniu moc nie zwali z nóg (delikatnie przesadziłem z tym wyrażeniem). Jeszcze nie słyszałem, by ktoś po pierwszym zażyciu stwierdził "bleee" albo coś w tym stylu.

Podsumowując:
Charakterystyczna, piękna, prosta i poręczna tabakierka kryje w sobie coś, co na pewno nie zrazi człowieka do tabaki, lecz dla wybrednych ludzi, którzy po kilku zażyciach stwierdzą, że to nie to rady nie mam. Prawdziwy sekret skrywany przez to tajemnicze pudełko nie da się odkryć tak od razu. Jedni lubią doszukiwać się "tego czegoś" inni nie. Dla mnie to na prawdę dobrze zbilansowane aromaty, które trzeba dawkować z umiarem. Lubię przez cały dzień smakować tą tabakę, która się nie nudzi, jeżeli nie zażywamy ją przez siedem dni w tygodniu.
Jak to mówią "ludzie mają różne gusta", choć w mój ta tabaka na pewno trafiła i od tego "pierwszego razu z nią" skrywa swoją tajemnicę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- charakterystyczna, piękną, poręczna, kultowa tabakierka
- dobrze wyważona moc
- intensywny aromat
- ma w sobie tą tajemnicę
- łatwo dostępna
- klasyk
Minusy Tabaki
- tabakierka z czasem może się rozszczelnić
- co ma "gotyk" do moreli?
- wielu znienawidziło "sztuczność" moreli
- przy intensywnym użytkowaniu mdła słodkość
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
35 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2 3 4 5 6 7