redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Kendal Brown
Samuel Gawith
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Grudzień 03, 2011)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

English Balefire

Panie i Panowie! C'est génial! Powiem jedno: czapki z głów przed M I S T R Z A M I z Kendal. Kendal Brown to nie tylko tradycja, to nie tylko WYBORNA tabaka, to nie tylko jeden ze sztandarowych produktów Samuel Gawith- to klasa sama w sobie, ta tabaka nie zasługuje by porównywać ją do innych, bo każde porównanie byłoby dla niej obrazą.

Owa sproszkowana cudowność upchana jest w Samuelowską tabakierę, trochę inną niż pozostałe dwa typy jakie posiadam, leżący przede mną egzemplarz, jest zrobiony z białego plastiku, ma zasuwkę a' la Bernardy czy SG i tu uwidacznia się pierwsza różnica, zasuwka jest czerwona (w moich 2 pozostałych typach tabakier SG- czarna). Na tabakierze umieszczone są dwie naklejki, przód z portretem pana Samuela Gawitha seniora oraz z nazwą, tył z ostrzeżeniem,kodem kreskowym, adresem i gramaturą (10 g). Zasuwka tradycyjnie jak w każdym SG chodzi dość opornie, ale to chyba dobrze, nie otworzy się sama. Tabakiera z czerwonym suwaczkiem to chyba najnowsza wersja.

Gdy pierwszy raz obcowałem z SG KB zaskoczyła mnie aparycja proszku zupełnie inna od stereotypowej formy tabak proweniencji angielskiej. Proszek jest nierówno mielony, generalnie drobny, ale dość wilgotny (w porównaniu do większości WoSów czy GH, jak na SG to średnio wilgotny). Do tego ten piękny kolor, niby czarny, a jednak z szaro-burymi akcentami, trochę jak popiół. Uwielbiam, gdy tabaka się wyróżnia pod względem formy, gdy skutecznie broni się przed banałem (tak często ziewam otwierając kolejną puszkę WoSa...)

Już pierwsze zażycie może nas nieco przytłoczyć, ta mnogość aromatów! A wszak zdawałoby się ,ze aromatem przewodnim jest tu tytoń! Jakże różnorodny może być tytoń, jak wiele "smakowych odcieni" może przybierać, jak nieskończenie wiele skojarzeń budzi zażycie tej tabaki. Z pewnością każdy z nas zinterpretuje tę tabakę inaczej, dla mnie SG Kendal Brown to przede wszystkim piękny i mocny posmak dymu z ogniska, wręcz czuć ten żar buchający z kłębowiska spalanych sosnowych gałązek, tą woń tlących się już polan. ten posmak popiołu(!). Pisząc o popiele nie mam absolutnie na myśli typowego posmaku tytoniu, który jest obecny w większości Samueli ,których próbowałem, ten aromat też jest obecny, jako drugi tytoniowy akcent, parę sekund po zażyciu czujemy ten "kurzowy" zapach, jednak szybko przemija. Przy pierwszych zażyciach wyczuwałem nawet coś śliwkowego, znajomi potwierdzili, mamy tu więc do czynienia ze znakomitą mieszanką tytoni (lub jednym świetnym gatunkowo, odpowiedni spreparowanym) i niezaprzeczalnym blenderskim kunsztem. Czasem można wyczuć zapach świeżo fornirowanych desek, czy wypolerowanej komody. Znów powołam się na znajomych, wyczuli on posmak skóry, jednak dla mnie posmak skóry to Best Dark czy Western Glory, tu nie wyczuwam takiego aromatu. Moi poprzednicy pisali o kamforze, wydaje mi się ,że mają rację, istotnie jest tu coś rozgrzewającego, coś słodkawego możliwe ,że to kamfora, nie mogę się nie zgodzić. Aromatyczna nuta cytrusów jest bardzo słaba, jednak daje się ją wyczuć- zwłaszcza po głębszym zastanowieniu. Przy czym muszę wspomnieć ,że omawiana tabaka jest dość ciężka w odbiorze, jest słodko-goryczkowa, nie gorzka, a właśnie goryczkowa.

Ile bym nie napisał, ile bym nie nachwalił to i tak nie będę w stanie opisać słowami mojego zachwytu nad tą tabaką. Z całą pewnością jest to tabaka WYBITNA. Czy jest unikatowa, jedyna w swoim rodzaju? Moim zdaniem tak, nie spotkałem się z inną tabaką, która powtarzałaby podobne schematy. Omawiany proszek jest idealny by siąść przy kominku, zażyć Kendal Brown, cieszyć się książką przy szklaneczce whisky. To tabaka zarówno dla odkrywców jak i dla szukających w chwili z tabaką relaksu, dla wielbicieli anglików i tych "nieprzekonanych". Zachęcam do spróbowania, być może Kendal Brown okaże się tabaką, która trafi w Wasze gusta? Ja szczerze w to wierzę.

P O L E C A M

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Złożoność aromatu
-ŚWIETNY tytoń
-Uspokaja
-Coś dla odkrywców
-Nietuzinkowa forma proszku
-Tabakiera
Minusy Tabaki
-Brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or
Ragewalker Napisane przez Ragewalker
Maj 26, 2013
Ta recenzja przekonała mnie, jaki będzie mój kolejny zakup! Pozdrawiam!
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1