redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Vanilla
Vanilla Hot
Samuel Gawith
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Tytoniowa wanilia

Mniej więcej 10 lat temu był w Lublinie sklep "Fajka" gdzie nabyłem swoją pierwszą tabakę. Wchodząc po schodach kamiennicy na lubelskiej starówce, do wspomnianej trafiki było czuć przepiękny zapach tytoniu. Różne wymieszane aromaty już przed drzwiami zapowiadały to, co miało czekać na nas w środku. Gdy po długiej przerwie wróciłem do tabaczenia wybór padł na tabakę Samuel Gawith Vanilla. Jak miłym zaskoczeniem był dla mnie jej aromat, przypominający mi dokładnie ten sam zapach, jaki zapadł mi w pamięć z wizyt w nieistniejącej już trafice.

Ale po kolei. Czarna bernardowska tabakierka, z żółtą etykietą, na której (poza nazwą produktu i producenta) przedstawiony jest kwiat wanilii. Poza estetyką opakowanie cechuje praktyczność w użyciu, gdyż regulując wielkość otworu możemy zapobiec wysypaniu nadmiernej ilości proszku, co nie jest trudne ponieważ jest to tabaka dość sypka. SG Vanilla jest dość drobno zmielona o wilgotności gdzieś na granicy suchej i średniej. Jest bardziej wilgotna od SG Kendal Brown. Zmielenie jest równe ale tabaka zbija się w mniejsze i większe gródki. Vanilla ma piękny brązowy kolor, niezbyt ciemny.

Od razu po otwarciu tabakiery do nozdrzy dociera słodki aromat wanilii ściśle spleciony z wysokogatunkowym tytoniem. Właśnie taki zapach tytoniu zapadł mi w pamięci z początków mojej tabacznej przygody. Z kolei zapach wanilii nie przypomina sztucznej etylowaniliny z ciastek czy odświeżaczy powietrza, bliżej mu do aromatu prawdziwej wanilii w lasce.
Zażywam i czuję dokładnie ten sam aromat słodkiej przyprawy ale tytoń usuną się na drugi plan i pozostaje słabo wyczuwalny choć ciągle obecny. W takim stanie obydwie warstwy zapachowe utrzymują się bardzo długo, nie tracąc przy tym na wyrazistości. Czasami gdy zażywam ją w pracy, potrafię przez kilka godzin cieszyć się jej pięknym bukietem i nie czyścić nosa - to wielka zaleta bo mam zajęte i brudne ręce i nie mogę sobie na to pozwolić. Swoją drogą tabaka ta najlepiej smakuje gdy śluzówka jest lekko nawilżona albo oddychamy wilgotnym powietrzem.
Koniecznie muszę zaznaczyć, że SG Vanilla jest delikatna - smak ma intensywny ale nie agresywny, a jeśli spłynie do gardła nie jest drażniąca.

Polecam tą tabakę wszystkim a w szczególności tym, którzy jeszcze się nie przekonali do aromatu tytoniu w tabace i znają tylko mentol, anyż lub owoce. Moim zdaniem SG Vanilla świetnie nadaje się na przewodniczkę początkujących tabaczarzy w świat prawdziwych tabak tytoniowych. Przynajmniej dla mnie tym właśnie się stała.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ Intensywny i naturalny aromat wanilii
+ Dobry tytoń
+ Łagodna
+ Długotrwały i wyrównany smak
+ Polecam zwłaszcza początkującym
Minusy Tabaki
brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or