redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Bouquet Hot
Samuel Gawith
by Filek     Sierpień 10, 2010    
(Updated: Marzec 24, 2014)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Bukiet różności

Tym razem będzie krótko, zwięźle i na temat. Opowiem Wam o tabace niezwykle przyjemnej, bogatej, z klasą... jak przystało na produkt rodem z Anglii. Kilkumiesięczna przerwa zrobiła swoje - nos odpoczął, można więc znów do woli napawać się aromatami, zarazem dostarczając organizmowi mniejsze lub większe dawki nikotyny. Z pudła wydobyłem puszkę, w której ostały się resztki tabaki, resztki zostawione na potrzeby niniejszej recenzji.

Bouquet od Sama Gawitha zachwycił mnie już na samym początku. Pierwsze zażycia i poznawanie tej tabaki sprawiły mi niesamowitą przyjemność i radość. Jak jest teraz, po "skonsumowaniu" prawie 25 gramów tego specyfiku? Identycznie. Świetnie skomponowany blend, który cichaczem wdarł się na listę moich ulubionych tabak. A czym mnie zachwycił? Chyba nie popadnę w przesadę, jeśli powiem, że niemal wszystkim. Już sama konsystencja prezentuje się niezwykle przyjemnie. Zachłanne palce nabierają średnio mielonego i średnio wilgotnego proszku o ładnym odcieniu brązu. Tabaka ładnie zachowała swoją wilgotność, mimo że puszka otwarta została kilkanaście miesięcy temu. No właśnie, puszka - cynowa, solidna, szczelna. Odkąd kupiłem pierwszą tabakę SG w takim pojemniku, wybiłem sobie z głowy zakup tychże specyfików w plastikowych tabakierkach. Różnice w utrzymaniu świeżości są kolosalne. Dość jednak o powierzchowności, przejdźmy do duszy, odkryjmy Bukiet.

Zapewne większość z Was po przeczytaniu nazwy tabaki pomyślało, że to z pewnością kwiatowa kompozycja. Sam na początku miałem takie wyobrażenie. Jednak Bouquet to coś innego, to coś więcej... Tonka rodem z Elmo's Reserve wita nas jeszcze przed zażyciem. To chyba najbardziej zaakcentowany aromat. Z puszki dochodzi do nozdrzy istny miszmasz aromatyczny - tonka, akcenty skórzane, owocowe, kwiatowe. Po zażyciu wszystko zaczyna się klarować, ale najpierw czeka nas lekkie uszczypnięcie. Mija kilka chwil, kilka oddechów i już możemy się cieszyć feerią aromatów. Jak już wspomniałem, tonkowy akcent to bezsprzecznie fundament całej kompozycji. Dookoła tańczą inne nuty, jedne bardziej wyeksponowane, inne trochę z boku. Cytrusowe tony, nieco subtelne, podobnie jak w blendach nurtu SP, ale świetnie uzupełniające tonkę, która z czasem cichnie, choć nie znika. Pojawiają się kwiatowe (konwalie?), drzewne akcenty o słodko-gorzkawym charakterze. Całość jest niezwykle przyjemna w odbiorze i nie przytłacza mimo swej złożoności. W tej kwestii, wg mojej skromnej opinii, Bouquet jest bardziej przystępny niźli Elmo's Reserve (choć Spaniel nietuzinkową tabaką jest). Korowód aromatów toczy się i toczy, oddychamy głęboko, mijają minuty, a Bukiet cały czas raczy nas swym dobrodziejstwem. Trwałość i intensywność to jego wielkie zalety, choć do Kryształka Fiołka nieco brakuje. Końcówka to już jakby kwiatowa solówka, choć w tle wydaje się majaczyć szorstkie tytoniowe tło. Ciekawe zakończenie, przypieczętowane lekkim kręceniem w nozdrzach. Taki jest Bukiet moi mili.

Zamawiając tę tabakę, nie miałem pojęcia, że przyjdzie mi obcować z produktem tak złożonym i przemyślanym. Zażywałem go, z przerwami, przez kilka miesięcy i teraz gdy w puszce zostały może 4 szczypty, mogę powiedzieć, że Bouquet nie znudził mi się ani trochę. Z pewnością w przyszłości nabędę następny egzemplarz, bo lubię wracać do dobrych rzeczy...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Bogata mieszanka aromatyczna
- Wyważona
- Konsystencja
- Puszka
Minusy Tabaki
- Na upartego - nie do codziennego zażywania, chociaż...
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

6 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 6  
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or
Tomaszb Napisane przez Tomaszb
Kwiecień 15, 2014
Trochę się zawiodłem na Bukiecie. Obiecanej tonki nie czuję albo skrywa się przede mną za kwiatuchami, i to nawet nie w rodzaju bardzo przyjemnego Cob Darka... Mówisz, że tonka tam jest? Cóż, ja z tą tabaką mam do czynienia od kilku zaledwie dni. Wygląda na to, że trzeba dać jej szansę. Pewnie za bardzo napaliłem się, że bukiet Bukieta będzie ciut bliższy Elmo'sowi.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Pablo Napisane przez Pablo
Kwiecień 15, 2014
Czy aromat tonki jest tam zawarty? O tym wiedzą tylko producenci:) Wg mnie tak. Od pierwszego zażycia Bukiet skojarzył mi się właśnie z tą nutą zapachową, w ciut lżejszej odsłonie aniżeli Elmo's, ale sugestywnie do niego nawiązującej, za każdym razem. Chętnie kupiłbym drugi egzemplarz i porównał, bo pierwszy nabyłem dawno w brytyjskim sklepie internetowym.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Tomaszb Napisane przez Tomaszb
Kwiecień 15, 2014
No właśnie, co nos, to odczucia. A może trzeba tabakę przewietrzyć? Producentowi raczej bym ufał co do składu. Nic to, może za jakiś czas tę magiczną tonkę poczuję.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Pablo Napisane przez Pablo
Kwiecień 15, 2014
Powiem Ci, że ja jej nie wietrzyłem celowo, jedynie przy normalnym użytkowaniu liznęła trochę powietrza:)
Vincent Napisane przez Vincent
Kwiecień 28, 2014
Musisz dać szansę tej tabace. Na początku czułem tylko kwiaty (mydełko:) i owoce, a może raczej ciasto owocowe. Po dwóch dniach poczułem aromat podobny jak w elmo's. Ale za każdym razem jest inaczej, raz dominuje tonka jak w elmosie raz owoce podobne do firedance tylko nieco łagodniejsze, na początku są zawsze kwiatki. Jestem fanem tabak czysto tytoniowych, wyjątkiem jest elmos a teraz także bukiet.
habanero Napisane przez habanero
Lipiec 03, 2014
To właśnie jest dobre w tabakach złożonych, że każdy czuje coś innego. Tonkę delikatnie wyczuwam z puszki, po zażyciu, potrafię ją wyczuć w tle, lub trochę mocniej, gdy zażyję większą ilość. Kwiaty, kwiatami, ale ja akurat najmocniej czuję cytrusy - do tego wręcz stopnia, że mam kwaskowy posmak na języku (wrażenie), co sprawia, że bardzo podchodzi mi ta tabaka, bo mimo tylu zapachów, nie jest przytłaczająca i mdląca a wręcz orzeźwiająca. Natomiast skojarzenie z mydełkiem jest właściwe, ale czego oczekiwać po kwiatowej tabace. Tabaka i tak świetna, zwłaszcza wiosną i latem - chociaż, kto wie, czy i zimą nie zażyję w szary dzień...
6 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 6