redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Strawberry
STOK
by Administrator     Styczeń 19, 2011    
(Updated: Listopad 27, 2011)
Ocena ogólna 
 
4.0
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
2.0

Uniwersalna truskawka prosto z krzaczka.

Attention Uwaga: Kto czytał mój opis Stok Banana, może sobie darować pierwsze 2 akapity- są takie same.

Słowo wstępu:
Stok Strawberry jest jedną z kilkunastu tabak dystrybuowanych przez Synchro z myślą o polskich tabaczarzach. Seria tabak Stok oprócz rogacza na etykietkach wyróżnia się także dosyć małym zmieleniem i sporą wilgotnością. Tabaczany proszek początkowo sprzedawany był w 10 gramowych puszkach z blachy aluminiowej, obecnie zaś możemy go zakupić w czarnych tabakierkach znanych z wyrobów spod znaku Paula Gotarda lub Radforda. Dużą zaletą całej serii tabak jest ich cena, (około 6 zł za 8 gram) jak i dobrej jakości tytoń.

Tabakierka:
Cóż, zarówno tabakierki typu Paul Gotard jak i aluminiowe puszeczki nie są zbyt dobrym rozwiązaniem dla tabaki o takiej grubości i wilgotności. Z tych pierwszych początkowo trudno jest wytrząsnąć pożądaną ilość proszku, no i nie oszukujmy się, zdecydowanie lepiej Stoki zażywać szczyptami niż z brzegu dłoni. Wadą tego drugiego rozwiązania jest zaś toporne wykonanie puszek, słyszałem ,że kilku osobom pokrywka i część z tabaką zgrzały się, kilka osób kupiło tabakę w podrdzewiałych puszkach. O ile ten pierwszy problem mnie nie dotyczył, to można powiedzieć ,że tego drugiego nie udało mi się uniknąć do końca. Ze względu na swoją wilgotność tabaka "zaprzyjaźniła się", zarówno z wieczkiem jak i z denkiem puszki, do tego stopnia ,że musiałem ją po prostu wytrzeć chusteczką. Resztek tabaki jednak nie udało się uratować, gdyż pociemniała i nabrała metalicznego aromatu. Na metalu zaś zostały charakterystyczne ślady wyżarcia powierzchni(kto nosi okulary z metalowymi oprawkami lub gra na gitarze zna ten problem).

Ze względu na tandetność puszki nie dziwię się, że nowe aromaty są wypuszczane tylko w akrylowych tabakierkach, ale nie jest to moim zdaniem optymalne rozwiązanie.

Na pochwałę zasługuje prosta, ale ładna nalepka z rogaczem, w innym kolorze w zależności od "smaku" tabaki. Na tabakierkach z proszkiem o smaku truskawy jest.. różowa.Forma:
Proszek jest grubo mielony, puszysty i niejednolity. Generalnie barwy ciemnego brązu, ale jest dużo jaśniejszych ziaren. Jak wszystkie STOKi jest bardzo wilgotny. Na początku z puszki bił zapach słodkiej-lizakowej truskawki, teraz trąci trochę skorodowanym metalem (wina puszek).


Smak:
Nie mogę powiedzieć ,że Stok Truskawka ma naturalny aromat, co nie znaczy ,że mi nie smakuje. Zapach truskawki mi bardzo odpowiada, ale częściej czuję truskawkę z lizaków czy cukierków niż owoc. Chociaż czasem czuć właśnie naturalną truskawkę. Na początku wita nas leciutki menthol, ale smak jest przykryty przez truskawkę, czuć tylko "chłodek". W tle Stokowy tytoń, ogólnie kompozycja bardzo ciekawa. Raczej nie ma tu jakiś ukrytych smaczków, laserów i wodotrysków, ale jest to jednak dobra tabaka, przede wszystkim nie czuć w niej chemiczności. Aromat utrzymuje się około 10 minut, czasem krócej, czasem dłużej. Pudełko można równie dobrze skończyć w tydzień jak i delektować się tą tabaką co jakiś czas, słowem- uniwersalna.


Uważam ,że ten Stok spodoba się zarówno fanom SG Cherry, Ozony Raspberry i WoSa Cherry Menthol, czyli tabak bardzo różnych. Co zauważyłem po tabaczących znajomych, opinie były różne jedni się zachwycali, drudzy stwierdzili ,że to dobra tabaka, ale nikt nie powiedział ,że Stok Strawberry jest niedobry.
Jeżeli ktoś chce kupić pierwszego Stoka to polecam raczej Banana, ale Truskawka jest niewiele gorsza. Serdecznie polecam; wszystkim.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Konsystencja
-Aromat truskawki- czasem naturalny, czasem mniej ,ale nigdy nie jest "chemiczny"
-Cena i ilość
-Dobry tytoń
Minusy Tabaki
-Beznadziejna puszka i tylko trochę lepsza dla tabak o takiej konsystencji akrylowa tabakierka.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or