redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Synchro
by Pablo     Luty 17, 2013    
(Updated: Luty 09, 2014)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Kurna Chata

Zawsze denerwowałem się, że ze strony nie są usuwane recenzje zawierające jedynie kilka ogólnikowych zdań. Teraz się jednak cieszę, że tak nie jest, bo i niniejsza recenzja nie będzie raczej długa. Dlaczego? Bo i nie ma się nad czym rozwodzić. Tabaka jest wyjątkowo monoaromatyczna, ale nie jest to absolutnie wadą. Naklejka głosi "jodła z miętą" i rzeczywiście jest jodła z "miętolem". Do tej pory wszystkie tabaki z serii Chaty były bardzo dobre (imo nawet lepsze niż limitki PG nr 3,4,5,6). ale Góry Świętokrzyskie przypadły mi do gustu szczególnie, co nie powinno dziwić zważywszy, że jestem psychofanem Fichtennadel Tabak ze stajni braci Bernard. Nie będę wdawał się w dywagacje, mądrzył się i pochylał nad problemem czy czuję jodłę, świerka czy nie przymierzając jałowiec, bo leśnikiem nie jestem, a i to nie jest ważne. Byłyby to dywagacje rodem ze średniowiecznych sporów o tym ile diabłów może zmieścić się na główce od szpilki. Ważną kwestią jest za to czy aromat owego iglaka jest naturalny, jeden powie "tak", a inny powie "nie". Tym filozoficznym akcentem mogę zakończyć i ten wątek- "wisz pan, mie tam panie smakuje". Kolejnym składnikiem zaoachu omawianej Chaty jest mięta,po mojemu to taki "miętol" jest, ale i to nie szkodzi, a wręcz pomaga, iglakowi pomaga. Oba zapachy bardzo ładnie współgrają tworząc nierozerwalną całość. Aromat utrzymuje się dość długo, przy sprzyjających warunkach nawet kilka godzin.

Powiem szczerze, że nie obraziłbym się na Synchro gdyby owa limitka pozostała na stale w sprzedaży, co najwyżej co jakiś czas wychodziłaby seria z lekko zmienioną etykietą (tak się stało bodajże z Obniżeniem Węgrowskim). Nie wierzę, żeby ktoś komu spodobała się Fichtennadel nie docenił i tej propozycji, a przynajmniej nie uznał jej za przyzwoitą. Bo to moim jakże subiektywnym zdaniem dobre tabki są. I tyle kropka.

Aby uczynić za dość kanonom sztuki recenzenckiej tabaczanej:
Tabakiera: typ tabakiery dobrze znany z Radforda, tabak PG czy innych Chat. Trwała, funkcjonalna, dość ładna, czego chcieć więcej? Tło naklejel zarówno awersu jak i rewersu stanowi wizerunek liścia tytoniu, na przedniej naklejce jest nałożone na niego zdjęcie chaty (tradycyjnie nieco rozmazane, ale jest lepiej niż było), ponadto napisy "Tabaka Jodła z Miętą" i "Góry Świętokrzyskie" ładną czcionką wypisane, z tyłu dane firmy, ostrzeźenie i novum- naklejka typu cena z jakowymś numerem- u mnie "C522".

Konsystencja, aromat przed zażyciem:
Proszek jasnobrązowy, wilgotność trochę mniejsza niż Poechlowska średnia, zdecydowanie drobniejsza niź Fichtennadel, w kilku słowach: podobnie jak w poprzednich Chatach. Aromat z otworu dozowniczego słabo wyczuwalny, jakis iglaczek, jakiś "Vaporub" i jakiś tytonik.

Generalnie mówiąc: bardzo polecam. Czekam na następne Chaty.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Aromat iglaka
-"Miętol"
-Tytoń raczej fajny
-Zdjęcie na tabakierze w troszkę lepszej jakości
-Funkcjonalna tabakiera
-Limitowana
Minusy Tabaki
-Limitowana
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

8 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 8  

Sortowanie 

To write a comment please register or
ziomoziomal Napisane przez ziomoziomal
Luty 09, 2014
Korzystając z okazji, kiedy pojawią się następne chaty? Ktoś coś wie?
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Nitzo Napisane przez Nitzo
Luty 09, 2014
Możnaby e-mail skrobnąć, w sumie to nie jest pewne, że jakakolwiek będzie. Jeźeli będzie to pewnie poziomkowa- kupiłbym chyba ze 4 opakowania :). Wracając do e-maila, to kiedyś się pytaliśmy, odpowiedzieli, a potem zrealizowali to co odpowiedzieli, więc może skrobnę- jak nie zapomnę.
Luty 09, 2014
Nie domyślasz się na jakiej zasadzie wybierają regiony geograficzne Polski?

Luty 09, 2014
Nie mam zielonego pojęcia. To mogą być równie dobrze regiony skąd pochodzi zarząd firmy. W każdym razie moim zdaniem seria bardzo udana i w sumie dawno nie było żadnej limitki, ani od PG anid Chaty, zobaczymy może coś wymyślą.

Filek Napisane przez Filek
Luty 09, 2014
Mam nadzieję, że są na tyle zabawni, żeby zrobić "Pojezierze Wielkopolskie - Pyra z miętą".

Luty 09, 2014
"Zagłębie Dąbrowskie. Wyngiel z mentolem" "Radom. Trzy cytryny z limonką"

Luty 09, 2014
Radom. Trzy cytryny z limonką. Świetny pomysł, brałbym ;d
Nizina Podlaska - Żubrówka z miętą.
Nizina Podlaska - Sery korycińskie z łapskim mlekiem.
Nizina Podlaska - Kiszka ziemniaczana
Nizina Podlaska - Sękacz
Tylko czekać aż zarząd Synchro przeczyta moje propozycje. ;)

Luty 09, 2014
Żubrówka już była proponowana kiedyś, bo się tak bardziej na poważnie zastanawialiśmy. Tak samo jak śląskie cukierki "kopalnioki". Filek miał przyjemność spróbować :)
8 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 8