redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Peanut Butter
Toque
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Sierpień 27, 2013)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

PEANUT BUTTER

Jakże długo czekałem na ten dzień, aby podzielić się opinią o tej tabace. Teraz, kiedy moja 25g tabakierka jest w znacznym stopniu opróżniona, stwierdzam, że jestem w 100% gotów do opisania tego aromatu.

Dodam, że zaraz jak ją przyniosłem do domu zażywałem ją codziennie prze prawie 3 tygodnie, a wczoraj wieczorem doszedłem do wniosku, że przyszła pora aby podzielić się z kolegami opinią.
Powiem szczerze, że jak Roderick zaproponował mi skosztowanie tej tabaki, wystraszyłem się aromatu, ponieważ pomyślałem: „ masło orzechowe? Tabaka o takim smaku? Niezła skrajność ale nie ładnie odmawiać”.

Biorę szczyptę przykładam do nozdrzy Snuff... I na mojej twarzy pojawia się uśmiech ( w tym samym momencie na twarzy Rodericka również). Ta tabaka jest naprawdę dobra!

***

Tabakierka standardowa dla producenta, aluminiowa z zakręcanym wieczkiem , skromna etykietka. Tak jak wspominałem powyżej mój egzemplarz to 25g.
Konsystencja proszku: jak tak patrzymy na proszek spoczywający w tabakierze wydaje się być suchy ale w rzeczywistości jest delikatnie wilgotny, przez co lubi się czasem zbijać w grudki, ale co to za problem przy zażywaniu szczyptami? Barwa to jasny brąz, proszek jest drobno zmielony.

I w końcu przechodzimy do konsensusu jakim są walory smakowe czy jak kto woli aromatyczne.

Nie ukrywam że tabaka o smaku masła orzechowego jest dość nietuzinkowa. Z mojej strony uważam, że zachowanie szkockich Blenderów wydając tę tabakę było ryzykownym posunięciem, ale jakże trafionym przynajmniej jeśli chodzi o mój nos.
Tabaka nie jest za mocna, ale też nie jest słaba, jest po prostu dobrze wyważona (mowa cały czas w kontekście mojego nosa).

Po pierwszych zażyciach, pamiętam to dobrze, zapach utrzymuje się dość długo ale z czasem staje się bardziej ulotny, bardziej krótkotrwały. Dobra, walory smakowe.
Bardzo się cieszę ,że ta tabaka jest bardziej orzechowa niż maślana. Na pierwszy ogień wskakuje aromat orzechów bardzo wyraźnych, smacznych, delikatnych, subtelnych. Gdzieś w tle można się doszukać przedniego tytoniu .

Zapach faktycznie jak wąchamy proszek pachnie identycznie jak masło orzechowe marki Felix.
Wiem, że jest jeszcze dostępny produkt od PG o tym smaku, ale go nie próbowałem. Jeżeli jest tak pyszny jak wyrób Toque to z miłą chęcią go zakupie.
Cena na fajkowo to 8,50zł za 10g. Produkt może nie jest must have, ale na pewno jest godzien uwagi.

Dla mnie jest to wspaniała słodycz i przyjemność obcowania z tą tabaką.
Jeśli macie ochotę na jakąś nietuzinkową tabakę, to Peanut Butter od Toque myślę że jest odpowiednia.

Don’t SMOKE – Snuff TOQUE!

P.S. Czasami mam ochotę ją aż wsypać do ust.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Coś odbiegającego od rutyny
- Bardzo smaczna
- Bosko odwzorowany aromat
- Tabakierka
- Jakość
Minusy Tabaki
- Nie trafi w gust każdego tabacznika
- Niezbyt długo utrzymujący się aromat
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or