redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Wilsons & Co (Sharrow) Ltd
by Filek     Sierpień 11, 2010    
Ocena ogólna 

4.7
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

3.5

Wznieśmy toast za wędzoną cytrynę

Wilsons of Sharrow's Lemon Toast to jedna z pierwszych zakupionych przeze mnie tabak. Bardzo chciałam trafić na coś wybitnie cytrusowego, więc bez większego zastanowienia sięgnęłam właśnie po nią. Po pierwszym kontakcie byłam pewna, że nie o to mi chodziło, ale... to była miłość od pierwszego wciągnięcia.

Doskonale pamiętam tę chwilę, kiedy delikatnie przekręciwszy i otworzywszy metalowe, nieporęczne pudełeczko, ujrzałam bardzo suchą i wybitnie pylistą tabakę. Również pierwsze wrażenie zapachowe było nietypowe: istotnie, dało się odczuć cytrynę, jednakże mają wrażenie, iż była to cytryna w otoczeniu czegoś jeszcze. Odrobina jasnobrązowego proszku trafiła do mojego nosa delikatnie, by po chwili zachwycić mnie swoją obecnością. Początkowa woń cytryny stopniowo zaczynała ustępować miejsca czemuś, co kojarzyło się z wiejską wędzarnią, z której pochodzą najlepsze wyroby. Z czasem nowy zapach zupełnie wyparł poprzedni, rozchodząc się intensywnie, ale nie gwałtownie. Dopiero wówczas uświadomiłam sobie coś, na co wcześniej nie zwróciłam uwagi. Nastawiona na zakup tabaki cytrusowej, machinalnie zignorowałam słowo "Toast", jednakże ono samo niejako upomniało się o uwagę. Tak, intensywna, przypalona woń, która łagodnie roznosiła się wokół...
Jeszcze długo po wciągnięciu aromat unosił się, dając o sobie znać, a ja zdałam sobie sprawę, że bardzo mi się to podoba. To wszystko sprawiło, że po tę tabakę zaczęłam sięgać często i z przyjemnością. Bo posmak wciąż jest niezmiennie intensywny i porywający, konsystencja miła i łagodna a uczucia związane z jej wciąganiem - nie do opisania.

Podsumowując - tabaka jest łagodna, przez co dobra do wciągania często, ale w małych ilościach z powodu drobnego, pylistego zmielenia. Woń jest mocna, ale nie uciążliwa a wygląd aż kusi, by obcować z nią jak najwięcej.
Jedynie opakowanie jest wadą, na którą da się przymknąć oko, zwłaszcza gdy chodzi o coś tak dobrego.
Polecam każdemu, kto skory jest do nowych doznań.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
* Intensywny aromat, który zmienia się stopniowo a potem długo daje się odczuć
* Nietuzinkowa, niespotykana kompozycja
* Tabaka do delektowania się = starcza na długo
* Dobra cena
* Kusząca wizualnie
Minusy Tabaki
* Opakowanie typowe dla Wilsonów - niekoniecznie poręczne i trudne do dozowania.
* Wybitnie pylista (co jednak czasem bywa zaletą)
* Absolutnie nie do mieszania z innymi tabakami
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or