redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Brasil Doppelt-Fermentiert
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Maj 15, 2011)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Wyjątkowy produkt

Tradycja - nie bez powodu mówi się, ze to rzecz święta. Nadaje charakteru naszemu życiu, pewnej równowagi i sprawia, ze szanujemy to, co mamy. Wpływa na wiele niezwierzęcych odczuć i rozwija. Kiedy tak zastanowię się nad „zmakdonaldyzowanym światem” to myślę, ze wszelkie przyjemności tracą swoja siłę i przysparzają znudzenia i niedosytu.
Wspominam o tym, ponieważ zanim zaznajomiłem się z jakąkolwiek tabaką myślałem nad tym, że tabaka towarzyszy ludziom już długi czas. W pewnym czasie przyszła myśl, że o tradycyjną tabakę będzie ciężko tak, jak o piwo „z prawdziwego zdarzenia”. Nie zastanawiałem się dalej nad tym – myśl zniknęła równie szybko jak się pojawiła. Było to już jakiś czas temu i od tamtej pory zasięgnąłem wiedzy o rożnych produktach i dowiedziałem się o istnieniu schmalzlerów.
Było to stosunkowo szybko, ale oczywiście musiałem tego spróbować, bo po pewnym czasie byłoby mi nawet głupio przed samym sobą. Pojawiła się nawet drobna obawa, że jedyne, co będę tolerować to cukierkowe tabaki. Jednakże w moje ręce ostatecznie wpadły niezależnie od siebie dwa schmalzlery i...
Poza D Doppelaroma miałem także ta tabakę. Pierwsze zażycie Brasila i... hm, wędzonka i to intensywna. Spodziewałem się czegoś takiego, lecz liczyłem bardziej na tytoń. Pojawił się, ale nic poza tym. Dopiero na drugi dzień jakoś bardziej się oswoiłem i zaczęło mi się to coraz bardziej podobać. Co czuje? Na początek jest to wędzonka, później zaczynam odczuwać tytoń i gdzieś, nieco jakby... wędzona śliwkę? Chociaż to tylko takie skojarzenie, bo wędzona śliwka smakowałaby... może jakoś inaczej. ;) Później dochodzi lekka i trochę słodka czekolada, a śliwkę wyczuwam sporadycznie. Dla mnie smak jest rewelacyjny.
…Jednak w czyjej recenzji D Doppelaromy wyczytałem, ze jest dobra na początek przygody ze schmalzlerami. Zgadzam się, bo wydaje mi się bardziej przystępna.
Brasil przywodzi na myśl obraz wsi – niedzielne popołudnie i dobrze ubranego człowieka delektującego się dniem wolnym właśnie przy tabace.
Pomimo pewnego skomplikowania i wyrafinowania tej tabaki (także w procesie produkcyjnym) wyczuwam w niej pewna prostotę. Może nieskomplikowane, niezabiegane życie? Naturalne aromaty - życie zgodnie z ludzka natura?
Tradycyjna tabaka kontra tabaka cukierkowa – globalizacja kontra kultura.
Wraz z moim kontaktem z dwoma wymienionymi schmalzlerami słowo tabaka przestało pasować do niektórych, smakowych tabak.
Wygląd tabakiery... W internecie zdjęcie tej tabakiery nie przyciągało – wręcz przeciwnie. Jednak, gdy miałem ja w rekach to mężczyzna na tabakierze wyglądał inaczej – barwy, kolory i cala reszta. Kojarzy mi się z malowanym obrazem i starym plakatem. Takie małe dzieło sztuki. ;)
A tabaka wygląda... Nie wygląda jak inna tabaka, chociaż pierwsze, co przyszło mi na myśl to Chapman waniliowy – przez kolor. Brasil jest czarny, tłusty i do pyłu to mu daleko. Z tego, co wiem to tabaka nie jest mielona, tylko raczej rozcierana i to nie za mocno. To, ze jest tłusta można odczuć w nosie – o ile się nie mylę, jest to „zasługa” parafiny. W sumie standardowy wygląd tabaki tego rodzaju. Jest w porządku i podoba mi się jej tłustość, mimo, ze na początku uważałem, ze mogłaby być nieco bardziej roztarta.
Jeżeli większość schmalzlerów będzie podobna do tego, to będzie od cholery piątek za smak – za tabakierę niekoniecznie. ;)
Koniecznie trzeba spróbować – jak nie tego, to innego schmalzlera (choć ten jest świetny). W końcu są pozycje, nie tylko w tabakach, które są koniecznością. To każdy wie, choćby intuicyjnie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- smak
- schmalzler
- tradycyjność
- długo utrzymujący się i zajmujący myśli aromat
- tabakiera (od strony technicznej i wizualnej)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Pastor Napisane przez Pastor
Sierpień 21, 2011
Znakomita recenzja - gratuluję.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Antagonista Napisane przez Antagonista
Sierpień 22, 2011
Dziękuję. :)
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2