redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Brasil Feinst
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Listopad 27, 2011)
Ocena ogólna 

4.5
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.5

Prosto i czysto

Podczas zamawiania tabaki oczekiwałem nieco inne produktu – może w jakiś sposób zasugerowałem się nazwą? Jednakże Brasil to tylko nazwa tytoniu, a nie sprecyzowanie zawartości samej tabakiery... Czyli nic nie precyzuje. Feinst? Tak, to słowo ma tu większe znaczenie. Świetny, klarowny i elegancki. Przynajmniej tyle jestem w stanie powiedzieć o tym przymiotniku z moją elementarną wiedzą na temat języka niemieckiego, albo raczej intuicją pozostałą po minionej, przymusowej edukacji w tym zakresie wspieranej kilkoma słownikami.
Czy to dostatecznie opisuje to, co jest w środku? Mając za sobą jakąkolwiek styczność z produktami Bernarda, lub Schmalzlerami innej firmy można wysnuć już jakieś podejrzenia. Ja tego nie zrobiłem i spodziewałem się choćby więcej czekolady...
Tak, czekolady można się doszukiwać (śliwek też, ale znacznie mniej). Na pewno jest tu wędzonka i tytoń – no a jakżeby inaczej? Bez tego nie ma Schmalzlera, a tym bardziej tego, gdzie są nurtem przewodnim i niemal jedynym. Prosty i klarowny, czyli bez wyrafinowanych (i niewyrafinowanych) dodatków.
Jest świetny – elegancki, bardzo naturalny i tradycyjny. Urzekająca prostota, ale... Nie prostackość, ani niewyszukanie. Nie są to odpady wyciągnięte w odmętów, ani z rynsztoku.
Mimo tego wszystkiego jest to smak trzymający klasę.
Problemem pozostaje ocena, ponieważ jest tylko pięć gwiazdek... Z jednej strony staram się oceniać produkty pod tym kątem, pod jakim zostały stworzone. Czwórka jaką dałem Ozonie Raspberry nie jest równa czwórce jaką wystawiłbym jakiejś tabace mentolowej, czy Schmalzlerowi. Rodzaje tabak nie są sobie równe, ale... Nie chciałbym, żeby Brasil Feinst miał tą samą ocenę, co wspomniana Ozona, ale pięć... Bardziej sobie cenię Klostermischung, czy Doppelt-Fermentiert, niż tą tabakę, więc... Eh, 4.5?
Tabakierka standardowa dla Bernarda – mimo że otwór jest dość spory i dobrze się sprawował przy innych produktach to tu miałem czasami problem. Tabaka ma kolor ciemnego brązu i czasami lubi się zbijać w nieprawdopodobnie duże kuleczki, które po ściśnięciu palcem, czy czymś innym potrafią niekiedy rozprysnąć się. Powstaje przy tym też niekiedy problem z dozowaniem na pewno większy, niż w przypadku Ozon w okrągłych pudełeczkach.
Naklejka na tabakierze jest biała i ma czerwoną obwódkę. Skromne opisy i rysunek z postacią, jaką można zobaczyć na Doppelt-Fermentier, czy Aecht altbayerischer. Napisów też niewiele, ale wszystko pasuje do zawartości. Mimo że nie spodobała mi się na początku tak, jak tabakiery wyżej wspominanych produktów Bernarda to byłbym skłonny wystawić jej nawet pięć. Jednak jest to czwórka.
Podsumowanie? Napiszę tylko, że świetnie można się przy niej zrelaksować.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- tytoń!
- solidny Schmalzler
- prostota, ale i wyrafinowanie
Minusy Tabaki
- nie jest to raczej minus, ale jeżeli ktoś lubi doszukiwać się nowych smaków ukrytych w tabace niech sięgnie lepiej po inny produkt Bernarda
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or